Doradzamy przedsiębiorcom

Projekty

Erasmus dla młodych przedsiębiorców - program wymiany przedsiębiorców w Europie

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji jako organizacja pośrednicząca od czerwca 2012r. do końca stycznia 2014 wspólnie z włoską organizacją CIA-Confederazione Italiana Agricoltori działającą jako lider realizowała dofinansowany z UE projekt ERASMUS dla młodych przedsiębiorców.
Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej.

Do wymiany doświadczenia dochodziło podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomagał początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. Przedsiębiorca przyjmujący czerpał korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskał możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębił swoją wiedzę na temat nowych rynków. Pobyt taki był częściowo finansowany przez Unię Europejską.

Zarówno dla młodych, jak i bardzo doświadczonych przedsiębiorców program niósł ze sobą istotną wartość dodaną: potencjalne korzyści obejmują wymianę wiedzy i doświadczenia, możliwości budowania sieci kontaktów na terenie Europy, nawiązywanie nowych stosunków handlowych i poznawanie rynków zagranicznych.

 
 

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy