Doradzamy przedsiębiorcom

Oferty

Lista ofert

Nowości w Celiko

Nowości w Celiko

Firma Celiko - wieloletni członek naszej Izby wprowadziła do sieci Piotr i Paweł nowy produkt o nazwie FRUPP. Frupp to pierwszy dostępny na rynku chrupiący batonik otrzymany ze świeżych owoców.

Jest to lekki, liofilizowany batonik o masie 10 g proponowany w trzech najbardziej lubianych i popularnych smakach: truskawkowym, jabłkowym oraz malinowym. Do jego produkcji użyto owoców pochodzących z naszych polskich sadów. Baton zawiera tylko 35-37 kcal, dlatego jest zdrową i pyszną alternatywą dla wysokokalorycznych słodyczy oraz słonych przekąsek.

Frupp to esencja smaku i aromatu pochodząca wprost ze świeżych owoców.
Produkt w 100% bez dodatku sztucznych konserwantów, barwników i aromatów, jest również doskonałym źródłem błonnika. Frupp malinowy zawiera 15% błonnika, Frupp truskawkowy zawiera 8% błonnika, a Frupp jabłkowy zawiera 11% błonnika.

Obecnie zaobserwować można rosnącą tendencję do spożywania przez dorosłych i dzieci zbyt małej ilości owoców w stosunku do nadmiernej ilości bezwartościowego jedzenia np. fast food’ów czy tuczących słodyczy. Baton Frupp jest pożywną i niskokaloryczną opcją dla dotychczasowych, złych nawyków żywieniowych.
Naukowcy zalecają aby jeść owoce i warzywa 5 razy dzienne, ponieważ ze wszystkich produktów żywnościowych właśnie one są największym źródłem witamin i soli mineralnych, cennego błonnika oraz antyoksydantów.

Spożywanie owoców jest ściśle związane z zasadami prawidłowego żywienia, dlatego batoniki Frupp polecane są w celu wzbogacenia całodziennej diety w niezbędne składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

FRUPP – DLA KOGO I DLACZEGO?

Nasz produkt ze względu na swoją atrakcyjność zdrowotną i sensoryczną, polecany jest każdemu:

-Dzieci – owoce podane w formie pysznego, chrupiącego batonika, są zdrową alternatywą dla wysokokalorycznych słodyczy dostępnych obecnie na rynku. Aby otrzymać 100g wyrobu używa się 250g świeżego owocu, co równoważne jest zjedzeniu dużego jabłka. Oferując dzieciom nasz produkt dajemy im pyszną przekąskę wraz z cennym błonnikiem, oraz  całą gamą witamin pochodzących ze świeżych owoców.                                                                                        
-Dorośli - kiedy intensywny tryb życia nie pozwala na zachowanie zbilansowanej diety bogatej  w warzywa i owoce, batonik „Frupp” będzie szybką i pełną wartości odżywczych przekąską dostępną w każdej chwili.
-Osoby dbające o sylwetkę – Chrupiące owoce są pierwszym tego rodzaju produktem dostępnym na rynku, który powstał na bazie świeżych owoców, bez dodatku tłuszczu i soli, jest bogatym źródłem błonnika, którego wartość wynosi od 10-17% w zależności od rodzaju owocu, a jedna porcja to tylko ok 35 kcal.
-Wegetarianie – w produkcji naszych batoników zastąpiono powszechnie używaną żelatynę do zagęszczania produktu pektyną owocową, która oprócz swoich właściwości żelujących pełni dodatkowo rolę błonnika pokarmowego.

METODA PRODUKCJI  FRUPP’a – LIOFILIZACJA:

Liofilizacja to proces utrwalania owoców wykorzystujący zjawisko fizyczne -  sublimację,  tzn. przejście fazy lodu bezpośrednio w stan pary z pominięciem fazy ciekłej. Proces polega na głębokim zamrożeniu owoców a następnie wysuszeniu ich przy obniżonym ciśnieniu. Z owoców zostaje usunięta woda w 98 % co powoduje, że są one trwałe i  zachowują swoją nienaruszoną strukturę, którą można odtworzyć przez dodanie wody. Liofilizaty charakteryzujące się wysokim zachowaniem smaku, aromatu i wartości odżywczych są bardzo lekkie – np. ze 100 g świeżych owoców uzyskuje się ok. 10 g suszu.
Baton Frupp wyprodukowano z owoców, soku owocowego oraz mieszanki żelującej (trehaloza, sacharoza, maltodekstryna, substancja żelująca: pektyna jabłkowo – cytrusowa, bez dodatku soli i tłuszczu. Do wyprodukowania 100 g produktu zużyto 250 g świeżych owoców.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją produktu zamieszczoną poniżej oraz odwiedzenia strony internetowej www.frupp.pl.

Frupp

< zobacz listę ofert

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2022

P W Ś C P S N
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy