Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Zabezpieczenie firmy i rodziny. Planowanie sukcesji rodzinnej i firmowej., 14.11.2019, WTC Poznań

2019-11-04

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie, podczas którego odpowiemy na pytania dotyczące zabezpieczenia firmy oraz rodziny oraz zaprezentujemy możliwości zaplanowania sukcesji rodzinnej i firmowej. Zapraszamy na bezpłatne spotkanie w dniu 14.11.2019 (czwartek), w godzinach 10:00-12:00 w budynku World Trade Center Poznań, ul. Bukowska 12 (wejście MTP od ul. Grunwaldzkiej), 60-810 Poznań, w Sali konferencyjnej na I piętrze.

Czy zastanawialiście się kiedyś czy Wasz majątek tak naprawdę jest Wasz?
Czy Sąd Rodzinny i Opiekuńczy może decydować o tym, czy wolno Ci sprzedać Twoją (rzekomo) nieruchomość?
Czy wiesz dlaczego Twoje dziecko może być największym zagrożeniem dla Twojego majątku?
Czy wiesz kto będzie spłacał Twoje długi po Twojej śmierci?? A tym bardziej czy jesteś pewien, że Twoi wierzyciele oddadzą pieniądze jeśli Ciebie zabraknie?
Czy jesteś pewien, że spadkobiercy Twojego partnera w biznesie spłacą jego zobowiązania?
Czy zastanawiałeś się jaki wpływ ma intercyza na dziedziczenie po Twoim mężu lub Twojej żonie?
Czy jesteś pewien, że Twój biznes ma właściwą formę prawną?
Czy odpowiadasz całym swoim majątkiem za własne decyzje biznesowe?
Czy jesteś nieśmiertelny? A Twój biznes??
 

Współorganizatorami Konferencji są Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu oraz Grażyna Wojciechowska Agent Wyłączny TU Allianz Życie Polska SA z 20 letnim stażem. Specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie i zdrowie, zapewniając swoim klientom profesjonalną i kompleksową obsługę.

Plan konferencji

 • Czym jest sukcesja? Definicja i charakterystyka problemu (i dlaczego dla większości to problem…)
 • Jak naprawdę wygląda mój majątek (czyli dlaczego mieszkanie mojej żony, to nie moje mieszkanie i czemu nie warto inwestować w teściową)
 • Podstawowe zagrożenia dziedziczenia ustawowego, czyli kto powinien po mnie dziedziczyć (a kto na pewno nie…)
 • Praktyczne przykłady błędów wynikających z braku planowania  (czyli dlaczego burmistrz nie spłaci mojej hipoteki)
 • Po co komu testament, czyli fakty i mity o rzeczywistym przekazaniu majątku (Panie doktorze, czy ja po tym umrę?).
 • Skuteczne wykorzystanie narzędzi finansowych w planie sukcesji (czyli dlaczego Polacy nie korzystają z ubezpieczeń lub robią to bez sensu)
 • Sukcesja firmowa, czyli dlaczego większość firm nie przetrwa śmierci właściciela lub wspólnika, a także o tym co zmieniła (a zwłaszcza czego nie zmieniła) Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwa.
 • Sukcesja biznesu w odniesieniu do formy prawnej i charakteru firmy (czyli czemu spółka komandytowa to nie to samo co spółka z o.o. i dlaczego ubezpieczenie wspólnika leży w moim najlepszym interesie)
 • Istota przygotowania następcy w biznesie (czyli dlaczego moje dziecko nie poradzi sobie z moją firmą, skoro jest tak strasznie inteligentne)
 • Korzyści prawne i finansowe planowania sukcesji (czyli krótka historia jak działa Krajowa Administracja Skarbowa, a także czemu sukcesja jest sexy i czy ślub jest tańszy niż plan)
 • Podsumowanie
 • Pytania i dyskusjePROWADZĄCY
Paweł Miszkurka, Prezes Zarządu Kancelarii LTF 
Prawnik ze specjalizacją w zakresie prawa finansowego, Prezes Zarządu Kancelarii LTF. Od 10 lat specjalizuje się w problematyce prawnej dotyczącej planowania spadkowego, w szczególności w łączeniu rozwiązań prawnych, finansowych i zarządczych. Autor i współautor publikacji z zakresu prawa finansowego, praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania podmiotami gospodarczymi.
Paweł Miszkurka w ramach pracy merytorycznej prowadzi szkolenia, konferencje i indywidualne konsultacje w dziedzinie planowania sukcesji. Od 2012 r. zarządza kancelarią LTF. Uczestnicząc w pracy merytorycznej odpowiada równocześnie za rozwój firmy i relacje z partnerami strategicznymi.

KANCELARIA
Kancelaria LTF Sp. z o.o. Advisers Group powstała dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia z zakresu prawa, podatków, finansów i zarządzania. Łączy nas również idea, którą jest bezpieczeństwo prawne naszych Klientów w życiu prywatnym i zawodowym.
Ośrodki operacyjne firmy znajdują się w Warszawie i Wrocławiu, swoją obsługą obejmujemy całą Polskę. 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy