Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Wygrana Kancelarii Adwokackiej Brykczyński i Partnerzy

2013-02-25

Kancelaria Adwokacka Brykczyński i Partnerzy (członek naszej Izby) zajmuje się szeroko rozumianą obsługą prawną podmiotów leczniczych i reprezentacją klientów indywidualnych w procesach medycznych.

W jednej z prowadzonych spraw Powód reprezentowany przez Kancelarię pozwał Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Szpital o zapłatę zadośćuczynienia i odszkodowania za szkodę związaną z błędnie wykonanym przez operatora zabiegiem prostowania przegrody nosowej - podczas to którego zabiegu doszło do perforacji – przerwania przegrody nosowej. A także za wykonanie zabiegu operacyjnego bez świadomej zgody pacjenta.
 
Pozwany szpital wniósł o oddalenia powództwa twierdząc, że perforacja przegrody nosowej jest częstym powikłaniem zabiegu prostowania przegrody nosowej – które to powikłanie było m.in. przedmiotem zgody pacjenta na zabieg. W toku postępowania Kancelaria wykazała, iż zgoda pacjenta na zabieg była nieświadoma – pacjent nie został poinformowany o takim możliwym powikłaniu.
 
W sprawie zawarto ugodę sądową, dzięki której pacjent uniknął długotrwałego procesu i uzyskał satysfakcjonujące zadośćuczynienie i odszkodowanie.

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy