Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Współpraca w zakresie odszkodowań OOU Ławica

2013-02-28

Kancelaria Adwokacka Brykczyński i Partnerzy reprezentuje podmioty gospodarcze oraz osoby fizyczne w postępowaniach odszkodowawczych. W ramach oferowanych usług współpraca może obejmować sprawy odszkodowawcze w ramach utworzonego obszaru ograniczonego użytkowania (OOU) dla lotniska Poznań-Ławica.

Na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 30 stycznia 2012r., mieszkańcy osiedli znajdujących się w strefie wewnętrznej i zewnętrznej OOU mogą zgłaszać roszczenia odszkodowawcze za spadek wartości nieruchomości oraz żądać wyciszenia swoich nieruchomości.

W szczególnie uciążliwych przypadkach mogą też żądać zadośćuczynienia za doznane krzywdy. O rekompensatę mogą ubiegać się właściciele i współwłaściciele, a także użytkownicy wieczyści nieruchomości znajdujących się w ww. strefach. Osobom tym przysługuje rekompensata za niedogodności wynikające z przekroczenia emisji hałasu lotniczego.

Z roszczeniami można występować najpóźniej do 28 lutego 2014r. Kancelaria Brykczyński i Partnerzy obecnie prowadzi już kilkanaście postępowań w tej sprawie.
 
Zapraszamy do współpracy!

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy