Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

"Wspieranie i rozwój klastrów w województwie wielkopolskim".

2009-05-05

W maju 2009 roku Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji rozpoczęła realizację projektu pn. "Wspieranie i rozwój klastrów w województwie wielkopolskim", w ramach wspierania realizacji zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy w roku 2009. Istotą projektu jest przybliżenie przedsiębiorcom korzyści wynikających ze współpracy z jednostkami badawczo rozwojowymi.

W ramach tych korzyści uczestnicy będą mieli ułatwiony dostęp do transferu wiedzy i technologii. Izba będąca organizatorem klastrów i jednocześnie ogniwem pośredniczącym pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorstwami zapewni jej uczestnikom dostęp do najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych.

Dla praktycznego wykorzystania powyższych możliwości Polska Izba Gospodarcza zorganizuje 8 czerwca br. oraz we wrześniu (konkretna data zostanie podana niebawem) warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznają się z następującymi tematami:

  • "Możliwości współpracy sektora biznesu z sektorem B+R w inicjatywach klastrowych w Wielkopolsce",
  • "Możliwości współpracy sektora MSP z sektorem B+R w Wielkopolsce w ramach transferu wiedzy i technologii".

Poprzez udział w powyższych warsztatach uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z dobrymi praktykami transferu wiedzy i technologii pomiędzy przedsiębiorstwami i jednostkami B+R w Wielkopolsce, Polsce, Unii Europejskiej oraz na świecie.

Ponadto przedsiębiorcy podczas spotkania będą mieli okazję do zdobycia praktycznej wiedzy na temat pozyskiwania technologii, a także nawiązania ciekawych kontaktów, które mogą bezpośrednio zaowocować szybszym rozwojem i wzmocnieniem pozycji rynkowej ich firm zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Realizowany przez Izbę projekt jest istotnym elementem tworzenia z regionu Wielkopolski obszaru o największym stopniu innowacyjności w kraju.

Izba posiada szerokie grono wysokiej klasy ekspertów z różnych dziedzin, dzięki którym warsztaty będą poprowadzone w sposób profesjonalny i atrakcyjny.

Wyrażamy przekonanie, że wiedza przekazana uczestnikom warsztatów przez ekspertów w dziedzinie klastrów oraz w zakresie współpracy nauki i biznesu przyczyni się do rozwoju innowacyjnych przedsiębiorców oraz zachęci firmy do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych.

Wszelkich informacji związanych z realizacją projektu "Wspieranie i rozwój klastrów w województwie wielkopolskim" udzielają:

Pani Beata Paszkiewicz, tel: +618542191, e-mail: b.paszkiewicz@pcc.org.pl 

Pani Kalina Kiser - Beyme tel: +61 8542186, e-mail: k.kiser@pcc.org.pl 

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
          01 02
03 04 05 07 08 09
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy