Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

WFR - Pożyczka Płynnościowa dla MŚP - COVID -19

2020-04-30

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. (WFR) będąc spółką Samorządu Województwa Wielkopolskiego i wychodząc naprzeciw wielkopolskim przedsiębiorcom, dotkniętym kryzysem ekonomicznym, będącym następstwem epidemii COVID-19, przygotował propozycję wsparcia finansowego w postaci Pożyczki Płynnościowej. O POŻYCZKĘ MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ: Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) posiadające siedzibę, oddział lub stałe bądź dodatkowe miejsce wykonywania działalności gospodarczej na terenie województwa wielkopolskiego, u których w wyniku zjawisk będących następstwem epidemii COVID-19 wystąpił spadek obrotów/ przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej.

CEL POŻYCZKI:

Środki z pożyczki przeznaczone są na finansowanie bieżącej działalności, w tym na zwiększenie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą. Pożyczka udzielana jest na finansowanie wydatków, w tym zobowiązań wynikających z prowadzenia bieżącej działalności operacyjnej, które stały się wymagalne po 1 marca 2020 roku.

WARUNKI UDZIELANIA POŻYCZKI:
 

  • maksymalna kwota pożyczki 300 000,00 PLN
  • wypłaty w transzach
  • okres spłaty do 72 miesięcy (6 lat)
  • do 12 miesięcy karencji w spłacie kapitału
  • do 6 miesięcy „wakacji” w spłacie rat kapitałowo-odsetkowych
  • oprocentowanie już od 0%
  • brak opłat i prowizji
  • zabezpieczenie: w przypadku pożyczek do 100 000,00 PLN weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową, w przypadku pożyczek powyżej 100 000,00 PLN weksel własny in blanco + inne powszechnie stosowane zabezpieczenia.

Aby skorzystać z Pożyczki Płynnościowej należy skontaktować się z jednym z Pośredników Finansowych:

  •  Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. ul. Zakładowa 4, 62-510 Konin, tel. +48 63 245 30 95, http://www.arrkonin.org.pl/
  • Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. ul. Piekary 19, 61-823 Poznań, tel. +48 61 656 35 00, http://warp.org.pl/.


Informujemy, że niezmiennie w ofercie bezpośredniego wparcia finansowego Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. znajdują się następujące instrumenty pożyczkowe: dla przedsiębiorców, którzy ubiegają się o realizację lub już realizują zamówienie publiczne na obszarze województwa wielkopolskiego dostępna jest cały czas Pożyczka Regionalna. Natomiast dla tych, którzy pomimo epidemii COVID-19, planują kontynuować, rozpocząć  lub zmienić kierunek ekspansji zagranicznej, WFR proponuje Pożyczkę Ekspansja. Pomimo pogarszającej się sytuacji gospodarczej, dla niektórych branż, obecna sytuacja paradoksalnie otwiera nowe możliwości rozwoju.

Szczegóły oferty znajdziecie Państwo na stronie internetowej  https://www.wfr.org.pl/

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy