Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości

2013-05-14

Uprzejmie informujemy, że 20 maja 2013 r. rozpoczyna się rekrutacja do udziału w Virtualnym Inkubatorze Przedsiębiorczości - innowacyjnym projekcie realizowanym na terenie Wielkopolski. VIP realizowany jest przez Fundację ProRegio w Poznaniu wraz z Kaliskim Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz szwedzką Fundacją Teknikdalen.

Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości to projekt, którego głównym celem jest wdrożenie nowatorskiej usługi wirtualnej preinkubacji na obszarze Wielkopolski. W programie wezmą udział osoby zamierzające założyć działalność gospodarczą, które przez najtrudniejszy pierwszy okres funkcjonowania nie będą jej rejestrowały i będą działały w obrębie utworzonego Inkubatora. Po weryfikacji rynkowej pomysłu oraz jego okrzepnięciu w pełni przygotowane firmy będą rejestrowane. Usługa ta ma pomóc w likwidowaniu barier istniejących na drodze do założenia własnego biznesu. A wszystko to dzięki temu, że kompleksowe wsparcie VIP-a świadczone będzie w jednym miejscu i na odległość za pośrednictwem specjalnie utworzonej platformy internetowej. VIP jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego udział w nim jest całkowicie bezpłatny. W ramach projektu preinkubowani otrzymają kompleksowe wsparcie prawno-księgowe, dostęp do szkoleń e-learningowych, artykułów eksperckich, forum i bezpłatnej infolinii. Ponadto będą mogli liczyć na konsultacje w zakresie marketingu oraz finansów.

Projekt skierowany jest do osób chcących założyć działalność gospodarczą zamieszkujących powiaty w województwie wielkopolskim o stosunkowo niskim wskaźniku przedsiębiorczości, czyli powiaty: złotowski, pilski, czarnkowsko-trzcianecki, chodzieski, wągrowiecki, międzychodzki, szamotulski, grodziski, średzki, koniński, kolski, jarociński, pleszewski, turecki, gostyński, krotoszyński, kaliski, rawicki, słupecki oraz ostrzeszowski.

Dla najaktywniejszych firm działających w ramach VIP, które będą mogły pochwalić się najlepszymi rezultatami, przewidujemy atrakcyjne nagrody finansowe.

Szczegółowe informacje na temat Virtualnego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.vip.proregio.org.pl.


< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy