Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

"Usługi transgraniczne w Polsce i w Niemczech a dyrektywa usługowa w praktyce" 21.10.2010 r., Berlin.

2010-09-15

Szanowni Przedsiębiorcy, zapraszamy w dniu 21 października 2010 r. w Berlinie do udziału w bezpłatnym wyjeździe na spotkanie „Usługi transgraniczne w Polsce i w Niemczech: europejska dyrektywa usługowa w praktyce?. Spotkanie organizowane w ramach projektu EU-Net Oderpartnership, wspieranego przez Kraj Związkowy Berlin i współfinansowane ze środków UE (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego), Inwestycja w Państwa przyszłość!

Biorąc pod uwagę znaczenie Dyrektywy dla wielkopolskich przedsiębiorców i rozwoju ich współpracy z rynkiem niemieckim, Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji jako Koordynator projektu EUNOP w Wielkopolsce (www.eunop.eu), realizowanego w ramach Partnerstwa Odry przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, podjęła się zorganizowania misji gospodarczej wielkopolskich przedsiębiorstw celem udziału w powyższym spotkaniu. Uczestnikami będą przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji około biznesowych z Brandenburgii, Wielkopolski, Dolnego Śląska i regionu Zachodniopomorskiego.

Program gwarantuje przekazanie wiedzy od strony merytorycznej i praktycznej w odniesieniu do Dyrektywy, tzn. stan jej implementacji w Europie, praktyczne aspekty usług transgranicznych w Niemczech i w Polsce, a także tematykę związaną z zatrudnianiem polskich pracowników w Niemczech, ochronę konsumentów i obowiązki gwarancyjne w Polsce i w Niemczech. Szczegółowy program stanowi załącznik.

Organizatorzy zapewniają nieodpłatne przekazanie wiedzy o współpracy transgranicznej, tłumaczenie spotkania, nieodpłatny przejazd, poczęstunek w przerwie kawowej oraz na zakończenie bufet.

Izba zobowiązała się do rozpropagowania tej imprezy wśród wielkopolskiego środowiska przedsiębiorców i zorganizowania wyjazdu od strony logistycznej, w tym opieka pracownika nad grupą przedsiębiorców, a Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego sfinansuje koszt wynajęcia autokaru.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w powyższej misji gospodarczej proszone są o wypełnienie załączonych formularzy zgłoszeniowych (2 szt.). Jeden egzemplarz zgłoszenia wypełniamy dla organizatora niemieckiego, a drugi dla Izby jako organizatora wyjazdu jeśli chcemy skorzystać z nieodpłatnego przejazdu, oba przesyłamy do Izby mailem j.salek@pcc.org lub faksem 61 851 78 28. .pl

Udział w spotkaniu jest możliwy także przez osoby, które chcą dojechać do Berlina we własnym zakresie.

Osoby zainteresowane udziałem w wyjeździe organizowanym przez Izbę i Urząd Marszałkowski proszone są o przesłanie zgłoszeń w terminie do 4.10.2010 r. na adres j.salek@pcc.og.pl, kontakt p. Janetta Sałek, tel. 61 851 78 48/49. Przy tworzeniu listy uczestników misji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autokarze będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące godzin wyjazdu będą przekazywane na bieżąco osobom, które zgłoszą swój udział.

Osoba do kontaktu:

Janetta Sałek, j.salek@pcc.org.pl; tel.: 61851 78 48

 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2019

P W Ś C P S N
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy