Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

TOP Pierwszoroczniak e-commerce - KIG wyróżni młode sklepy internetowe

2021-04-21

Pandemia przed wieloma przedsiębiorstwami MŚP postawiła wyzwanie zmiany formuły biznesu lub wytyczenia nowych kierunków i tzw. wejścia do „online-u”. Krajowa Izba Gospodarcza wraz z AWx pragną wyróżnić firmy, które wykazały się odwagą i elastycznym myśleniem biznesowym, w 2020 r. otworzyły swój sklep internetowy i rozwinęły go z sukcesem. Zgłoszenia do konkursu TOP Pierwszoroczniak e-commerce 2021 można przesyłać do 14 maja 2021 r. Partnerem konkursu jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

– Pandemia mocno zmieniła realia, w jakich już od roku muszą radzić sobie firmy. Wiele z nich zaczęło szukać innych narzędzi do sprzedaży swojej oferty i do komunikacji z klientami. I tu z pomocą przyszły rozwiązania rynku e-commerce. Wiemy, że zmiana modelu biznesowego czy inwestycja w nowe kanały dotarcia do odbiorcy to potężne wzywanie, zwłaszcza dla najmniejszych przedsiębiorstw. Dlatego właśnie chcemy wyróżnić te firmy, które podjęły wyzwanie, znalazły pomysł na siebie i z sukcesami prowadzą swoje sklepy internetowe. Może to też będzie zachęta dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się, czy e-commerce jest na pewno dla nich – mówi Karolina Opielewicz, Dyrektor Biura Komunikacji i Spraw Członkowskich KIG.
Kto zostanie „TOP Pierwszoroczniakiem e-commerce 2021”?
W konkursie wyróżnionych zostanie 18 sklepów internetowych powstałych w 2020 r. Firmy mogą przesyłać swoje zgłoszenia w kategorii mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo działające w sektorze B2B lub B2C.


Zgłoszenia można przesyłać do 14 maja. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi 17 czerwca 2021 r.
 

Nasza izba jest regionalnym partnerem konkursu. Zgłoszenia można przesyłać na nasz adres izba@pcc.org.pl


Regulamin, szczegółowe informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na https://kig.pl/wygraj-wyroznienie-kig-pierwszy-rok-w-e-commerce/

Organizatorzy konkursu
AWx to zewnętrzny dział e-commerce. Usługi AWx kierowane są do sektora MŚP z naciskiem na średniej wielkości przedsiębiorstwa, które rozważają sprzedaż w internecie, tudzież chcą rozwijać już działający sklep online. Bazując na wieloletnim doświadczeniu pracy z największymi markami i wynikającej z tej kooperacji obserwacji – oferta AWx jest kompleksową odpowiedzią na potrzeby rynku. Pod jednym dachem zebrane zostały usługi „zewnętrznego działu e-commerce”, które odpowiadają konieczności zatrudnienia, zaangażowania minimum 13 specjalistów pod stronie Klienta. Podejście AWx do obsługi biznesu e-commercowego Klienta to efektywny czas realizacji, obniżenie kosztów prowadzenia projektów oraz jakościowe efekty wdrażanych rozwiązań zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.
Więcej: https://awx.pl/
Krajowa Izba Gospodarcza jest największą niezależną organizacją biznesu w Polsce. Powstała w lutym 1990 r. na mocy ustawy o izbach gospodarczych. Obecnie reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców, łącząc 160 organizacji biznesowych: izb branżowych, regionalnych, bilateralnych oraz innych organizacji (stowarzyszenia, związki pracodawców, fundacje). W strukturach KIG działa aż 20 komitetów eksperckich.
Krajowa Izba Gospodarcza wspiera interesy polskich przedsiębiorców, prowadzi współpracę międzynarodową, organizuje konferencje i kongresy gospodarcze, wspiera polski eksport oraz realizuje projekty unijne.
Więcej: www.kig.pl.

Partner konkursu
ARP S.A. jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa. Wspierając przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji, odgrywa ważną rolę w zwiększaniu konkurencyjności polskiej gospodarki.
Szeroki wachlarz instrumentów wsparcia obejmuje zarówno produkty finansowe, jak i pozafinansową pomoc w realizacji przedsięwzięć, m.in. poprzez udostępnianie terenów inwestycyjnych i obiektów produkcyjnych w ramach zarządzanych przez ARP Specjalnych Stref Ekonomicznych. Spółka łączy także partnerów zainteresowanych nawiązaniem współpracy przy realizacji projektów innowacyjnych.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnym na polskim rynku kompetencjom, ARP wypracowała indywidualne podejście do oceny projektów, pozwalające dostrzec szanse biznesowe w obszarach, które inni postrzegają jako mało atrakcyjne lub zbyt ryzykowne.
W ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju ARP współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza pakiety rozwiązań w odpowiedzi na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe. W 2020 r. ARP S.A. zrealizowała kampanię społeczną „Przenieś swoją firmę do internetu – zarabiaj na e-handlu” mającą na celu aktywizację MŚP w biznesie online, szczegóły: https://zarabiaj-online.arp.pl/
Więcej: www.arp.pl
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Październik 2021

P W Ś C P S N
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy