Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

TARGI FHT FOOD & HOSPITALITY THAILAND W BANGKOKU

2022-12-05

W dniach 21 - 24 września Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji uczestniczyła w targach FHT Food & Hospitality Thailand w Bangkoku na zbiorowym stoisku Województwa Wielkopolskiego. W trakcie targów prezes naszej izby Andrzej Łyko odbył szereg spotkań z przedstawicielami firm tajskich zainteresowanych importem z Polski szerokiej gamy produktów spożywczych.

  • koncentratów soków owocowych: jabłkowego, z czarnej porzeczki i innych owoców charakterystycznych dla naszej strefy klimatycznej,
  • płatków owsianych i płatków innych zbóż jako półproduktów dla przemysłu piekarniczego,
  • polskich serów twardych oraz sera Mozarella.
  • Najciekawsze jednak z punktu widzenia naszej izby były spotkania, które udało się zaaranżować na stoisku naszej izby korzystając z pomocy panów Pawła Mokrzyckiego – Attache Ekonomicznego Ambasady RP w Bangkoku i Norberta Bąka – Kierownika Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Bangkoku:
  1. Spotkanie z panem Guillaume Rebiere – Dyrektoerm Wykonawczym European Association for Business and Commerce w Bangkoku. Organizacja ta gotowa jest pomóc polskim firmom znaleźć dystrybutora, partnera czy agenta w Tajlandii. Pomaga też w zakresie rozeznania przepisów i zwyczajów lokalnych. Uzgodniono możliwość podpisania umowy o współpracy między naszymi organizacjami. Projekt Memorandum of Understanging prezes Łyko przekazał dyrektorowi Rebiere. MoU jest obecnie na etapie uzgodnień.
  2. Spotkanie z panem Preecha Treesuwan’em. Pan Treesuwan jest szefem Thailand Enterprise International Cooperation, dyrektorem The Thai Chamber of Commerce i Polish Thai Business Center. Pan Treesuwan bywał w Polsce i deklaruje szeroko pojętą pomoc polskim firmom pragnącym rozwijać stosunki handlowe z rynkiem Tajlandii. W wyniku naszych rozmów pan Treesuwan udzielił długiego, ponad dwudziestominutowego wywiadu w angieskojęzycznej centralnej telewizji Tajlandii na temat możliwości współpracy firm tajskich z firmami polskimi. Wywiad w całości jest do dyspozycji w Polskiej Izbie Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji. Ponadto w wyniku rozmów podpisano MoU o współpracy między naszą izbą a Thailand Enterprise International Cooperation. Na wiosnę 2023 roku pan Treesuwan planuje przyjechać do Polski, do Poznania z misją przedsiębiorców tajskich na zaproszenie naszej izby.
  3. Spotkanie z panem Thanet Traiwut z Phuket Chamber of Commerce. Wyspa Phuket znana w Polsce i na całym świecie jako turystyczna stolica Tajlandii pragnie być aktywna w nowej dziedzinie. Pragnie rozwijać usługi medyczne tak aby stworzyć Phuket Health Center (Centrum Zdrowia Phuket). Są bardzo zainteresowani ewentualnym zaangażowaniem firm polskich z sektora ochrony zdrowia w rozwijaniu tego projektu. Omówiono ewentualną możliwość nawiązania bliższej współpracy między naszymi izbami.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo również na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: http://iw.org.pl/wielkopolska-na-targach-fht-foodhospitality-thailand/
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Luty 2023

P W Ś C P S N
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy