Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Spotkanie w sprawie zmian w administracji podatkowej - 07.04.2017

2017-03-31

Z początkiem 2017 r. rozpoczął się proces głębokiej przebudowy podatku od towarów i usług. Zmienia się wszystko: zasady fakturowania, prowadzenia ewidencji, deklarowania i informowania organów podatkowych. Pojawia się nowy rozbudowany system sankcji o wyjątkowej represyjności. Wprowadza się nowe płatności tego podatku, zmiany w zasadach korygowania deklaracji oraz uzyskiwania zwrotów. Dzieje się dużo, a będzie jeszcze więcej.

Najważniejsze zmiany 2017 roku to:
 

  •  Objęcie istotnej części usług budowlanych tzw. odwrotnym obciążeniem: kto jest „podwykonawcą” a kto wykonawcą usług? – występowanie o zwrot VAT do urzędu wiąże się z kontrolą podatkową – pomoc w trakcie kontroli jest zapewniona w ramach Allianz Podatnik
  •  Nowe zasady zwrotu różnicy podatku przez organ skarbowy: zawieszony zwrot, kontrola zasadności zwrotu może objąć również kontrahentów podatnika.
  •  Nowe sankcje podatkowe (art. 112 b i 112 c ustawy o VAT): sankcje 20%, 30%, 100% zaniżenia (zawyżenia) kwot w deklaracji podatkowej.
  •  Nowe sankcje w Kodeksie karnym skarbowym i Kodeksie karnym związane z podatkiem VAT: zmiana art. 62 KKS (zaostrzenie sankcji za przestępstwa fakturowe), nowe art. 270a, 271a, 277a KK - do 25 więzienia za posłużenie się lub użycie sfałszowanej faktury VAT


„1 marca 2017 Krajowa Administracja Skarbowa, podatkowa supersłużba wyposażona w kompetencje śledcze i zaostrzony kodeks karny. KAS dostanie nowe kompetencje. Pracownicy KAS będą mogli dokonywać zakupów kontrolowanych a niektórzy dostaną uprawnienia śledcze, podobne do tych, jakimi dysponuje policja czy CBA” - Newsweek nr 10/2017

Chcielibyśmy zaprosić na spotkanie osoby zarządzające w zakresie ich odpowiedzialności karno-skarbowej oraz w sprawie rozwiązań ochrony podatkowej zabezpieczających firmy na wypadek kontroli i sporu podatkowego.

Gościem spotkania będzie Pani Magdalena Kiepurska  - Regionalny Dyrektor Biura w Warszawie ds. rozwiązań ochrony podatkowej oraz Pani Grażyna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży Agencja Allianz.

Spotkanie odbędzie się w dwóch terminach. Najbliższe odbędzie się w terminie 07.04.2017 w godzinach 10:00 - 12:00, w siedzibie Izby, Plac Wolności 18, III piętro, sala 303.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres izba@pcc.org.pl lub i.wesolek@pcc.org.pl do dnia 04.04.2017


Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.
 

Jednocześnie polecamy do obejrzenia, celem wprowadzenia do spotkania, materiał telewizyjny, który znalazł się w programie Dzień Dobry TVN sobota 18.03.2017 godz. 9,00 wywiad z Panem Markiem Isańskim, który po 19 latach wygrał walkę w fiskusem. Link do materiału: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/podatnik-kontra-panstwo-kto-przegrywa-w-tej-walce,226892.html

 
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy