Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Rusza IX edycja ogólnopolskiego programu stażowego „Student Na Rynku Pracy”

2016-02-29

Zbliża się IX edycja ogólnopolskiego programu stażowego „Student Na Rynku Pracy”. W ostatnich 5 latach akademickich do programu przystąpiło ponad 3 500 osób, z czego ponad 200 osób otrzymało szansę na kilkumiesięczny, płatny staż, a ponad połowa z nich po stażu podjęła zatrudnienie. Rejestracja do tegorocznej edycji rozpocznie się od 26 lutego i potrwa do 22 marca 2016. Do programu mogą się zgłosić wszyscy zainteresowani studenci i absolwenci uczelni wyższych z całej Polski, którzy szukają szansy na zdobycie swojego pierwszego doświadczenia zawodowego oraz chcą rozwinąć skrzydła w wybranym przez siebie miejscu pracy.

Pierwsza edycja programu została zorganizowana przez Fundację w 2010 roku w Wielkopolsce. W kolejnych latach program stażowy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zawitał także do innych części Polski. Od początku programowi towarzyszą topowi Pracodawcy, jak np. firma IKEA, Carlsberg, Amica, Gillette czy Bonduelle. W tym roku nasi Partnerzy również przygotowali propozycję dla studentów, na których czeka ponad 60 miejsc stażowych w 5 województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim i opolskim. Szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego znajdą dla siebie osoby w szczególności z kierunków technicznych, ekonomicznych, przyrodniczych, informatycznych oraz humanistycznych. Wszystkie staże są płatne i trwają minimum 3 miesiące. Udział w programie jest bezpłatny.

Jak wziąć udział w programie?
Aby wziąć udział w programie wystarczy wejść na stronę rekrutacja.FundacjaRozwojuTalentow.pl lub na fanpage Praca czy staż? Aplikuj, wybrać odpowiednią ofertę i wypełnić formularz on-line. Kandydaci przejdą proces selekcji, w trakcie którego zostaną sprawdzone ich kompetencje miękkie, znajomość języka obcego oraz zweryfikowana zostanie wiedza merytoryczna z wybranego obszaru. Najlepszym kandydatom zostanie zaproponowany staż, a być może nawet wymarzona praca.

***
Organizator programu:   Fundacja Rozwoju Talentów w Poznaniu
Sponsorzy:                    JUST, Paw Druk, Multikino
Patronat Honorowy:        Prezydent Miasta Poznania
Patroni medialni:        Radio Afera, MPK Poznań, TV Student, studentnews.pl, dlaStudenta.pl, Niezależne Zrzeszenie Studentów
Pracodawcy:                 Amica, Bonduelle Polska, DSM Nutritional Products, Kimball Electronics, P&G, ZT Kruszwica
Partnerzy programu:   Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Gospodarcza Importerów, Ekpsorterów i Kooperacji, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Wielkopolski Klub Kapitału, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Wrocławski, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

Szczegółowych informacji na temat programu udzielają:
Anna Dyl - Członek Zarządu Fundacji
Magdalena Szymańska - Specjalistka ds. projektów
Tel. 61 649 68 65, Mail: info@FundacjaRozwojuTalentow.pl
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
          01 02
03 04 05 07 08 09
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy