Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Rajd Samochodowy Nordconnect Trial 2009 - Polska.

2009-03-01

W niedzielę 3 maja na placu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończy się drugi etap wyścigu samochodowego pod nazwą Nordconnect Trial. W rajdzie udział wezmą samochody w trzech kategoriach: oldtimery, samochody współczesne oraz samochody na paliwa alternatywne. Wyścig stanowi połączenie misji handlowej ze sportowymi emocjami. Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji z Północnych Niderlandów pokonają w ciągu 9 dni ok. 3700 km w rundzie "wokół Morza Bałtyckiego". Organizatorzy liczą, że tak niecodzienne wydarzenie przykuje uwagę na istniejące już relacje oraz zaowocuje rozwojem współpracy międzynarodowej. Dla mieszkańców Poznania będzie to znakomita okazja, aby zobaczyć piękne samochody, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorem rajdu jest Nordconnect. Organizacja ta zajmuje sie rozwojem nowych oraz wzmacnianiem istniejących już stosunków gospodarczych i kulturalnych pomiędzy Północnymi Niderlandami a krajami regionu Morza Bałtyckiego. Organizacja ta powstała z inicjatywy Związku Prowincji Północnych Niderlandów (SNN), którego celem jest wzmacnianie pozycji ekonomicznej regionu. SNN jest organizacją zarządzającą funduszami z budżetu państwa i Unii Europejskiej, a Nordconnect realizuje jej działania międzynarodowe.

**********

Kawalkada samochodów z Niderlandów w Poznaniu
W niedzielę 3 maja na placu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończy się drugi etap wyścigu samochodowego pod nazwą Nordconnect Trial. W rajdzie, zorganizowanym przez Nordconnect, udział wezmą samochody w trzech kategoriach: oldtimery, samochody współczesne oraz samochody na paliwa alternatywne. Ten niecodzienny korowód, który w ciągu 9 dni pokona ok. 3700 km, to jeżdżące przedstawicielstwo Północnych Niderlandów z przedsiębiorcami i przedstawicielami administracji na pokładzie. Trasa, jaką mają do pokonania, wiedzie przez Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę, Szwecję oraz Danię, a rozpoczyna się i kończy na Północy Niderlandów. To niecodzienne wydarzenie będzie znakomitą okazją dla mieszkańców Poznania, aby zobaczyć piękne samochody, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


Rajd samochodowy Nordconnect Trial
Rajd samochodowy Nordconnect Trial zorganizowany został z inicjatywy Niderlandzkiej organizacji pod nazwą Nordconnect. Głównym zadaniem Nordconnect jest rozwój nowych oraz wzmacnianie istniejących już stosunków gospodarczych i kulturalnych pomiędzy Północnymi Niderlandami a krajami regionu Morza Bałtyckiego. Wyścig to połączenie misji handlowej ze sportowymi emocjami. Organizatorzy liczą, że tak niecodzienne wydarzenie przykuje uwagę na istniejące już relacje oraz zaowocuje rozwojem współpracy międzynarodowej. Na trasie rajdu zorganizowane zostaną spotkania biznesowe oraz wizyty w przedsiębiorstwach. Celem tych spotkań będzie zapoznanie biorących udział przedsiębiorców i przedstawicieli administracji z możliwościami gospodarczymi danych ośrodków oraz nawiązanie nowych kontaktów.


Szczególnym aspektem rajdu jest udział samochodów na paliwa alternatywne jako odrębnej kategorii. Promocja paliw alternatywnych w transporcie stanowi ważny element polityki regionu. W lipcu 2008 roku samorządy Północnych Niderlandów zaakceptowały plan wprowadzenia do eksploatacji 100.000 pojazdów. Plan ten zakłada wspieranie rozwoju sieci dystrybucji oraz konsumpcji paliw alternatywnych dla potrzeb transportu. Przez paliwa alternatywne rozumie się: gaz ziemny, biodisel, bio-etanol, bio-metanol oraz energię elektryczną. Przejście na paliwa alternatywne mą pomóc ograniczyć emisję gazów cieplarnianych oraz zużycie energii.


Program wyścigu
NordConnect Trail jest rajdem samochodowym, w którym liczy się nie tylko prędkość, lecz kombinacja prędkości, nawigacji oraz zręczności. W niedzielę kawalkada przekroczy granicę Polski, aby między 18 a 19 zaprezentować się na placu im. Adama Mickiewicza. Następnego ranka w poniedziałek o godzinie 7:30 rozpocznie się etap Poznań - Gdańsk, z wizytą w Tucholi. We wtorek natomiast, po zwiedzeniu Wilczego Szańca, Holendrzy opuszczą Polskę, aby udać się do Kowna na Litwie. Podczas gdy w programie dnia rajdu uwaga uczestnikow skierowana będzie na trasę, czasy i punkty kontrolne, wieczory upływać będą na spotkaniach biznesowych. W Poznaniu, w niedzielny wieczór, uczestnicy zostaną ugoszczeni w restauracji Pod Pretekstem. Głównym tematem tego spotkania będą relacje pomiędzy miastami partnerskimi Poznaniem i Assen, stolicą prowincji Drenthe będącą jedną z największych jednostek samorządowych w Północych Niderlandach.


Zaproszenie dla prasy i mediów
Nordconnect serdecznie zaprasza przedstawicieli krajowej i lokalnej prasy oraz innych mediów do uczestnictwa w wydarzeniach związanych z rajdem samochodowym Nordconnect.
Niedziela 3 maja od 18:00 do 19:00 finish na Starym Rynku.
Niedziela 3 maja od 20:00 obiad i spotkanie networkingowe w Pod Pretekstem.
Poniedziałek 4 maja 7:30 odjazd z Hotelu Merkury.


Dodatkowe informacje
W załączniku do notatki prasowej znajdą Państwo broszurę w języku angielskim pt. "Northen Netherlands - natural partner of Northern Europe".
Dodatkowych informacji dotyczących organizacji Nordconnect, rajdu samochodowego oraz spotkań networkingowych udzielają:

 • Eeveline Corbeel, doradca ds. komunikacji Nordconnect, kom. +316 22904326, e-maił: corbeel@snn.eu,
 • Peter ten Kate, koordynator projektu Nordconnect, kom. +316 20076755, e-maił: tenkate@snn.eu.
 •  

Zapraszamy też do odwiedzenia strony internetowej www.nordconnect.eu.
 

NordConnect
Organizacja Nordconnect powstała z inicjatywy SNN do realizacji jej międzynarodowej działalności. Głównym zadaniem Nordconnect jest rozwój nowych oraz wzmacnianie istniejących już stosunków gospodarczych i kulturalnych pomiędzy Północnymi Niderlandami a krajami regionu Morza Bałtyckiego. Nordconnect pośredniczy pomiędzy przedsiębiorstwami, agendami rządowymi, ośrodkami naukowymi, kulturalnymi i administracynymi. W ten sposób Nordconnect wspomaga rozwój stosunków gospodarczo - handlowych oraz sieci naukowych pomiędzy Północnymi Niderlandami oraz krajami regionu Morza Bałtyckiego.
Nordconnect jest organizacją sieciową, która pobudza i wspomaga różne inicjatywy. Działa w ścisłej współpracy z organizacjami, m.in. Agencją Rozwoju Północnych Niderlandów, Izbą Handlową Północnych Niderlandów, prowincjami, najważniejszymi miastami regionu, oraz innymi organizacjami o podobnm profilu.
Nordconnect:

 • promuje region Morza Bałtyckiego w oparciu o stronę internetową oraz inne materiały informacyjne i reklamowe,
 • uczestniczy w krajowych i międzynarodowych imprezach wystawienniczych,
 • organizuje spotkania networkingowe,
 • rozwija projekty kulturalne,
 • wspomaga wymiany,
 • uczestniczy w misjach handlowych,
 • organizuje międzynarodowe kongresy i seminaria,
 • jest członkiem międzynarodowych organizacji (sieciowych) tj Baltic Development Forum,
 • przygotowuje oraz wspomaga tworzenie biur handlowych w Północnej Europie,
 • wspiera wizyty studyjne do regionu Północnych Niderlandów.
 •  


SSN - Związek Północnych Prowincji Niderlandów (Samenwerkingsverband NoordNederland)
SNN to związek, w ramach którego trzy prowincje leżące na Północy Niderlandów: Fryzja, Groningen i Drenthe, współpracują w zakresie wzmacniania pozycji ekonomicznej regionu. SNN jest organizacją zarządzającą funduszami z budżetu państwa i Unii Europejskiej. W ramach dofinansowania wspierane są projekty w sektorach o dużym potencjale rozwoju, tj. sektorze technologicznym (technologie energetyczne, wodne i czujników) oraz rolnictwie. SNN wspiera przedsiębiorstwa, ośrodki naukowe, organizacje społeczne i ośrodki administracyjne w realizacji planów i projektów w tych dziedzinach.

Osoba do kontaktu:

Tea Oostenbrink-Wieloch

Zwanebloem 40

9801 LC Zuidhorn The Netherlands

e: tea.wieloch@planet.nl

 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Sierpień 2019

P W Ś C P S N
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy