Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Punkt Konsultacyjny dla osób rozpoczynających działalność gospodarczych i przedsiębiorstw

2012-03-02

Uprzejmie informujemy, że w wyniku rozstrzygnięcia konkursu na „Świadczenie usług informacyjnych i doradczych w sieci Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług” Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji w dniu 22 lutego 2012 r. rozpoczęła świadczenie dofinansowywanych usług informacyjnych i doradczych dla osób rozpoczynających działalność gospodarczych i przedsiębiorstw.


Punkt Konsultacyjny świadczy bezpłatne usługi informacyjne dotyczące rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej, w tym usługi informacyjne opieka nad klientem oraz usługi doradcze w 90% finansowane przez UE – asysta w rozpoczynaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej.

W ramach usługi informacyjnej „Opieka nad klientem” mogą Państwo uzyskać pomoc w znalezieniu usługodawcy specjalistycznego oraz pomoc w skorzystaniu ze specjalistycznej usługi (doradczej, szkoleniowej, finansowej). Konsultanci naszego Punktu poinformują Państwa o zasadach korzystania z wybranej przez klienta usługi specjalistycznej, jej zakresie, czasie trwania, zasadach finansowania, możliwych efektach itp. Pomogą też klientom w umówieniu się z usługodawcą specjalistycznym, przedstawią takiemu usługodawcy potrzeby klienta, będą monitorować dalsze losy klienta w procesie korzystania z tej usługi, kontaktując się z nim i udzielając dodatkowych, potrzebnych informacji.

W ramach usługi doradczej „Asysta w rozpoczynaniu działalności gospodarczej” początkujący przedsiębiorca uzyska wsparcie we wszystkich aspektach zakładania działalności gospodarczej. Doradztwo dotyczyć będzie następujących zagadnień: konsultacje profilu planowanej działalności gospodarczej, przeprowadzenie analizy słabych i mocnych stron oraz szans i zagrożeń planowanej działalności, pomoc w przygotowaniu biznesplanu przedsięwzięcia i dokumentów niezbędnych do rejestracji/rozpoczęcia działalności gospodarczej, w tym korzystania z bazy CEIDG. Punkt Konsultacyjny uwzględni  uwarunkowania regionalne (instrumenty dostępne w gminach czy powiatach), specyfikę planowanej działalności gospodarczej czy poziom wiedzy klienta w poszczególnych obszarach biznesowych.

Natomiast w ramach usługi doradczej „Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej” działający już przedsiębiorca uzyska doradztwo w 4 podstawowych obszarach działalności firmy. Na podstawie diagnozy potrzeb Klienta nasi doradcy mogą wesprzeć przedsiębiorcę w następujących kwestiach:

  • spełnianie wymogów formalno-prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej (wywiązywanie się z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy, w tym składanie dokumentów do ZUS i Urzędu Skarbowego);
  • marketing przedsiębiorstwa (przygotowanie strategii marketingowej, analizy SWOT, analizy wpływu czynników zewnętrznych i wewnętrznych na  pozycję strategiczną firmy itp.);
  • organizacja przedsiębiorstwa (organizacja pracy, zarządzanie czasem, dobór personelu, podział obowiązków i odpowiedzialności itp.);
  • finanse przedsiębiorstwa (opracowanie kosztorysu przedsięwzięcia, zarządzanie kapitałem obrotowym, pozyskiwanie źródeł finansowania, postępowanie w przypadku zagrożenia „zatorem płatniczym”, wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank itd.).

Usługi informacyjne świadczone przez prowadzony w Izbie Punkt Konsultacyjny Krajowego Systemu Usług są bezpłatne. Z kolei usługi doradcze są dofinansowane z UE w 90% - koszt klienta w asyście na rozpoczynanie działalności wynosi jedynie 150 zł, w asyście w prowadzeniu działalności jedynie (maks.) 240 zł.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt Punktem Konsultacyjnym pod numerem tel. 061 851 78 49, pk@pcc.org.pl

Punkt Konsultacyjny w Poznaniu jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach
7:00 – 15:00

Usługi są finansowane ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
          01 02
03 04 05 07 08 09
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy