Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Poznan Open Innovation Marketplace

2014-08-04

Na poznańskiej Rubieży trwają wielkie przygotowania do Poznan Open Innovation Marketplace (POIMP). 11-go września, w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM, spotkają się - z jednej strony - start-upy, utalentowani naukowcy, wynalazcy i innowatorzy (solvers). Z drugiej - giganci biznesu - tacy jak Beiersdorf, Bertelsmann, Philips czy Synthos (challengers). Cel jest jeden - duzi szukają nowych rozwiązań dla swoich firm. Ci mniejsi, mogą je dostarczyć.

„Wydarzenie jest esencją koncepcji otwartej innowacji, w myśl której duże doświadczone firmy nie chcą polegać wyłącznie na swoich własnych badaniach, ale decydują się nabywać patenty lub licencje na wynalazki i nowatorskie rozwiązania od innych, mniejszych firm. Dla korporacji to szansa na pozyskanie unikatowych rozwiązań, zaś dla młodych firm i innowatorów to przede wszystkim możliwość pozyskania odbiorcy dla ich technologii” – mówi Elżbieta Książek, zastępca Dyrektora Parku.

Udział w POIMP jest bezpłatny. Na zgłoszenia solverów Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM czeka do 23-go sierpnia br. Zaś 11-go września, na terenie Parku, odbędą się indywidualne spotkania solverów z challengerami.

Szczegóły wydarzenia: http://iasp.ppnt.poznan.pl/page/14-Poznan-Open-Innovation-Marketplace.

***
Wydarzeniem towarzyszącym POIMP jest European Division Workshop – warsztat dla managerów parków i centrów innowacji z całej Europy. Wśród gości specjalnych znajdują się m.in.: Josep M. Pigue (IASP), Mats Dunmar (Ideon Science Park) czy Marcel Bogers (Mads Clausen Institute). Rejestracja otwarta do 23-go sierpnia br. Szczegóły: http://iasp.ppnt.poznan.pl/start

***
Poznan Open Innovation Marketplace i European Division Workshop są organizowane przez PPNT FUAM, we współpracy z IASP (International Association of Science Parks and Areas of Innovation) i z Komisją Europejską.

Wydarzenia objęli patronatem honorowym:  Minister Gospodarki – p. Janusz Piechociński, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – p. prof. Lena Kolarska-Bobińska, Wojewoda Wielkopolski – p. Piotr Florek, Marszałek Województwa Wielkopolskiego – p. Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania – p. Ryszard Grobelny i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

***
Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (PPNT FUAM) to pierwsza w Polsce jednostka tego typu. Przez prawie 20 lat działalności Park stworzył unikatowe na skalę regionu warunki dla współdziałania świata nauki z gospodarką, poparte kompleksową ofertą wsparcia dla przedsiębiorstw z całego kraju. Obecnie na terenie Parku pracuje niemal 100 firm, kilka centrów badawczych i przedszkole. Szczegóły: www.ppnt.poznan.pl

 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
          01 02
03 04 05 07 08 09
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy