Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Otwarcie polsko - niemieckiej sieci współpracy EUNOP - 10.X.2008 r. w Szczecinie.

2008-09-16

Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do polsko-niemieckiej sieci współpracy EUNOP. Od momentu przystąpienia Polski do UE regiony po obu stronach Odry przekształcają się w coraz ściślej powiązany europejski obszar gospodarczy. Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw z regionu Berlina i Brandenburgii oraz z województwa zachodniopomorskiego rozszerza swoją działalność gospodarczą na obszary po drugiej stronie Odry, poszukując jednocześnie adekwatnych informacji oraz partnerów do współpracy.

By zintensyfikować współpracę gospodarczą po obu stronach granicy, Senat Miasta Berlina od kilku lat wdraża ideę Regionu Odry, która w 2008 r. przekształciła się w Sieć EUNOP (EU-Net Oderpartnership).

EUNOP jest siecią instytucji, które:

  • działają na terenie Berlina, Brandenburgii, Województwa Zachodniopomorskiego, Lubuskiego, Dolnośląskiego i Wielkopolskiego,
  •  nie są nastawione na zysk,
  • doradzają w zakresie funduszy UE, m.in. sektorowi MSP,
  • są zainteresowaną polsko - niemiecką współpracą.

Sercem Sieci jest polsko i niemieckojęzyczna strona www.eunop.eu, na której członkowie prezentują m.in. swoją działalność oraz ofertę doradczą. Ponadto celem strony jest stworzenie kompletnego banku danych o realizowanych projektach międzynarodowych, a także bazy danych firm zainteresowanych współpracą na obszarze EUNOP.

Jeżeli są Państwo zainteresowani przystąpieniem do Sieci prosimy o taką informację na adres e-mail: wielkopolskie@eunop.eu. Dzięki temu wygenerowany zostanie podstawowy profil Państwa instytucji, który następnie będzie można swobodnie edytować.

W przypadku gdyby znali Państwo instytucje, które mogą być zainteresowane przystąpieniem do Sieci, prosimy o przesłanie im tej wiadomości. Zarazem jesteśmy otwarci na prezentowanie idei Partnerstwa Odry podczas organizowanych przez Was konferencji, szkoleń i seminariów.

===

Przy tej okazji serdecznie zapraszamy do udziału w otwarciu Sieci EUNOP w Polsce, które odbędzie się w dniach 9 - 11 października 2008 r. w Szczecinie.

9 października w siedzibie ZSRG-SCP odbędzie się bezpłatne seminarium: "Czy warto uczestniczyć w przetargach publicznych? Polsko - Niemieckie Rozmowy Gospodarcze" oraz polsko-niemiecka giełda kooperacyjna dla branż IT oraz budowlanej.
10 - 11 października w ramach targów PROBIZNES na MTS odbędą się bezpłatne seminaria prowadzone przez partnerów niemieckich: jakie szanse dla polskich przedsiębiorców stwarza Berlin i Brandenburgia, jak założyć firmę w Niemczech i uzyskać wsparcie na jej prowadzenie, historie sukcesu polskich firm, rola EUNOP w zakresie wspierania polsko-niemieckiego biznesu.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach: www.zsrg.szczecin.pl, www.mts.pl oraz w załącznikach do zaproszenia.

Serdecznie zachęcam do współpracy.

=======

Janetta Sałek

Wielkopolski Koordynator EUNOP

wielkopolskie@eunop.eu 

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji

tel. +48 61 851 78 48 / 854 21 92

fax. +48 61 851 78 28

 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Marzec 2019

P W Ś C P S N
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy