Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Ogólnopolska Konferencja „Rynek energetyczny w nowej perspektywie” Poznań, 24-25 kwietnia 2012 roku

2012-03-10

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Rynek energetyczny w nowej perspektywie”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-25 kwietnia 2012 roku. Zakres merytoryczny Konferencji koncentruje się na aktualnych wyzwaniach stojących przed krajowym i europejskim rynkiem energii. Celem Projektu będzie odpowiedź na pytanie: jak w najbliższej dekadzie będzie się zmieniał i ewoluował rynek energii w Polsce oraz Unii Europejskiej?

W ciągu dwóch dni Konferencji prelegenci będą poruszać kwestie związane z szeroko rozumianym rynkiem energii w ramach czterech paneli tematycznych. Pierwszy z nich dotyczyć będzie procesu budowy wspólnego rynku energii w Unii Europejskiej, w tym problematyki współpracy transgranicznej w zakresie wymiany energii, roli i pozycji ustrojowej regulatora krajowego oraz instytucji europejskich – ACER oraz ENTSO-E.  Drugi panel będzie skupiać się  na tematyce energetyki w czasach kryzysu i (pozornym?) konflikcie między rozwojem gospodarczym a wymogami ekologii, a w szczególności ekonomiczną zasadnością polityki niskoemisyjnej w czasach kryzysu gospodarczego. Kolejnego dnia Konferencji omówiona zostanie natomiast problematyka sektora przedsiębiorstw energetycznych w Polsce oraz struktury rynku energii w naszym kraju, która będzie analizowana w porównaniu do rozwiązań przyjętych w innych krajach. Projekt zakończy się, zapewne ożywioną i kontrowersyjną, dyskusją nt. bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju oraz ewolucji tego pojęcia w ostatnim latach.
Oprócz prelekcji zaproszonych gości Organizatorzy przewidują rozbudowaną część dyskusyjną, podczas której każdy z uczestników będzie mieć okazję wypowiedzieć się na tematy poruszane podczas poszczególnych paneli dyskusyjnych.
Projektami towarzyszącymi Konferencji będą tradycyjne już Targi Pracy, podczas których przedstawiciele branży prawniczej i energetycznej przedstawią studentów i młodym prawnikom możliwości kariery w swoich kancelariach i przedsiębiorstwach, a także Konkurs na Wystąpienie podczas Konferencji, którego nagrodą główną będzie możliwość wzięcia udziału w Konferencji w charakterze prelegenta.


Szczegóły Konferencji, w tym dokładny zarys tematyczny, jak i Projektów towarzyszących można znaleźć na naszej stronie www.rynek-energetyczny.pl.


Zapraszamy również do śledzenia przygotowań do Konferencji na jej profilu na Facebooku.
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
          01 02
03 04 05 07 08 09
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy