Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. na targi wpisane w obszar Inteligentnych Specjalizacji: „Wnętrza przyszłości”.

2017-03-06

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłasza nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. na targi wpisane w obszar Inteligentnych Specjalizacji: „Wnętrza przyszłości”. Nabór skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r.) posiadających siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego, których działalność jest zgodna z obszarem inteligentnej specjalizacji „Wnętrza przyszłości”.

Urząd Marszałkowski zaplanował w ramach inteligentnej specjalizacji „Wnętrza przyszłości” udział w następujących targach branżowych:

 Targi DESIGN INSPIRE 2017 Hong Kong (Chiny), 7-9 grudnia 2017 r.

http://www.hktdc.com/ncs/designinspire2017/en/main/index.html

Zakres wsparcia:

W ramach dofinansowania de minimis udziału Beneficjenta w wybranych targach na stoisku regionalnym Organizator (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego) pokryje między innymi: koszty wejściówek na targi, dostępu i miejsca na wspólnym stoisku targowym wykupionym przez Organizatora, noclegów ze śniadaniem (zakwaterowanie w hotelach wskazanych przez Organizatora, w czasie trwania targów i noc poprzedzającą targi), transportu wewnętrznego na terenie kraju (obejmującego przejazd na trasie lotnisko-hotel-lotnisko oraz hotel-targi-hotel) oraz zapewni opiekę nad uczestnikami targów i w szczególnych sytuacjach tłumacza.

Przedsiębiorstwa zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie Formularza zgłoszeniowego i przesłanie go wraz z podpisanym Regulaminem naboru, Oświadczeniem o pomocy de minimis, Formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis oraz aktualnym wypisem KRS na adres e-mail: katarzyna.orlik@umww.pl oraz zwykłą pocztą lub osobiście do Sekretariatu Departamentu Gospodarki UMWW, al. Niepodległości 34 pok. 555, do dnia 31 marca 2017 r. (piątek) do godz. 12.00. (zgłoszenia przesłane po tym terminie nie będą rozpatrywane – decyduje data wpływu).

Formularz Zgłoszeniowy i Regulamin muszą być podpisane.

Dodatkowe informacje:

Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (tel. 61 626 62 52, e-mail: katarzyna.orlik@umww.pl).


Co obejmuje obszar Inteligentnych Specjalizacji:  „Wnętrza przyszłości”.


    Wnętrza przyszłości – branża meblarska oraz wyposażenia wnętrz ma w Wielkopolsce silny potencjał wytwórczy i produkcyjny oraz szybko rozwijające się obszary takie jak projektowanie i wzornictwo przemysłowe. Region specjalizuje się również w produkcji drewna, papieru i produktów pochodnych oraz przetwórstwie papieru. Obszar Wnętrza przyszłości obejmuje produkcję wyposażenia wnętrz odpowiadającego potrzebom i wyzwaniom stojącym przed współczesnym człowiekiem, w ramach dobrze współpracujących łańcuchów wartości w regionie, czyli silnie zakorzenionych w jego potencjale produkcji surowców komponentów i półproduktów, ale także konkurencyjnych międzynarodowo na bazie nowoczesnej i atrakcyjnej oferty. Źródłem inspiracji dla wnętrz przyszłości mogą być wyniki badań naukowych z obszaru m.in. psychologia, antropologia i socjologia oraz nauki techniczne, dzięki którym mogą powstawać produkty, które sprostają wymogom współczesnego użytkownika. Rozwój obszaru powinien prowadzić do budowy i rozwoju marek globalnych wywodzących się z Wielkopolski. W ramach obszaru rozwijane będą m.in.:

a)   Specjalistyczne i spersonalizowane meble i artykuły wyposażenia wnętrz

· Wysokiej jakości surowce i komponenty do produkcji mebli;

· Meble tworzone z regionalnych surowców, komponentów i półproduktów;

b)  Nowe zastosowania technologii i materiałów

· Technologie energooszczędne;

· Technologie przetwórstwa papieru i drewna, w tym produkcji opakowań;

c)   Wzornictwo przemysłowe i innowacje oparte o design

d)   Recykling i upcykling w produkcji mebli i wyposażenia wnętrz
e)   Przygotowanie i profesjonalizacja kadr dla obszaru specjalizacji.

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
          01 02
03 04 05 07 08 09
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy