Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Konferencja on-line/Wielkopolski biznes: kierunek Azja 2020 KAMBODŻA - rynek z potencjałem 11 grudnia 2020 r. online/ 9:00 - 11:30

2020-12-02

Państwa członkowskie ASEAN, choć może wydają się mniej atrakcyjne w porównaniu z Chinami, Japonią czy Koreą Południową, mają i w przyszłości będą mieć wiele do zaoferowania. Stąd projekt pt. „Wielkopolski biznes: kierunek Azja 2020” zainicjowany na początku roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz Wielkopolskim Funduszem Rozwoju. W związku z pandemią COVID-19 szeroko zakrojone plany musiały zostać ograniczone do rozpoznania jedynie jednego kraju - Kambodży.

11 grudnia zorganizowana zostanie konferencja online prezentująca potencjał tego kraju, na którą serdecznie zapraszamy. To kierunek, który zdecydowanie warto uwzględnić w planach ekspansyjnych.

W kontekście amerykańsko-chińskiej wojny handlowej oraz rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach, Kambodża zyskuje w oczach inwestorów jako nowa, intratna lokalizacja biznesu. Dynamicznie się rozwija i to nie tylko jej stolica – Phnom Penh. W ciągu ostatnich dwóch lat senne turystyczne miasteczko Sihanoukville nad Zatoką Tajlandzką zmieniło się w wielki plac budowy za sprawą głębokowodnego portu szczególnie ważnego dla lansowanej przez Pekin Inicjatywy Pasa i Szlaku, czyli rozbudowanego połączenia logistycznego między Chinami a krajami świata.
Wśród produktów o dużym potencjale eksportowym są materiały budowlane, wysokiej jakości maszyny, sprzęt wykorzystywany w przetwórstwie żywności oraz towary luksusowe. Mimo problemów z COVID-19 w dłuższej perspektywie Kambodża jako młody rynek, na którym wiele sektorów jest jeszcze nierozwiniętych, stwarza szanse dla przedsiębiorców szczególnie w branży turystycznej i tzw. okołoturystycznej, dotyczącej m.in. usług, budowy hoteli i ich wyposażenia, dostaw żywności do restauracji hotelowych, etc.


Zgodnie z danymi przedstawianymi przez Bank Światowy gospodarka Kambodży w ostatnich dwóch dekadach rosła w tempie średnio 7,7% PKB rocznie, co plasuje ją na 6. pozycji wśród najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Pierwsi polscy przedsiębiorcy działają już z sukcesem na khmerskim rynku i to nie tylko w branży turystycznej, która w związku z pandemią przeżywa teraz cięższe czasy, ale też gastronomicznej, meblowej czy budowlanej – tu z kolei nie widać spowolnienia, projekty mieszkaniowe w Phnom Penh idą pełną parą. Swoimi doświadczeniami i radami podzielą się podczas konferencji. Wśród ekspertów znajdą się też przedstawiciele rządu i biznesowych organizacji m.in.: Pan Bora Samheng – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Handlu Królestwa Kambodży, Pan Tassilo Brinzer – Prezes EuroCham Cambodia i Pan Denis Sainte-Marie – Dyrektor Zarządzający EuroCham Cambodia, instytucji powstałej w celu promowania interesów europejskich firm działających w Kambodży i ułatwiającej wejście na tamtejszy rynek.

Zachęcamy do udziału. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: wydarzenie@wfr.org.pl.


Link do transmisji dotrze najpóźniej dzień przed konferencją.
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy