Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Kolejny sukces promocyjny polskich produktów spożywczych Grüne Woche 2008, Berlin.

2008-03-10

Po raz kolejny z sukcesem Polska prezentowała osiągnięcia branży rolno - spożywczej na Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche 2008 w Berlinie. Te największe i najważniejsze targi branży spożywczej, rolnej i ogrodniczej w Europie były doskonałą okazją dla zaprezentowania osiągnięć polskich regionów oraz produktów regionalnych na ogromnym międzynarodowym forum kontaktów. Umożliwiły nawiązanie kontaktu z setkami tysięcy klientów oraz pozwoliły na zaprezentowanie produktów i przeprowadzenie ich bezpośredniego testu.

Targi Grüne Woche cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony wysokiej rangi polityków oraz ze strony mediów. W roku 2008 wzięła udział rekordowa liczba wystawców, ponad 1610 z 52 krajów, którzy zajmowali 115.000 m2 powierzchni wystawienniczej. Po raz kolejny dowiodły także swej atrakcyjności dla klientów bezpośrednich. Tereny targowe odwiedziło 425.000 osób, w tym ok. 110.000 profesjonalistów. Tegoroczne statystyki pokazują, że odwiedzający wydali podczas targów ok. 44 mln euro, akredytowanych było 5.000 dziennikarzy z 72 krajów, co po raz kolejny z rzędu oznacza rekordową liczbę przedstawicieli mediów na tej imprezie. Około 100 kluczowych postaci ze świata polityki, krajowej i międzynarodowej gościło na Targach.

Stoiska polskich firm odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki, a także delegacje władz samorządowych wielu regionów Polski. Hala narodowa cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów zarówno polskich, jak i niemieckich.

Z badań przeprowadzanych podczas Targów Grüne Woche 2008 wynika, że dla wystawców udział w tych targach był okazją do prezentacji firmy, kształtowania i podtrzymania jej dobrego wizerunku, sprzedaży produktów konsumentom oraz do nawiązania osobistych kontaktów ze specjalistami w branży. Bardzo istotna dla firm była możliwość porównania własnych produktów z konkurencją. Większość odwiedzających targi profesjonalistów opisało swój pobyt na targach jako bardzo owocny. Odwiedzający targi koncentrowali się na zbieraniu informacji o oferowanych produktach, na temat sytuacji w poszczególnych branżach w krajach, z którymi chcieliby nawiązać współpracę. Warto podkreślić, że w tym roku wśród odwiedzających zwiększył się udział osób zarządzających wśród przedstawicieli firm /profesjonalistów/, co zaowocowało wielokrotnie konkretnymi negocjacjami, a nawet podpisywaniem kontraktów.

Obecność polskich firm na targach w Berlinie, które są jedną z najbardziej prestiżowych imprez targowych branży żywnościowej i rolnej w Europie i na świecie, przyczyniła się do jeszcze lepszej identyfikacji polskiej żywności na rynku niemieckim, europejskim i światowym.

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji targów
w terminie 16-25 stycznia 2009 roku. Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji także w roku 2009 będzie organizatorem polskiego wystąpienia na targach spożywczych w Berlinie zapewniając profesjonalne usługi doradcze w zakresie wprowadzania polskich firm i produktów na rynki zagraniczne.

 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy