Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

EuConn - wiarygodne źródło biznesu.

2008-07-06

Nie ma na świecie nic równie potężnego jak pomysł, którego czas właśnie nadszedł.

Internet? Nie, dziękuję, nie jesteśmy zainteresowani.

Mimo rozwoju nowoczesnych technologii i Internetu Firmy w dalszym ciągu mają problemy ze znalezieniem właściwych i wiarygodnych partnerów biznesowych. Google, mimo ogromnych zalet, jest tylko maszyną, która zwraca informacje na podstawie określonego algorytmu. Wyniki w zdecydowanej większości przypadków są zmanipulowane przez sztuczne pozycjonowanie. Człowiek natomiast chce pracować ze sprawdzonymi i najlepiej poleconymi podmiotami. Dlatego większość firm nie wykorzystuje potencjału jaki drzemie w Internecie.

Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą.

We współpracy z Polskimi i Europejskimi Izbami Gospodarczymi powstał program Most Europejski, który jest odpowiedzią na potrzebę pozyskania nowych relacji biznesowych i to na wybranym przez Ciebie rynku. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i doskonałej wiedzy na temat lokalnych rynków jesteśmy w stanie dostarczyć potrzebną informację.

Program Europejski Most skierowany jest do wszystkich europejskich organizacji otoczenia biznesu, w szczególności Izb Gospodarczych, których członkowie są zainteresowani szukaniem kontaktów biznesowych w Polsce i organizowany jest pod auspicjami Posiej Izby Eksporterów Importerów i Kooperacji.

Misja programu Europejski Most

  • dostarczanie wiarygodnych informacji, kontaktów i ofert pochodzących od polskich Izb gospodarczych i firm,
  • indywidualna pomoc w zakresie skierowania ofert firm europejskich do odpowiednich, zweryfikowanych odbiorców na terenie Polski i w całej Europie.
  •  

Zasady działania programu

Firmy z całej Europy poprzez Izby Gospodarcze, do których należą, a także bezpośrednio po zalogowaniu się w serwisie www.euconn.com otrzymują dostęp do informacji o polskich firmach i ich ofertach. Nawiązanie współpracy handlowej wspierane jest przez kontakty polskich izb gospodarczych oraz technologie zastosowane w platformie wymiany informacji o ofertach www.euconn.com. Europejskie Izby po zalogowaniu się w programie otrzymują status Partnera, co umożliwia kierowanie bezpośrednich zapytań zarówno przez samych partnerów, jak i ich członków w sprawie chęci podjęcia współpracy z Polskimi firmami z określonych branż, regionów i w sprawach indywidualnie zdefiniowanych. Takie zapytanie w zależności od jego specyfiki jest kierowane do zainteresowanych instytucji i bezpośrednio do firm. Zamieszczanie ofert firm polskich i europejskich bezpośrednio lub za pośrednictwem Izby Partnerskiej do której dana firma przynależy znacznie podwyższa jej wiarygodność i skuteczność oraz wiąże się z szeregiem udogodnień takich jak: indywidualna ocena danej oferty i skierowanie jej do właściwego adresata lub grupy adresatów, wsparcie firm w zakresie redakcji oferty, tłumaczeń, a także możliwość skorzystania z systemu rabatowego dla firm będących członkami Izb Partnerskich.

W jaki sposób, Izby Gospodarcze z całej Europy mogą wesprzeć swoich członków w zaistnieniu na rynku Polskim korzystając z technologii WEB 2.0 stosowanej w www.euconn.com?

Serwis www.euconn.com został zaprojektowany w ten sposób, że wykorzystuje on technologię Web 2.0. Portal tak naprawdę jest tworzony przez społeczność przedsiębiorców. Ofertę można zamieścić całkiem bezpłatnie.
Działania społeczności przedsiębiorców EuConn są stale wspierane przez organizacje otoczenia biznesu, izby handlowe i jednostki administracji krajowej oraz samorządowej. Wszystkie te organizacje czynnie działają na rzecz ułatwienia firmom zdobycia nowych kontraktów i zwiększenia sprzedaży choćby poprzez wystawianie opinii o swoich członkach uwiarygodniając w ten sposób ich oferty. Ta współpraca legła u podstaw powołania do życia programu Europejski Most, dzięki któremu wymiana potrzebnych informacji biznesowych stała się znacznie bardziej efektywna.
Każda Izba Gospodarcza w Europie może już dziś stać się Partnerem w programie Europejski Most i włączyć się do społeczności EuConn poprzez rejestracje w serwisie www.euconn.com.


Szczegółowe informacje dotyczące programu można uzyskać pod nr tel. +48 61 854 21 92, wszelkie zapytania można kierować do Pani Janetty Sałek.


 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy