Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Dni Przedsiębiorczości Poznań 21-22.04.2015

2015-04-08

W dniach 21 i 22 kwietnia 2015 roku odbędzie się V edycja "poznańskiego święta przedsiębiorczości" - Dni Przedsiębiorczości Poznań. Miejscem wydarzeń będzie Pawilon 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dni Przedsiębiorczości Poznań (DPP) to święto biznesu, zarówno tego mikro, jak i dużego. Od 5 lat organizowane w Poznaniu już na stałe wpisało się w kalendarz ważnych wydarzeń miasta.

DPP to wydarzenie, które w jednym miejscu i czasie gromadzi to co dla przyszłego i obecnego przedsiębiorcy jest ważne. Podczas dwóch dni trwania imprezy można znaleźć inspirację i pomysł na własną firmę, dowiedzieć się wszystkiego o formalnej stronie działalności gospodarczej, znaleźć źródła finansowania i partnerów dla własnego biznesu.


Dla okrzepłych przedsiębiorców to również doskonałe miejsce do nawiązania nowych, ciekawych kontaktów biznesowych, otwarcia się na współpracę z uczelniami, czy wzięcia udziału w dyskusji nad rozwojem lokalnej gospodarki.
Dni Przedsiębiorczości Poznań (DPP) są wspólną inicjatywą Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych.


Głównym zadaniem DPP jest kreowanie pozytywnego klimatu dla przedsiębiorczości oraz współpracy gospodarczej w wymiarze lokalnym, regionalnym i międzynarodowym. Służyć one mają umacnianiu wizerunku aglomeracji poznańskiej jako przyjaznego  miejsca dla różnorodnych form aktywności ekonomicznej.
Cele:

  • promocja postaw przedsiębiorczych
  • kreowanie pozytywnego klimatu dla przedsiębiorczości oraz współpracy gospodarczej w wymiarze lokalnym, regionalnym i międzynarodowym
  • prezentacja programów i usług wsparcia dla przedsiębiorców
  • promocja współpracy nauki z innowacyjnymi przedsiębiorstwami

DPP są adresowane w szczególności do osób zainteresowanych podjęciem własnej działalności gospodarczej, przedsiębiorców z różnych branż i o różnym doświadczeniu biznesowym oraz do naukowców i innowatorów otwartych na praktyczną współpracę z firmami.
Dni Przedsiębiorczości Poznań to cykliczne wydarzenie, łączące pod jednym logo, w tym samym czasie i miejscu różne imprezy o ugruntowanej pozycji i prestiżu:

 

Startup Poznań 2015


Startup Poznań 2015 to bezpłatna konferencja skierowana do osób, które tworzą lub chcą tworzyć firmy w oparciu o wiedzę i nowe rozwiązania biznesowe. To wydarzenie dla firm technologicznych oraz tych wszystkich, które szanse swojego rozwoju upatrują w wykorzystaniu nowoczesnych i innowacyjnych metod zarządzania, marketingu i projektowania usług.


I dzień – startupy i technologie
II dzień – biznes w nowym wydaniu


Startup Poznań 2015 to specjalistyczna wiedza, praktyczne doświadczenie oraz inspiracja do działania. W ramach wydarzenia zaplanowano 24 wystąpienia specjalistów oraz 15 praktycznych warsztatów. Ponadto w trakcie konferencji działać będzie Strefa Doradcza oraz ekspozycja nowych rozwiązań technologicznych MAKERspace Poznań.


Miasto Poznań jest organizatorem wydarzenia Startup Poznań 2015, które odbędzie się w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań obok Forum Franczyzy oraz Forum Gospodarczego Metropolii Poznań. Wszystkie wydarzenia odbędą się 21 i 22 kwietnia 2015 w Pawilonie 15 MTP.


Strefa Doradcza
Podczas Startup Poznań 2015 funkcjonować będzie Strefa Doradcza, podzielona na kilka stref tematycznych, w której udzielane będą bezpłatne porady w zakresie m.in. prawa, podatków, biznes planu, marketingu i usług finansowych.
Szczegółowa lista tematów, które będzie można poruszyć z naszymi ekspertami umieszczona będzie na tablicach informacyjnych znajdujących się w poszczególnych punktach doradczych.


Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji będzie miała swój punkt w strefie doradczej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Doradcy będą do dyspozycji uczestników wydarzenia w dniach 21 – 22 kwietnia, w godzinach 10.00 – 17.00.

Serdecznie zapraszamy!
 


 

 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Marzec 2019

P W Ś C P S N
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy