Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Coaching w Twojej firmie

2019-08-07

Chcielibyśmy przedstawić Państwu ofertę coachingu dla Państwa oraz pracowników Państwa firm. Coaching jest prowadzony przez Pana Tomasza Grochowskiego (zrzeszonego w naszej Izbie) certyfikowanego coacha Szkoły Coachów Meritum, będącego w trakcie akredytacji na poziom ACC w ICF (International Coaching Federation).


 Coaching w Twojej firmie


Kto najlepiej zna się na tym, czym Twoja firma się zajmuje? Odpowiedź jest prosta: Ty i Twoi najlepsi pracownicy. Ty i Twoi pracownicy najlepiej znacie się na swojej branży i macie potrzebną wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim znacie swoje zasoby i tym samym swoje możliwości, natomiast nierzadko zapewne potrzebujecie wsparcia i procesu, który pozwoli na wydobycie całego potencjału, który w Was drzemie, a także na spojrzenie na swoją sytuację z szerszej i innej perspektywy, aby podjąć dla siebie jak najlepsze decyzje i działania. Dlatego właśnie coaching jest jedną z najbardziej skutecznych form wsparcia poszczególnych osób w organizacji na każdym szczeblu i tym samym całych firm.

Technika coachingu polega na wydobywaniu mocnych stron ludzi, pomaganiu im w omijaniu osobistych barier i ograniczeń w celu osiągnięcia zamierzonych efektów, a także ułatwieniu im bardziej efektywnego funkcjonowania w zespołach. Coaching koncentruje się na rozwiązaniu (a nie na poszukiwaniu przyczyn problemów), promując rozwój nowych strategii myślenia i działania. (Robert Dilts)

Z czym konkretnie można pracować z coachem:
W trakcie coachingu na warsztat można wziąć każde wyzwanie bądź każdy problem, który jest ważny dla firmy lub dla danego pracownika. Pierwszym elementem jest określenie obszaru i celu z jakim osoba indywidualna chce pracować lub zgadza się na to, aby właśnie z danym celem pracować. Kilka przykładów celów:

    - Jak mogę być lepszym menedżerem?
    - Czy mój pomysł na biznes / nowy produkt jest dobry?
    - Jak mogę lepiej dogadywać się z klientami / pracownikami /  przełożonymi?
    - Skonfliktowałem się z innymi pracownikami, jak mogę to naprawić?
    - Jak zmotywować się do pracy?
    - Jak pogodzić życie zawodowe z prywatnym?
    - Czy zamknąć firmę i wyjechać w Bieszczady? ????
    …. I wiele innych.

Cele formułowane są w 100% przez Ciebie i Twoich pracowników. Sformułowanie celów zajmuje czasem więcej czasu i może wymagać wsparcia coacha, bo prawdziwe cele nie są od razu oczywiste.

Coaching nie ma ograniczeń, a coach nie musi być specjalistą w Twojej dziedzinie, tylko wesprze Ciebie w znalezieniu najlepszych rozwiązań!

Korzyści z coachingu:
1.    Zmiana w postawach pracowników i całych zespołów, która jest trwała bo została zbudowana przez nich samych.
2.    Coach jako gwarant procesu dba o to, aby każdy cel został dokładnie przepracowany.
3.    W trakcie procesu coachingowego powstaje wiele nowy pomysłów i sposobów działania, które są wartościowe dla danej organizacji.
4.    Proces coachingowy zakłada zaangażowanie uczestników procesu. Bez gotowości                    i zaangażowania do pracy coaching po prostu się nie odbędzie, przy czym zaangażowanie zlecającego przeprowadzenie coachingu tzw. Sponsora (prezes, dyrektor firmy, menedżer działu) jest również istotnym i koniecznym elementem procesu.


Jak wygląda proces coachingowy?

1.    W procesie indywidualnym mamy zazwyczaj przynajmniej kilka celów.
2.    Obszary i cele mogą być zaproponowane przez Sponsora, ale osoba coachowana wyraża zgodę i chęć pracy nad nimi.
3.    Ilość spotkań około 8-10.
4.    Czas trwania spotkania do 1,5h.
5.    Koszt jednego spotkania 250 zł netto + 23% Vat.
6.    Coach w żaden sposób nie informuje sponsora na temat treści spotkań, może to robić jedynie osoba coachowana.
7.    Miejsce coachingu powinno pozwalać na komfortowe i nieprzerywane spotkanie.

Nazywam się Tomasz Grochowski i jestem certyfikowanym coachem Szkoły Coachów Meritum oraz jestem w trakcie akredytacji na poziom ACC w ICF (International Coaching Federation). W swojej pracy kieruję się etyką coacha wedle standardów ICF dostępną tutaj.

Masz pytania lub chcesz się umówić na spotkanie? Moje dane kontaktowe znajdują się poniżej!

Darmowe konsultacje poprzedzające coaching!


Zapraszam na darmową godzinną konsultację w siedzibie Polskiej Izby Gospodarczej Eksporterów i Importerów przy placu Wolności 18 w Poznaniu. Najbliższy termin 12 września 2019 w godzinach 15:00, 16:05. Zapisy u Pana Tomasz Grochowskiego pod adresem tg@next-up.pl, telefonicznie lub przez SMS pod numerem +48 504 068 739.

 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy