Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

CHINY po raz drugi wystawiały się w Poznaniu

2013-05-27

Druga edycja Targów China Homelife Show 2013, odbyła się w dniach 22-24.05.2013 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Organizatorami Homelife Show 2013 były władze miasta Hangzhou przy wsparciu Izby Handlowej prowincji Zhejiang oraz biura ds. Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej w Hangzhou Miaolante. Hasłem tegorocznych targów  „Better Home, better life„ .

Hangzhou już drugi raz organizuje targi na terenie Poznania . Dla obu krajów jest to znakomita platforma do budowy stosunków gospodarczych i handlowych.

Powierzchnia wystawowa tegorocznej edycji wyniosła 10.000 mkw. na której znalazło się blisko 400 stoisk wystawienniczych, na których zaprezentowało ponad 15.000 produktów – w porównaniu z rokiem  ubiegłym było ich więcej o 42%.

Targi dotyczyły szeroko rozumianej tematyki wyposażenia wnętrz i domu. Ekspozycja Chin podzielona została na 9 dużych stref: tekstylia, odzież, artykuły wyposażenia wnętrz, meble, domowe urządzenia elektryczne, lampy i oświetlenie oraz urządzenia do kuchni i łazienek.

Obok firm z Hangzhou na targach swoją ofertę zaprezentowali także wystawcy z Szanghaju, Ningbo, Wenzhou Jiaxing, Suzhou i innych ośrodków reprezentujących wysoko rozwinięty przemysł, dostarczających na rynek międzynarodowe markowe produkty wyposażenia wnętrz .

Stronę chińską na otwarciu tegorocznych  targów reprezentował Ambasador Chin w Polsce Xu Jian oraz wiceburmistrz Hanzhou Tong Guili.

 Ze strony Polski m.in. Zastępca Prezydenta Poznania  Mirosław Kruszyński, Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich dr Andrzej Byrt, oraz przedstawiciel Polskiej Izby Gospodarczej Importerów Eksporterów i Kooperacji i Wielkopolskiego Klubu Kapitału Pan Andrzej Łyko.

Wg informacji komitetu organizacyjnego  tegoroczne targi wyróżniały trzy cechy: pierwsza to tematyczny podział i większa skala ekspozycji, druga to większa  jednorodność tematyczna wystawców oraz tendencja do prezentowania markowych produktów wysokiej jakości, trzecia to ilość produktów, które przyjechały do Poznania w ponad 6 kontenerach. Było to 15 000 niezwykle różnorodnych artykułów. Wśród nich znalazły się znane chińskie marki, które po raz pierwszy były wystawione na targach w Polsce.

Polska firma Amica Wronki jest partnerem strategicznym Grupy Goldfish z Hangzhou. Obie firmy współpracują  już od 7 lat tworząc Jin Song You Nuo Sp. z o.o.  wspólną produkcję urządzeń elektrycznych.

Uroczyście  podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy Miastem Poznaniem a Miastem Hanzhou przez Zastępcę Prezydenta Poznania Mirosława Kruszyńskiego  ora Minister Tong Guili, Hangzhou Municipal Government.

Obyło się dwudniowe forum / 22 i 23.05.2013 r. / Chiny – Polska, poświęcone bezpiecznym transakcjom w handlu z Chinami – minimalizacja ryzyka w imporcie. W obszernym bloku wykładów wybitnych znawców i specjalistów  były omawiane m.in.
„ Jak bezpiecznie  importować z Chin – 3 kroki do eliminacji nieuczciwych kontrahentów „ ,
„Kultura biznesu – jak współpracować z Chinami „ ,
„ China – sourcing projekt i wytworzenie Twojego produktu z Chin „ ,
„ Transport lotniczy – cena czasu „ ,
„ Jak bezpiecznie   importować z Chin ? „

Podczas tych spotkań eksperci dzielili się wiedzą i doświadczeniami na temat współpracy gospodarczej z partnerami z Chin. Na spotkaniach można było się dowiedzieć, z jakimi problemami można się  spotkać oraz jak je skutecznie rozwiązać.
Tematyka forum obejmowała m.in.
zasady bezpiecznego importu z Chin, najdogodniejsze sposoby transportu  oraz zagadnienia kultury biznesu. Były omawiane kwestie związane z wyszukiwaniem  partnerów w Chinach, badaniem wiarygodności  chińskich kontrahentów  oraz dokonywaniem inspekcji w toku i po produkcji. W Strefie Matchmakingu odbywały się eksperckie dyżury, gdzie można było otrzymać bezpośrednie odpowiedzi na własne pytanie dotyczące współpracy z partnerami z Chin.

Uczestnicy targów – autorzy najlepszego hasła promującego produkty z Chin , wygrali trzy bilety lotnicze do Szaghaju i Guanzhou.  Te wiadomości do zwycięzców dotarły już po targach.

Tekst i zdjęcia: Zdzisław Nowicki
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy