Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

Centrum Doradztwa i Zgłaszania Potrzeb na Innowacje.

2008-04-28

Centrum Doradztwa i Zgłaszania Potrzeb na Innowacje to nowy projekt, który będzie realizowany podczas targów ITM Polska (w dniach 9 - 12 czerwca) i który ma na celu wspieranie innowacyjnego rozwoju przedsiębiorstw. Projekt ten dofinansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, sprawujące także patronat nad targami.


Dla kogo
Projekt organizowany jest z myślą o przedstawicielach przemysłu z jednej strony i polskich jednostkach nauki z drugiej. Przedsiębiorcy - zarówno wystawcy, jak i zwiedzający ITM Polska - będą mieli możliwość zgłoszenia swoich problemów i potrzeb na innowacyjne rozwiązania. Z kolei jednostki badawczo - rozwojowe, państwowe wyższe uczelnie oraz instytuty Polskiej Akademii Nauk na potrzeby te będą odpowiadały i proponowały możliwe rozwiązania.

Centrum on-line
W dniach od 5 maja do 5 czerwca na stronie www.nauka.mtp.pl przedsiębiorcy mogą dokonać rejestracji zgłoszenia potrzeb. Na jego podstawie nastąpi wyszukanie wśród polskich jednostek nauki potencjalnego partnera. Obie strony spotkają się na targach - spotkanie zostanie umówione za pośrednictwem Centrum.
Swoje potrzeby mogą Państwo zgłaszać także do Izby za pomocą formularza, który znajduje się do pobrania poniżej.

 

Centrum na targach
Rejestracja zgłoszenia może być także przeprowadzona w czasie targów na specjalnie przygotowanym stoisku w pawilonie nr 5. Obsługa Centrum pomoże klientowi zdefiniować potrzebę i poinformuje o niej uczestniczące w targach jednostki nauki. Jeśli znajdzie się jednostka mogąca podjąć się rozwiązania zgłoszonego problemu - spotkanie stron odbędzie się jeszcze na targach; jeśli nie - zgłoszenie zostanie zachowane w bazie danych, a partner będzie wyszukiwany po targach.

Rejestracja potrzeb, wyszukiwanie partnerów przed i w czasie targów oraz udział w spotkaniach są bezpłatne.

Stoisko Centrum
Na stoisku do Państwa dyspozycji będzie obecny przedstawiciel naszej izby. Stoisko Centrum obsługiwane będzie przez pracowników Politechniki Poznańskiej. Całość wspomagana będzie przez przedstawicieli instytucji wspierających innowacje i transfer technologii. W otoczeniu Centrum swoje stoiska będą miały Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rada Główna Jednostek Badawczo-Rozwojowych, Centrum Innowacji NOT, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Urząd Patentowy.

ITM Polska
to największe w Nowej Europie targi nowoczesnych technologii dla przemysłu. Na powierzchni ponad 30.000 m2, blisko 1.500 firm z kilkudziesięciu krajów zaprezentuje tu najnowsze produkty i rozwiązania technologiczne w ramach specjalistycznych salonów branżowych.
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
          01 02
03 04 05 07 08 09
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy