Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

„Wschodzący azjatycki tygrys: Filipiny - Twój Partner biznesowy w Azji” - Poznań, 21.10.2014

2014-10-06

W imieniu Ambasady Filipin w Warszawie serdecznie zapraszamy na spotkanie na temat możliwości współpracy gospodarczej wielkopolskich przedsiębiorstw z Filipinami, które odbędzie się w 21.10.2014 o godz.: 10:00 w hotelu Sheraton (sala AB) w Poznaniu. Prezentację na temat możliwości współpracy z Filipinami osobiście wygłosi Pani Patricia Ann V. Paez, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Filipin w Polsce.

Filipiny to państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, zamieszkałe przez prawie 97 mln ludzi, językiem narodowym jest język filipiński, natomiast językiem urzędowym jest język angielski. Jest o kraj od kilku lat odnotowujący wysoki wzrost gospodarczy (2012 – 6,8% PKB 2013 – 7,2% PKB), dodatkowo według wielu prognoz potencjał gospodarczy kraju wykazuje długoterminową zdolność do ciągłego wzrostu gospodarczego. Jeżeli chodzi o bezpośrednie inwestycje zagraniczne, to wg japońskiej organizacji handlu zagranicznego JETRO Filipiny to najlepsza lokalizacja dla inwestycji bezpośrednich, a wg Amerykańskiej Izby Gospodarczej na Filipinach nastąpiła największa poprawa klimaty gospodarczego ze wszystkich krajów w tej części świata. Filipiny to także dynamicznie rozwijające się społeczeństwo, najbardziej przyjazne spośród wszystkich krajów Azji, z najlepszą znajomością języka angielskiego, z najmniejszymi w Azji różnicami w traktowaniu płci. Położenie Filipin powoduje, że kraj ten stanowi naturalne wrota dostępu do gospodarek pozostałych krajów Azji wschodniej. Leży również na skrzyżowaniu wielu międzynarodowych dróg morskim i lotniczych.

Podczas spotkania:

  • poznają Państwo szczegółowe informacje na temat gospodarki Filipin,
  • poznają Państwo jakie wspólne doświadczenia historyczne mają Polska i Filipiny i dlaczego nasi inwestorzy są tak mile widziani
  • poznają Państwo ułatwienia, jakie przygotował rząd Filipin dla polskich inwestorów w ramach Filipińskiej Strefy Ekonomicznej.
  • ważną częścią spotkania będzie prezentacja, jakie branże mają największe szanse na osiągnięcie sukcesu w tej części Azji oraz jakie są planowane przez rząd Filipin inwestycje infrastrukturalne, które również będą szansą do współpracy dla polskich, w szczególności wielkopolskich przedsiębiorstw.
  • dodatkowo przedstawiona zostanie dotychczasowa wymiana handlowa pomiędzy naszymi krajami.


Do najpopularniejszych produktów eksportowanych do Filipin należą m.in.: włókna tekstylne, zboża i produkty zbożowe, nawozy sztuczne, produkty mleczne, rudy metali żelaznych i złom, leki i produkty farmaceutyczne, tworzywa sztuczne w formie przetworzonej i nieprzetworzonej, wyroby z gumy, papier i produkty papierowe, sprzęt telekomunikacyjny, maszyny elektryczne, żelazo i stal, rozwiązania telekomunikacyjne.

Podczas spotkania nie zabraknie także prezentacji największych atrakcji turystycznych.


Już teraz serdecznie zapraszamy na spotkanie, które jest kontynuacją pierwszej oficjalnej  polskiej misji gospodarczej, organizowanej przez naszą Izbę na Filipiny w roku 1995.

Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji zapewnia pełną obsługę ( prawną, logistyczną, finansową) w zakresie nawiązania i realizacji transakcji handlowych z przedsiębiorstwami z Filipin.

Zgłoszenia na spotkanie przyjmujemy do dnia 17.10.2014 na adres: izba@pcc.org.pl, Tel.: 61 851 78 48.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Program
 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
          01 02
03 04 05 07 08 09
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy