Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Archiwum

Grudzień

Chiny, Singapur, Senegal - ruszył nabór wniosków w ramach Polskich Mostów Technologicznych

2021-12-07

Uprzejmie informujemy, że został otwarty nabór wniosków dla mikro, małych i średnich firm i potrwa do końca grudnia br. W ramach dofinansowania możecie Państwo otrzymać 120 tyś. PLN i przeznaczyć środki finansowe na m.in następujące działania: działania marketingowe i promocyjne, Koszty doradztwa związane z wprowadzeniem produktu/usługi/technologii na rynek, Udział w targach, konferencjach branżowych, misjach branżowych, Koszty doradztwa dotyczące: wzornictwa opakowań, projektowania katalogów i opisów technicznych produktów, projektowania logotypów i marek produktowych, Koszty doradztwa związane z zakupem wartości niematerialnych i prawnych

Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie - Kraje Zatoki Perskiej/ konferencja online, 13.12.2021

2021-12-03

zapraszamy na konferencję online z cyklu Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie - tym razem Kraje Zatoki Perskiej, które są coraz ważniejsze dla polskiego eksportu. W latach 2001-2020 wartość eksportu towarów do wszystkich krajów Bliskiego Wschodu zwiększyła się z około 0,5 do 5,1 mld dolarów, a ich udział w polskim eksporcie wzrósł z 1,2 do 2,2%. To jednak wciąż mało - mniej niż mają choćby Węgry (2,5%). Warto tam być, bo to rynki duże, uzależnione od importu, do tego z zasobnym społeczeństwem, a europejskie produkty są tam wyjątkowo pożądane. Jak więc działać biznesowo w krajach z obszaru GCC (Gulf Cooperation Council), w skład którego wchodzi Kuwejt, Katar, Bahrajn, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman - o tym już 13 grudnia od godz. 10:00. Wydarzenie organizowane jest przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji.

Książka "Etykieta biznesu w kontaktch międzynarodowych. Przewodnik po krajach świata" - doskonały pomysł na świąteczny prezent dla współpracowników i klientów.

2021-12-02

Serdecznie zapraszamy do zakupu książki: "Etykieta biznesu w kontaktach międzynarodowych. Przewodnik po krajach świata". Jest to przewodnik po 90 krajach świata na temat istniejących zwyczajów i sposobów zachowania się towarzyszących kontaktom biznesowym. W szczególności omawiane się kwestie takie jak: umawianie spotkań, powitanie i tytułowanie, przyjęcia oficjalne i towarzyskie, ubiór, rozmowy i zachowania negocjacyjne, gestykulację i zachowania publiczne, wręczanie i przyjmowanie upominków. Zawarte w książce porady mają pomóc firmom w prowadzeniu międzynarodowych negocjacji handlowych i realizowaniu z sukcesem swoich biznesów na rynkach zagranicznych. Przewodnik jest podsumowaniem przygotowywanych przez lata dla przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie „Zwyczajów w biznesie”. Obecne opracowanie zostało zaktualizowane i uzupełnione o kolejne kraje. Jest to doskonały przewodnik dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani ekspansją na rynki zagraniczne. Książka została wydana w twardej oprawie, w atrakcyjnej formie.

Listopad

II Ogólnopolska Konferencja naukowa z cyklu „Prawo dla przedsiębiorców" pt. Wsparcie państwa na rzecz MŚP, 07.12.2021

2021-11-30

W imieniu Pana Adama Abramowicza, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Pani Prof. UAM dr hab. Katarzyna Kokocińska, Wydział Prawa i Administracji UAM serdecznie zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji naukowej z cyklu „Prawo dla przedsiębiorców" pt. Wsparcie państwa na rzecz MŚP, która odbędzie się w dniu 7 grudnia 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W panelu III: Wsparcie na rzecz MŚP z perspektywy przedsiębiorców - praktyczne doświadczenia i wyzwania na przyszłość udział weźmie Pani Wioletta Rolewska Członek Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji.

Udział w targach Space Tech Expo Europe 2021 w Bremen na wspólnym stoisku Wielkopolski , 16-19.11.2021

2021-11-29

W dniach 16-19.11.2021 braliśmy udział w Międzynarodowych Targach Space Tech Expo Europe, w Bremie, Niemcy. Na wspólnym stoisku województwa wielkopolskiego, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Polską Izbę Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji reprezentował Prezes Izby Pan Andrzej Łyko.

Październik

SZKOLENIE ONLINE: Optymalizacja, efektywność i wydajność w firmie, 15-16.11.2021

2021-10-27

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: SZKOLENIE ONLINE: Optymalizacja, efektywność i wydajność w firmie Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Bezpłatne szkolenie online - Strategie marketingowe w internecie, 18-20.10.2021

2021-10-04

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: SZKOLENIE ONLINE: Strategie marketingowe w Internecie Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Wrzesień

Wydarzenie Startup Poznań 2021

2021-09-13

W dniach 11 - 15 października br. odbędzie się wydarzenie Startup Poznań 2021, tym razem w formule online. Jest to bezpłatna konferencja skierowana głównie do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze startupami. W ramach wydarzenia zaplanowano wystąpienia oraz praktyczne warsztaty. Wydarzenie organizowane jest przez Miasto Poznań przy współpracy z Partnerami.

Sierpień

Oferty współpracy z Chile

2021-08-18

Nasi partnerzy w Chile zwrócili się do nas o wsparcie w poszukiwaniu polskich technologii i firm zainteresowanych wspólną realizacją i budową kilku prywatnych i publicznych projektów związanych z recyklingiem lub gospodarką o obiegu zamkniętym. W szczególności poszukiwane są firmy, które mogą zaoferować technologie w poniższych dziedzinach:

Janina Bąk, Paweł Tkaczyk, dr Aleksander Poniewierski i TikTok na Golden Marketing Conference w Poznaniu 7-8 września!

2021-08-13

7-8 września po raz dziewiąty odbędzie się stacjonarna edycja Golden Marketing Conference. Będzie to jedna z pierwszych okazji do spotkania się przedstawicieli branży marketingowej twarzą w twarz. Golden Marketing Conference to dwudniowe wydarzenie skierowane do Top Managementu - członków zarządu, dyrektorów marketingu, osób decyzyjnych w zakresie strategii rozwoju marki, specjalistów ds. public relations oraz osób prowadzących lub zarządzających firmami w Polsce. Organizator konferencji ? Grupa MTP - ma jasno wyznaczony cel ? przekazać jak najwięcej merytorycznej treści, informacji o trendach i przygotować rynek marketingowy na nadchodzące zmiany.

Lipiec

Polskie Mosty Technologiczne - nabór na rynki USA, Kenia, Meksyk do 02.08.2021

2021-07-08

Rozpoczął się pierwszy w tym roku nabór wniosków do granatowego projektu Polskie Mosty Technologiczne. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją do Kenii, Meksyku i USA będą mogli je złożyć do 02 sierpnia 2021 W ramach dofinansowania możecie Państwo otrzymać 120 tyś. PLN i przeznaczyć środki finansowe na m.in następujące działania:

Czerwiec

Powołanie Wielkopolskiego Sądu Arbitrażowego

2021-06-26

W dniu 23 czerwca 2021 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się uroczyste podpisanie Aktu Powołania Wielkopolskiego Sądu Arbitrażowego. Powołanie Sądu odbyło się pod patronatem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego

POSIEDZENIE INAUGURACYJNE WIELKOPOLSKIEJ RADY TRZYDZIESTU KADENCJI 2021-2024

2021-06-24

W dniu 23 czerwca 2021 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zebrała się na swoim posiedzeniu inauguracyjnym Wielkopolska Rada Trzydziestu (WR30) kadencji 2021-2024. Skład Rady nowej kadencji ustanowiony został uchwałą nr 3751/2021 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 17.06.2021 r. Wielkopolska Rada Trzydziestu, będąca organem opiniotwórczo-doradczym Zarządu Województwa Wielkopolskiego, jest istotnym ogniwem współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego z organizacjami samorządu gospodarczego i zawodowego oraz pozostałymi instytucjami otoczenia biznesu naszego regionu.

Odznaka honorowa za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego

2021-06-21

W dniu 18.06.2021, mieliśmy ogromny zaszczyt odebrać z rąk Pana Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Odznakę Honorową za zasługi dla rozwoju Województwa Wielkopolskiego. Za osobiste zasługi wyróżniony został Prezes Izby Pan Andrzej Łyko. Nagrodę dla Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji odebrali: Pan Romuald Szperliński Prezydent Rady Izby oraz Pani Iwona Wesołek, dyrektor Izby.

Zapytania od firm zagranicznych

2021-06-11

Poniżej prezentujemy ostatnie zapytania zagraniczne, które wpłynęły do Izby bezpośrednio od firm zainteresowanych współpracą z polskimi firmami. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z biurem Izby. Niemcy: Niemieckie firmy poszukują 1. firm budowlanych które zajmują się budowlą budynków biurowych/administracyjnych oraz ich wykończeniem 2. firmy stolarskie, które zajmują się produkcją mebli (ściany medialne). 3. oraz firmy zajmującej się obróbką metali

GMC Summer Camp - otwórz drzwi internetowej sprzedaży

2021-06-09

Jak długo w Polsce potrwa okres digitalizacji usług? To pytanie często zadawane znawcom rynku e-commerce oraz zagadnienie poruszone w wielu rozmowach i publikacjach. Odpowiedź może być tylko jedna ? długo. Od początku pandemii działalność sklepów stacjonarnych była mocno ograniczona lub całkowicie niemożliwa. Przedsiębiorcy szukając możliwości kontynuowania prowadzenia swoich działalności przenieśli swoje biznesy do sieci, co spowodowało, że do końca 2020 roku powstało ponad 11 tysięcy nowych e-sklepów. Mając na uwadze, że aż 73% z 28 milionów internautów w Polsce to aktywni e-konsumenci miejsce w sieci powinno znaleźć się dla każdego.

„Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”, 09.06.2021

2021-06-01

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium pn. „Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”, które Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. organizuje wspólnie z Funduszem Regionu Wałbrzyskiego, Fundacją Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, Agencją Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. w Nowej Rudzie oraz Samorządowym Funduszem Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu. Konferencja odbędzie się 9 czerwca 2021 r. w godzinach 10:00 - 12:00, na platformie YouTube.

Maj

Zapraszamy na „Doing Business in the Nordics” - transmisja online już 16 czerwca o godzinie 11:00.

2021-05-31

Mówi się, że rynki skandynawskie są trudne do zdobycia poprzez swoją hermetyczność, mimo to coraz więcej firm interesuje się tym kierunkiem. W dobie toczących się zmian geopolitycznych, jak i tych spowodowanych pandemią, ważne aby polski eksport skupił swoją uwagę wokół rynków stanowiących bezpieczne przystanie inwestycyjne.

Kwiecień

SZKOLENIE ONLINE: Ryzyko w obrocie krajowym i zagranicznym, 12-14.05.2021

2021-04-26

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: SZKOLENIE ONLINE: Ryzyko w obrocie krajowym i zagranicznym Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Szkolenie on-line „Strategia produktowa i kształtowanie ceny”, 25-26.05.2021

2021-04-25

Z A P R O S Z E N I E Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu wraz z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową, pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: „Strategia produktowa i kształtowanie ceny” 25.05. - 26.05.2021 r. w dniach 25.05.2021 w godz. 08.00 - 17.00 w dniu 26.05.2021 w godz. 08.00 - 16.00 szkolenie online Warsztat jest adresowany do zarejestrowanych firm na terenie Miasta Poznania, zwłaszcza młodych stażem, które chciałyby zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu strategii produktu i kształtowania ceny.

TOP Pierwszoroczniak e-commerce - KIG wyróżni młode sklepy internetowe

2021-04-21

Pandemia przed wieloma przedsiębiorstwami MŚP postawiła wyzwanie zmiany formuły biznesu lub wytyczenia nowych kierunków i tzw. wejścia do „online-u”. Krajowa Izba Gospodarcza wraz z AWx pragną wyróżnić firmy, które wykazały się odwagą i elastycznym myśleniem biznesowym, w 2020 r. otworzyły swój sklep internetowy i rozwinęły go z sukcesem. Zgłoszenia do konkursu TOP Pierwszoroczniak e-commerce 2021 można przesyłać do 14 maja 2021 r. Partnerem konkursu jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

SZKOLENIE ONLINE: Strategie marketingowe w internecie 13-15.04.2021

2021-04-02

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: SZKOLENIE ONLINE: Strategie marketingowe w internecie Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Marzec

XVIII edycja konkursu o tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości"

2021-03-16

Prestiżowy tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” czeka na najlepsze firmy w regionie. Do udziału w XVIII edycji bezpłatnego konkursu zapraszamy średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa oraz start-upy z terenu Metropolii Poznań (Poznania, powiatu poznańskiego oraz gmin Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem), które notują sukcesy na rynku. Ponadto cechuje je przedsiębiorczość, działalność społeczna, a także posiadają ciekawą ofertę oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Wzorem lat ubiegłych nasza izba aktywnie uczestniczy w tym przedsięwzięciu - Prezes Izby, Pan Andrzej Łyko jest Członkiem Kapituły Konkursowej bieżącej edycji Konkursu.

PARP ogłasza konkurs „Internacjonalizacja MŚP”. 50 mln zł na podbój zagranicznych rynków

2021-03-12

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza nową edycję konkursu na dofinansowanie kosztów wprowadzenia na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług. Od 7 kwietnia 2021 r. do konkursu „Internacjonalizacja MŚP” będą mogli się zgłaszać mikro, mali i średni przedsiębiorcy posiadający siedzibę lub oddział w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Nabór wniosków potrwa do 27 maja 2021 roku. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 800 tys. Konkurs jest finansowany z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Luty

Go to Brand - EXPO 2020 - dotacja na promocję polskich marek produktowych w ZEA i innych krajach Zatoki Perskiej

2021-02-24

Polscy producenci posiadający własne marki produktowe, reprezentujący w szczególności branże: biotechnologiczne, farmaceutyczne, budowlane i wykończeniowe, części samochodowe i lotnicze, IT/ICT, jachty i łodzie, kosmetyki, maszyny i urządzenia, meble, moda polska, żywność, usługi prozdrowotne, sprzęt medyczny mogą uzyskać dotacje na pokrycie kosztów promocji zagranicznej związanej z udziałem w EXPO 2020 w Dubaju oraz innych imprezach targowych i misjach gospodarczych organizowanych do 31.09.2022r. w krajach Zatoki Perskiej (Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP, 23.02.2020

2021-02-18

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. wspólnie z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A w Koninie, Funduszem Regionu Wałbrzyskiego, Agencją Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. oraz Funduszem Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA zapraszają na bezpłatne webinarium pt.: „Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP”. Konferencja odbędzie się 23 lutego 2021 r. w godzinach 10:00 - 12:00, na platformie ZOOM. Celem spotkania jest przedstawienie przedsiębiorcom z województwa wielkopolskiego aktualnie dostępnych instrumentów finansowych oferowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.

Styczeń

Pierwsza Wirtualna Międzynarodowa Wystawa Tekstyliów w Pakistanie 01-05.02.2021

2021-01-25

Urząd Rozwoju Handlu Pakistanu (TDAP) prezentuje pierwszą edycję międzynarodowej wirtualnej wystawy tekstyliów. Pierwsza wirtualna wystawa, organizowana przez TDAP, będzie najbardziej Interesującą wystawą w sektorze tekstylnym w Pakistanie. TEXPO, założona w 2016 roku, jest pierwszą tego rodzaju wystawą, która weszła na wirtualną arenę wystaw. W tym roku, TEXPO zapewni wirtualne doświadczenie, dzięki któremu przedstawiciele branży tekstylnej mają szansę na wirtualne spotkanie z potencjalnymi nabywcami, a także pozwoli zidentyfikować możliwe korzyści dla przemysłu tekstylnego w Pakistanie.

Prezes Izby powołany do prac w ramach Wielkopolskiej Platformy Wodorowej

2021-01-22

Szanowni Państwo, Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Prezes Izby, Pan Andrzej Łyko został powołany do udziału w pracach Wielkopolskiej Platformy Wodorowej w ramach Panelu Biznesu. Wszystkich wielkopolskich przedsiębiorców zainteresowanych tematyką wodoru serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą izbą.

Dni Budownictwa i Architektury - Forum Gospodarcze Budownictwa BUILD 4 FUTURE

2021-01-13

Organizowane już po raz trzeci Forum Gospodarcze Budownictwa „Build 4 Future” w swojej najbliższej odsłonie podejmie najbardziej aktualne dla sektora tematy - tym razem dyskusje odbędą się on-line. Forum do tej pory towarzyszyło najważniejszym w naszym kraju targom branżowym, czyli Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA. Z uwagi na sytuację epidemiczną targi przełożono z lutego na listopad (23-26.11.2021 r.), jednak w związku z wieloma wyzwaniami jakie stoją przed branżą już u progu przyszłego roku, organizatorzy podjęli decyzję o realizacji „Build4Future” w formule on-line, w dniach 1-2 lutego 2021r.

Oferta na hiszpańskie wina i piwa kraftowe

2021-01-07

Szanowni Państwo, Otrzymaliśmy ofertę od hiszpańskiego producenta win oraz piw kraftowych, który jest zainteresowany nawiązaniem współpracy z polskimi importerami alkoholi. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z biurem izby: izba@pcc.org.pl

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy