Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Archiwum

Grudzień

Świąteczne życzenia od Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji

2017-12-22

Serdeczne życzenia pełnych radości, spokoju i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz nowych, wspaniałych możliwości w nadchodzącym 2018 roku życzy Polska Izba Gospodarcza importerów, Eksporterów i Kooperacji

Izba na targach West Africa Agrofood 2017 w Ghanie

2017-12-21

W dniach 04-09 grudnia 2017 Pan Prezes Andrzej Łyko brał udział w delegacji wielkopolskich przedsiębiorców uczestniczących w targach rolno - spożywczych West Africa Agrofood 2017 w Ghanie, w Afryce. Celem wizyty było nawiązanie współpracy między Wielkopolską a Ghaną, w szczególności w zakresie gospodarki oraz rolnictwa i przemysłu spożywczego.

Listopad

Kontrakt i klauzule zabezpieczające interesy podmiotów podpisujących umowę handlową, 21.11.2017

2017-11-08

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklicznych spotkaniach dotyczących tematyki eksportowej „Eksportowe Wtorki”, które odbywają się raz w miesiącu (za wyłączeniem lipca i sierpnia). W ramach spotkań odbywają się warsztaty poświęcone tematyce eksportowej. Uczestnicy mają także możliwość skorzystania z indywidualnego doradztwa.

W pytaniach i odpowiedziach. Jak zacząć działalność w Niemczech.", 16.11.2017, Poznań

2017-11-06

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, zaprasza na warsztat: W pytaniach i odpowiedziach. Jak zacząć działalność w Niemczech." 16 listopada 2017 r w godzinach 17:30 - 20:00, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania,

Październik

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Sprzedaż na rynkach zagranicznych - specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka”, 16-17.11.2017

2017-10-26

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: „Sprzedaż na rynkach zagranicznych ? specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka” Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Dzień maltański w Poznaniu, 07.11.2017

2017-10-24

Od wielu lat rośnie zainteresowanie przedsiębiorców z Malty rynkiem polskim, a tamtejsze władze lokalne oraz prywatne firmy dążą do zacieśnienia współpracy. Dzięki dwustronnym kontaktom pomiędzy polskimi i maltańskimi przedsiębiorcami promowana jest Wielkopolska jako region sprzyjający rozwojowi gospodarczemu. W związku z dużym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców rynkiem maltańskim chcielibyśmy przybliżyć Państwu informacje o tym rejonie jak i o możliwościach ekonomicznych tego kraju.

Zapraszamy na bezpłatne dwudniowe warsztaty nt.: Strategie PR i efektywne Media Relations, 7-8.11.2017

2017-10-20

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: Strategie PR i efektywne Media Relations. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Bezpłatne szkolenie "Strategie marketingowe skutecznie rozwijające biznes", 18-20.10.2017

2017-10-04

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Wrzesień

Szkolenie: „Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach międzynarodowych”, 12-13.10.2017, Poznań

2017-09-27

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe szkolenie pt. „Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach międzynarodowych” prowadzone przez eksperta rynku walutowego, Głównego Ekonomistę Firmy DMK, Pana Jacka Maliszewskiego, autora książki "Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego - Poradnik Praktyczny". Pan Jacek pokaże same praktyczne z życia wzięte przykłady działań z ostatnich 15 lat. Mało teorii, dużo praktyki. Pokaże swoje metody od "kuchni". Sporo opowie na temat bieżącej sytuacji na rynku EUR/PLN, EUR/USD oraz USD/PLN.

Sierpień

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Sprzedaż na rynkach zagranicznych - specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka”, 21-22.09.2017

2017-08-21

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: „Sprzedaż na rynkach zagranicznych ? specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka” Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Zapraszamy na "Eksportowy Wtorek" 12.09.2017

2017-08-18

Szanowni Państwo, Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji wraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową serdecznie zaprasza do udziału w cyklicznych spotkaniach dotyczących tematyki eksportowej „Eksportowe Wtorki”, w ramach programu realizowanego przez Urząd Miasta Poznania „Eksportowy Poznań”. Spotkania odbywają się raz w miesiącu (za wyłączeniem lipca i sierpnia).

Polsko-Nigeryjski Szczyt Gospodarczy PONBIS, 25-26 września 2017 r. Poznań

2017-08-11

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Polsko-Nigeryjskim Szczycie Gospodarczym, który odbędzie się w terminie 25-26 września 2017 r. w Poznaniu. Nigeria jest największym krajem w Afryce z liczbą ludności przekraczającą 185 milionów. Ogrom rynku i związane z tym potrzeby tworzą praktycznie nieograniczone możliwości współpracy gospodarczej. To jeden z największych producentów ropy naftowej na świecie oraz członek Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC).

Czerwiec

Zapraszamy na szkolenie w Poznaniu: „Rok po Brexicie - strategie walutowe dla importerów i eksporterów"

2017-06-19

Western Union Business Solutions zaprasza na spotkanie dla polskich importerów i eksporterów, lub firm zainteresowanych taką działalnością, o tematyce: „Rok po Brexicie - strategie walutowe dla importerów i eksporterów"

Wsparcie ekspansji zagranicznej przedsiębiorców

2017-06-19

Zapraszamy na kolejny warsztat eksportowy realizowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków Miasta Poznania. Temat przewodni spotkania to: Wsparcie ekspansji zagranicznej przedsiębiorców Celem warsztatów jest przedstawienie finansowych i pozafinansowych instrumentów wsparcia dla polskich eksporterów i przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją zagraniczną.

Maj

Bezpłatne warsztaty "Efektywna Sprzedaż" - 06-07.06.2017

2017-05-26

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: "Efektywna Sprzedaż" Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Instytucje publiczne będą wdrażać e-fakturę

2017-05-17

Wdrażanie obowiązkowego odbioru faktur elektronicznych przez jednostki sfery finansów publicznych będzie głównym tematem tegorocznej edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2017, która odbędzie się 24 maja w Warszawie.

Kwiecień

Spotkanie w sprawie zmian w administracji podatkowej - 12.05.2017

2017-04-28

Z początkiem 2017 r. rozpoczął się proces głębokiej przebudowy podatku od towarów i usług. Zmienia się wszystko: zasady fakturowania, prowadzenia ewidencji, deklarowania i informowania organów podatkowych. Pojawia się nowy rozbudowany system sankcji o wyjątkowej represyjności. Wprowadza się nowe płatności tego podatku, zmiany w zasadach korygowania deklaracji oraz uzyskiwania zwrotów. Dzieje się dużo, a będzie jeszcze więcej.

Prawo Zamówień Publicznych, 12.05.2017

2017-04-28

W imieniu konsorcjum poznańskich Instytucji Otoczenia Biznesu: Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej zapraszamy na szkolenie na temat: „Prawo Zamówień Publicznych”

Eksportowe Wtorki - Praktyczne sposoby finansowania, zabezpieczania i rozliczania transakcji w kontraktach międzynarodowych, 09.05.2017

2017-04-27

Szanowni Państwo, Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji wraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową serdecznie zaprasza do udziału w cyklicznych spotkaniach dotyczących tematyki eksportowej „Eksportowe Wtorki”, w ramach programu realizowanego przez Urząd Miasta Poznania „Eksportowy Poznań”. Spotkania odbywają się raz w miesiącu (za wyłączeniem lipca i sierpnia).

Bezpłatne warsztaty: „Strategia rozwoju Twojej firmy w oparciu o fundusze UE”, 20-21.04.2017

2017-04-05

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu wraz Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji, z oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: „Strategia rozwoju Twojej firmy w oparciu o fundusze UE”

Sprzedaż na rynkach zagranicznych - specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka, 25-26.04.2017

2017-04-03

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: „Sprzedaż na rynkach zagranicznych - specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka”Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Marzec

Spotkanie w sprawie zmian w administracji podatkowej - 07.04.2017

2017-03-31

Z początkiem 2017 r. rozpoczął się proces głębokiej przebudowy podatku od towarów i usług. Zmienia się wszystko: zasady fakturowania, prowadzenia ewidencji, deklarowania i informowania organów podatkowych. Pojawia się nowy rozbudowany system sankcji o wyjątkowej represyjności. Wprowadza się nowe płatności tego podatku, zmiany w zasadach korygowania deklaracji oraz uzyskiwania zwrotów. Dzieje się dużo, a będzie jeszcze więcej.

Dni Przedsiębiorczości Poznań - 26-28.04.2017

2017-03-30

W imieniu Urzędu Miasta Poznania zapraszamy do udziału w Poznańskich Dniach Przedsiębiorczości. Dni Przedsiębiorczości Poznań to trzy dni, kiedy słowo "biznes" jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Podczas imprezy każdy uczestnik może znaleźć inspirację i pomysł na własną firmę, dowiedzieć się wszystkiego o formalnej stronie działalności gospodarczej, znaleźć źródła finansowania i partnerów dla swojego biznesu. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o nowe rozwiązania technologiczne oraz nawiązać ciekawe kontakty biznesowe podczas wielu warsztatów i szkoleń, a także uzyskać porady prawne i podatkowe od specjalistów, którzy zostaną zaproszeni do Strefy Doradczej.

Dołącz do liderów innowacji w Wielkopolsce!

2017-03-23

Zapraszamy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu Województwa Wielkopolskiego do udziału w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska ? Innowacyjni dla Wielkopolski”.

China Homelife & Machinex 6-8.06.2017

2017-03-07

W imieniu organizatorów, zapraszamy do udziału w VI Edycji Targów CHINA HOMELIFE SHOW, w dniach 6-8 czerwca 2017 r., które odbędą się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy. Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji objęła patronat nad wydarzeniem. Targi łączą dwa wydarzenia: China Homelife Show i China Machinex. Są to obecnie największe w Europie Środkowo - Wschodniej targi chińskich producentów. Organizowane są w Polsce po raz szósty przez chińską firmę Meorient, której siedziba mieście się w Szanghaju.

Polski biznes za zachodnią granicą. Szkolenie dla przedsiębiorców

2017-03-07

Urząd Miasta Poznania organizuje warsztaty dla przedsiębiorców zainteresowanych otwarciem działalności w Niemczech. Bezpłatne szkolenie odbędzie się 21 marca, można już przesyłać zgłoszenia. Dzień Niemiecki to bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców. Wydarzenie skierowane jest do firm z sektora MSP, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej w Niemczech lub planują wejście na ten rynek ze swoimi usługami lub produktami.

Nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. na targi wpisane w obszar Inteligentnych Specjalizacji: „Wnętrza przyszłości”.

2017-03-06

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłasza nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. na targi wpisane w obszar Inteligentnych Specjalizacji: „Wnętrza przyszłości”. Nabór skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r.) posiadających siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego, których działalność jest zgodna z obszarem inteligentnej specjalizacji „Wnętrza przyszłości”.

Nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. na targi wpisane w obszar Inteligentnych Specjalizacji: „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów

2017-03-06

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłasza nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. na targi wpisane w obszar Inteligentnych Specjalizacji: „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów”. Nabór skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r.) posiadających siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego, których działalność jest zgodna z obszarem inteligentnej specjalizacji „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów”.

Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), 11-13 grudnia 2017 r. Nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r, Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów.

2017-03-06

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłasza nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. na targi wpisane w obszar Inteligentnych Specjalizacji: „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów”. Nabór skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r.) posiadających siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego, których działalność jest zgodna z obszarem inteligentnej specjalizacji „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów”.

Hong Kong (Chiny), 16-18 maja 2017 r., Nowoczesne Technologie Medyczne.

2017-03-06

Przedłużenie naboru przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. na targi wpisane w obszar Inteligentnych Specjalizacji: „Nowoczesne Technologie Medyczne”. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przedłuża nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. na targi wpisane w obszar Inteligentnych Specjalizacji: „Nowoczesne Technologie Medyczne”. Nabór skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r.) posiadających siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego, których działalność jest zgodna z obszarem inteligentnej specjalizacji „Nowoczesne Technologie Medyczne”.

Styczeń

Konkurs na dofinansowanie promocji na rynkach zagranicznych

2017-01-20

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa jako Instytucja Pośrednicząca dla działania 3.3: Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw poddziałania 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych ? Go to Brand III Osi priorytetowej:Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020 działając na podstawie art. 40 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r.o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2016 r. poz. 217) ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych ? Go to Brand.

XIV EDYCJA KONKURSU O TYTUŁ POZNAŃSKIEGO LIDERA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

2017-01-10

W styczniu 2017r. zainaugurowana została XIV edycja Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Konkurs adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz startupów z Poznania i Powiatu Poznańskiego. Organizatorami Konkursu są Prezydent Miasta Poznania i Starosta Poznański.

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy