Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Archiwum

Listopad

Akademia Przedsiębiorcy pomoże w pozyskaniu dotacji unijnych

2015-11-10

Zmiany w nowej perspektywie unijnej, proces przygotowania firmy do konkursów unijnych, a także przykłady firm, które rozwinęły się dzięki dotacjom to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas bezpłatnych warsztatów Akademii Przedsiębiorcy. Uczestnicy otrzymają praktyczną wiedzę, która pomoże w przejściu przez unijne procedury i pozyskaniu dodatkowego finansowania. Warsztaty odbędą się 17 listopada w Poznaniu i poprowadzą je renomowane firmy doradcze.

Intensywny koniec roku z "Eksportowymi wtorkami" (i niekoniecznie we wtorek)

2015-11-06

Powoli zbliżamy się do końca roku, co nie oznacza, że zamierzamy spocząć na laurach i zakończyć pierwszy rok "Eksportowego Poznania" bez ciekawych spotkań i warsztatów! W listopadzie i grudniu zapraszamy:

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie „Strategie zarządzania ryzykiem walutowym”, 26-27.11.2015 Poznań

2015-11-06

Serdecznie zapraszamy na seminarium prowadzone przez eksperta rynku walutowego, Głównego Ekonomistę DMK, Pana Jacka Maliszewskiego, autora książki "Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego - Poradnik Praktyczny". Spotkanie jest adresowane do wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą zagraniczną działalność handlową lub rozliczają się ze swoimi kontrahentami w walutach obcych.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Strategie zarządzania ryzykiem walutowym”, 20.11.2015 Gdynia

2015-11-05

Serdecznie zapraszamy na seminarium prowadzone przez eksperta rynku walutowego, Głównego Ekonomistę DMK, Pana Jacka Maliszewskiego, autora książki "Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego - Poradnik Praktyczny". Pan Jacek pokaże same praktyczne z życia wzięte przykłady działań z ostatnich 15 lat. Mało teorii, dużo praktyki. Pokaże swoje metody od "kuchni". Sporo opowie na temat bieżącej sytuacji na rynku EUR/PLN, EUR/USD oraz USD/PLN.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Eksportowy Poznań" - 23.11.2015

2015-11-05

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie w ramach "Eksportowego Poznania", które odbędzie się w dniu 23.11.2015, w godzinach 11:00-13:00. Tematem spotkania będą "Praktyczne sposoby finansowania, zabezpieczenia i rozliczenia transakcji w kontraktach międzynarodowych”.

Październik

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE „Strategie zarządzania ryzykiem walutowym” 3-4.11.2015 Warszawa

2015-10-30

Serdecznie zapraszamy na seminarium prowadzone przez eksperta rynku walutowego, Głównego Ekonomistę DMK, Pana Jacka Maliszewskiego, autora książki "Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego - Poradnik Praktyczny". Spotkanie jest adresowane do wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą zagraniczną działalność handlową lub rozliczają się ze swoimi kontrahentami w walutach obcych.

Bezpłatne szkolenie - Marketing w małej firmie, 28-30.10.2015

2015-10-12

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”MARKETING W MAŁEJ FIRMIE”

Bezpłatne szkolenie - Efektywna sprzedaż, 05-06.10.2015

2015-10-12

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”Efektywna Sprzedaż”

Forum Import & Export: „Portugalia - Polska: przykłady sukcesu w biznesie”, 14.10.2015

2015-10-05

Szanowni Państwo, Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza wspólnie z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz Wielkopolskim Klubem Kapitału mają przyjemność zaprosić na Forum Import & Export: „Portugalia - Polska: przykłady sukcesu w biznesie”

Wrzesień

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt.: "Biznes Plan" - 21-23.10.2015

2015-09-24

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.:”Biznes Plan” Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych. Trzydniowy warsztat jest adresowany dla zarejestrowanych firm oraz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, które chciałyby zdobyć praktyczną wiedzę na temat przygotowywania biznes planu.

Centrum europejskiej przedsiębiorczości po raz piąty w Katowicach

2015-09-22

Szerokie spektrum tematów to tylko jeden powodów, dla których warto wziąć udział w V Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zapraszamy do zapisywania się na poszczególne wydarzenia i sesje plenarne.

"Eksportowy wtorek" tym razem w środę 30 września

2015-09-18

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie w ramach "Eksportowych wtorków", tym razem nietypowo, bo w środę 30 września, w godzinach 11:00-13:00. Tematem spotkania będzie "Kontrakt i klauzule zabezpieczające interesy podmiotów podpisujących umowę". Celem spotkania jest poznanie właściwych zabezpieczeń kontraktów handlowych krajowych i zagranicznych.

Sierpień

Ogłoszono konkurs na dotacje na rozwoju eksportu dla firm z Wielkopolski

2015-08-21

Uprzejmie informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs w ramach w ramach Działania 1.4 Internacjonalizacja gospodarki regionalnej Poddziałanie 1.4.1 Kompleksowe wsparcie rozwoju działalności przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych dla przedsiębiorstw posiadających plan rozwoju eksportu.

Bezpłatne spotkania informacyjne w Wielkopolsce - "Co eksporter wiedzieć powinien"?

2015-08-20

Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów serdecznie zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dla przedstawicieli przedsiębiorstw pn. „Co eksporter wiedzieć powinien?”. Podczas spotkań eksperci przedstawią zagadnienia związane z opracowywaniem strategii eksportowej, pozyskiwaniem funduszy europejskich w latach 2014-2020, a także analizy dostępu do rynku niemieckiego, francuskiego, brytyjskiego i skandynawskiego.

Bezpłatne szkolenie ”Transakcje w handlu zagranicznym” - 05-06.10.2015

2015-08-18

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”Transakcje w handlu zagranicznym”.

Bezpłatne szkolenie "Marketing w małej firmie" - 16-18.09.2015

2015-08-12

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”MARKETING W MAŁEJ FIRMIE”

Bezpłatne szkolenie - „Prawo Zamówień Publicznych” - 24.09.2015

2015-08-11

W imieniu konsorcjum poznańskich Instytucji Otoczenia Biznesu: Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej zapraszamy na szkolenie na temat: „Prawo Zamówień Publicznych”

Bezpłatne szkolenie "Efektywna sprzedaż" - 10-11.09.2015

2015-08-10

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”Efektywna Sprzedaż”

Lipiec

WSPARCIE INWESTYCJI W INFRASTRUKTURĘ B+R PRZEDSIĘBIORSTW - POIR działanie 2.1

2015-07-31

Ministerstwo Gospodarki ogłasza konkurs dla przedsiębiorców planujących inwestycje w centra badawczo-rozwojowe. Będzie on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) na lata 2014-2020. Na ten cel przeznaczono 2,3 mld zł, a na tę edycję konkursu 460 mln zł. Wnioski będzie można składać od 1 września do końca października 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Bony na innowacje dla MŚP

2015-07-29

Istnieje potrzeba stymulowania nawiązywania i kontynuacji współpracy przedsiębiorców z jednostkami naukowymi przy realizacji projektów o wyższym poziomie zaawansowania technologicznego oraz z dłuższym okresem realizacji. Zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw wymaga wprowadzenia nowych i ulepszonych produktów lub usług w oparciu o nową, specjalistyczną wiedzę i rozwiązania, które mogą być oferowane przez jednostki naukowe.

Czerwiec

Jak korzystać z rządowego wsparcia eksportu?

2015-06-23

Mimo rosyjskiego embarga w 2014 roku wartość polskiego eksportu żywności zwiększyła się o 4,5 proc. do 21,3 mld euro w porównaniu do roku poprzedniego. Co więcej: według prognoz w najbliższych latach polski eksport powinien rosnąć w tempie ok. 5-6 proc. rocznie, dzięki czemu realne jest podwojenie jego obecnej wartości w 2030 roku do poziomu ponad 500 mld dolarów. W poniższym artykule prezentujemy programy rządowe, których celem jest wsparcie finansowe eksporterów, jak i promocja polskich przedsiębiorców za granicą.

Bezpłatne doradztwo eksportowe dla firm z Poznania

2015-06-22

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie Urzędu Miasta Poznania „Eksportowy Poznań”. Program skierowany jest dla firm z sektora MSP z terenu Miasta Poznania, które już prowadzą działalność eksportową lub zamierzają rozszerzyć swoją działalność o rynki zagraniczne. W ramach programu firmy mogą skorzystać m.in. z bezpłatnych konsultacji z ekspertami w zakresie handlu zagranicznego.

Giełda kontaktów UE-JAPONIA w Mediolanie w ramach EXPO 2015, 10-11 lipca 2015

2015-06-10

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Giełdzie Kontaktów B2B przedsiębiorców europejskich i japońskich w ramach Światowej Wystawy EXPO 2015 w Mediolanie, w związku z organizowanymi z tej okazji spotkaniami z przedsiębiorcami i organizacjami biznesowymi z Japonii oraz konferencją poświęconą współpracy firm europejskich z Japonią.

Zaproszenie forum Polska - Indie- Krajowa Izba Gospodarcza

2015-06-10

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 czerwca br. będzie przebywać w Warszawie delegacja przedsiębiorców z Indii pod przewodnictwem dr A. Didar Singha, Prezesa Federacji Indyjskich Izb Przemysłowo Handlowych. Delegacja towarzyszy wizycie oficjalnej P. Amitabh Kanta, Sekretarza w Ministerstwie Handlu i Przemysłu Indii, który ze strony indyjskiej przewodniczy Polsko-Indyjskiej Komisji Mieszanej ds. Współpracy Gospodarczej. Ze strony polskiej Komisji przewodniczy Sekretarz Stanu w MG Minister Jerzy Witold Pietrewicz. (IV Sesja Komisji Mieszanej odbędzie się w dniu 15 czerwca 2015 r. w Warszawie w Ministerstwie Gospodarki).

Bezpłatne szkolenie "Transakcje w handlu zagranicznym" - 29-30.06.2015

2015-06-09

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”Transakcje w handlu zagranicznym”. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Bezpłatne szkolenie "Efektywna sprzedaż" - 18-19.06.2015

2015-06-08

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”Efektywna Sprzedaż” Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Wirtualna misja handlowa - zaproszenie

2015-06-03

W imieniu Banku Zachodniego WBK (członek naszej Izby) oraz Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, mamy przyjemność przekazać Państwu zaproszenie na wirtualną misję handlową - wideokonferencję z przedstawicielami chińskiej branży spożywczej.

Ekspansja zagraniczna. Aspekty prawne - gdzie szukać pomocy?

2015-06-02

Analiza dotychczasowej działalności, pytanie o pozycję na rynku krajowym, określenie mocnych i słabych stron firmy oraz opracowana strategia w sytuacjach kryzysowych pomogą nam ocenić, czy jesteśmy w stanie wywalczyć mocną pozycję zagranicą. Jeśli analiza dała pozytywne wyniki i podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu eksportu, następnym krokiem jest przygotowanie niezbędnych dokumentów. Do tego będzie potrzebna wiedza prawnicza oraz wsparcie instytucji, które pomogą przebrnąć nam przez pierwsze, najtrudniejsze miesiące działalności.

Maj

Program „Eksportowy Poznań”

2015-05-26

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie Urzędu Miasta Poznania „Eksportowy Poznań”. Program skierowany jest dla firm z sektora MSP z terenu Miasta Poznania, które już prowadzą działalność eksportową lub zamierzają rozszerzyć swoją działalność o rynki zagraniczne.

Harmonogram naboru wniosków w ramach WRPO 2014+ na rok 2015 przyjęty

2015-05-15

Uprzejmie informujemy, że został opublikowany pierwszy harmonogram naboru wniosków w ramach nowej puli funduszy unijnych na lata 2014-2020 dla województwa wielkopolskiego. W 2015 roku przewiduje się m.in. następujące konkursy, w których będą mogli wziąć udział przedsiębiorcy z Wielkopolski.

Ekspansja zagraniczna firmy - pierwsze kroki

2015-05-12

Polska branża eksportowa rośnie w siłę. Obecnie sprzedajemy za granicę produkty o łącznej wartości 800 mld dolarów, a do 2020 roku nasz eksport wzrośnie o ponad 35%. W zeszłym roku towary z Polski były obecne w 218 krajach świata, w tym tak egzotycznych jak Gwinea Równikowa, Wyspy Kokosowe czy Kiribati. Aby polscy przedsiębiorcy mogli jak najlepiej wykorzystać sprzyjające tendencje na światowych rynkach, przygotowaliśmy cykl krótkich poradników, w których zaprezentujemy najważniejsze aspekty rozpoczęcia działalności eksportowej oraz skutecznego budowania marki na zagranicznych rynkach.

Spotkanie z cyklu „Doing business in...”

2015-05-12

Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na spotkanie z cyklu „Doing business in...", które odbędzie się 21 maja. Tym razem podpowiemy, jak wystartować na rynku amerykańskim. Zaproszeni prelegenci opowiedzą m.in. o warunkach prowadzenia biznesu w USA oraz o Polskich Mostach Technologicznych, czyli wsparciu przy rozpoczynaniu działalności na rynku amerykańskim.

Bezpłatne szkolenie na temat: „Prawo Zamówień Publicznych” - 21.05.2015

2015-05-08

W imieniu konsorcjum poznańskich Instytucji Otoczenia Biznesu: Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej zapraszamy na szkolenie na temat: „Prawo Zamówień Publicznych”

Kwiecień

SEMINARIUM GOSPODARCZE POLSKA - UZBEKISTAN, 28.04.2015

2015-04-20

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą Republiki Uzbekistanu w Warszawie organizuje w dniu 28 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 w siedzibie KIG (ul. Trębacka 4) Seminarium Polska - Uzbekistan. W spotkaniu w KIG udział wezmą przedstawiciele Ambasady Uzbekistanu w Warszawie, Ministerstwa Gospodarki, Izby Handlowo-Przemysłowej z Uzbekistanu oraz Programu staży w ramach projektu MTP (Management Trainining Programme).

Dni Przedsiębiorczości Poznań 21-22.04.2015

2015-04-08

W dniach 21 i 22 kwietnia 2015 roku odbędzie się V edycja "poznańskiego święta przedsiębiorczości" - Dni Przedsiębiorczości Poznań. Miejscem wydarzeń będzie Pawilon 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dni Przedsiębiorczości Poznań (DPP) to święto biznesu, zarówno tego mikro, jak i dużego. Od 5 lat organizowane w Poznaniu już na stałe wpisało się w kalendarz ważnych wydarzeń miasta.

Marzec

Bezpłatne szkolenie pn.: „EFEKTYWNA SPRZEDAŻ” 23-24.04.2015

2015-03-31

W imieniu konsorcjum poznańskich Instytucji Otoczenia Biznesu: Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, zapraszamy na bezpłatne szkolenie na temat: „EFEKTYWNA SPRZEDAŻ”.

Bezpłatne szkolenie "Transakcje w handlu zagranicznym"

2015-03-31

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”Transakcje w handlu zagranicznym”. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Bezpłatne warsztaty ”MARKETING W MAŁEJ FIRMIE”

2015-03-27

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”MARKETING W MAŁEJ FIRMIE”. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W SEMINARIUM VIETNAMSKO-INDONEZYJSKIM

2015-03-18

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt.: ”VIETNAM - INDONESIA - GATEWAYS TO ASEAN MARKETS”. Jego celem będzie przede wszystkim przybliżenie zagadnień związanych z rynkiem indonezyjskim i wietnamskim oraz perspektywami dla polskich firm w tym zakresie.

Wsparcie w ramach dużego bonu - edycja 2015 r

2015-03-12

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków w ramach programu Wsparcie w ramach dużego bonu. Program skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorców prowadzących działalność produkcyjną posiadających siedzibę, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną ? miejsce zamieszkania, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Światowi znawcy merchandisingu i marketingu na konferencji Designing Customer Experience - 31.03.2015 Poznań

2015-03-10

Połączona z praktycznymi warsztatami konferencja, to doskonały sposób na poznanie tajników projektowania przestrzeni użytkowej pod kątem pozytywnych doświadczeń klientów. Wszystko to pod okiem światowych fachowców z branży. Kto tym razem zaszczyci nas swoją obecnością?

Luty

Szukamy firmy produkcyjnej z okolic Poznania na sprzedaż

2015-02-20

Uprzejmie informujemy, że jedna z firm zrzeszonych w naszej izbie jest zainteresowana zakupem działającego przedsiębiorstwa, które spełnia następujące kryteria:

Polska - kraina mlekiem płynąca

2015-02-13

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich ogłosił pod koniec stycznia wyniki za handel zagraniczny w roku 2014. W tym czasie wyeksportowano o 15% więcej produktów mleczarskich niż w 2013 roku i prawdopodobnie wartość eksportu wyniesie ok. 1,8 mld euro. Aż o 70% wzrósł eksport mleka w proszku, a o 25% świeżego mleka, które wysyłano najczęściej do Białorusi.

Pozyskaj nawet 90% dofinansowania na poprawę BHP

2015-02-13

Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji zaprasza wszystkich zainteresowanych pracodawców do skorzystania z bezzwrotnej pomocy udzielanej w formie dotacji przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Maksymalne dofinansowanie wynosi aż 90% od całkowitej kwoty projektu. Nabór wniosków jest ciągły i będzie trwał aż do wykorzystania środków.

Darmowe wejściówki na targi CeBIT 2015

2015-02-12

W dniach 16-20 marca w Hannoverze odbędzie się kolejna edycja Targów CeBIT, poświęcona rozwiązaniom ICT, które w coraz większym stopniu wpływają na nasze życie codzienne oraz sferę zawodową. Na targach obecne będą Wielkoskalowe Projekty Pilotażowe (Large Scale Pilots) zainicjowane przez Komisję Europejską, m.in.: e-SENS, e-CODEX. W projektach tych aktywnie uczestniczy Instytut Logistyki i Magazynowania, realizując szereg prac z zakresu elektronicznej administracji. Celem projektów jest stworzenie architektury elektronicznej dla komunikacji z instytucjami publicznymi w Europie.

Konferencja e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2015

2015-02-10

W związku z objęciem przez Polską Izbę Gospodarczą Importerów Eksporterów i Kooperacji patronatu nad konferencją e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2015 zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu poświęconemu e-usługom dla biznesu. Spotkajmy się 14-15 kwietnia 2015 r. w Warszawie. To jedyna w Polsce konferencja łącząca biznes z administracją i stanowiąca platformę wymiany informacji o rządowych planach rozwoju, potrzebach i problemach świata biznesu w obszarze e-administracji.

Polski rynek paliwowy - niższe ceny, szybszy rozwój

2015-02-04

To dobry czas dla polskich handlowców współpracujących z zagranicznymi partnerami. Niskie ceny paliwa mogą wpłynąć na zwiększenie transportu produktów za granicę, a zatem przyczynić się do zwiększenia eksportu. Powinny utrzymać się jeszcze co najmniej przez kilkanaście dni.

Misja na Filipiny

2015-02-02

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Misji Gospodarczej polskich przedsiębiorców na Filipiny organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z izbami regionalnymi, Filipińską Izbą Przemysłowo-Handlową, Philipine Economic Zone Authority i Ambasadą Filipin w Polsce, która odbędzie się w dniach 07-15.03.2015.

Targi turystyki medycznej i SPA, Kijów 15-17 kwietnia 2015

2015-02-02

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Projekcie połączonym z udziałem w IV Międzynarodowych Targach Health Care Travel Expo i VI Międzynarodowym Forum Medycznym w ramach Wspólnego Polskiego Stoiska promocyjno-informacyjnego w dniach 15-17 kwietnia 2015 w Kijowie.

Styczeń

XX Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego ProdExpo/FoodExpo 31 marca- 04 kwietnia 2015 Kijów,Ukraina.

2015-01-30

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców do udziału w ekspozycji dla polskich firm na targach ProdExpo/FoodExpo, 31 marca - 04 kwietnia 2015 w Kijowie. Wystawa ,,ProdExpo Ukraina" odbywa się pod patronatem Ministerstwa Polityki Rolnej i żywności Ukrainy oraz Stowarzyszenia "Ukraiński Klub Biznesu Rolniczego" i jest jedna z dwóch największych imprez wystawienniczych w branży spożywczej na Ukrainie.

Poradnik "Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą"

2015-01-26

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opracowała nowe wydanie e-poradnika „Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą”. Jest on odpowiedzią na potrzebę zgromadzenia w jednej publikacji podstawowych informacji dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej lub przedsiębiorców poszukujących sposobów na rozwój swoich firm. Celem poradnika jest przede wszystkim ułatwienie dostępu do dokumentacji poszczególnych programów wsparcia oraz obowiązujących aktów i regulacji prawnych.

Środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób z Poznania i powiatu poznańskiego

2015-01-23

Powiatowy Urząd Prawy w Poznaniu ogłosił nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach posiadanych przez Urząd środków z Funduszu Pracy. Aktualna kwota dofinansowania wynosi maksymalnie 20.000 zł. Wnioski przyjmowane są w okresie 09.02-20.02.2015.

Środki na rozwój eksportu

2015-01-16

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Gospodarki uruchomiło środki na realizację niektórych przedsięwzięć w zakresie promocji i wspierania eksportu lub sprzedaży na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej. Weszły w życie rozporządzenia MG, dzięki którym przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie na realizację działań promocyjnych zagranicą w ramach pomocy de minimis.

Możliwość przyjęcia na staż studenta z Turcji - program Erasmus +

2015-01-13

Otrzymaliśmy do Izby Gospodarczej z Ankary w Turcji informację na temat możliwości przyjęcia na 2 -miesięczny staż studentów z jednego z 12 uniwersytetów tureckich. Staże odbywają się w ramach europejskiego programu Erasmus + i projektu „Ankara Consortium for New Job Experiences”, który jest realizowany przez Izbę w Ankarze wraz z 12 Uniwersytetami. Pobyt tureckich stażystów w Państwa firmach jest finansowany całkowicie z projektu.

Zaproszenie na targi rowerowe TAIPEI CYCLE 2015 na Tajwanie

2015-01-13

W imieniu Taiwan Trade Center Warsaw, przedstawicielstwo Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) w Polsce mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 28. Międzynarodowych Targach Rowerowych Taipei International Cycle Show, które odbędą się w terminie od 18 do 21 marca 2015 r. w Tajpej na Tajwanie.

XII edycja Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości

2015-01-12

W dniu 8 stycznia 2015 roku w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania pod przewodnictwem zastępcy prezydenta Miasta Poznania p. Jakuba Jędrzejewskiego odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, inaugurujące XII edycję Konkursu. Pan Andrzej Łyko - Prezes Zarządu został powołany w skład Kapituły Konkursowej.

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy