Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Archiwum

Grudzień

E-PUNKT - pomoc w poznaniu prawa obrotu elektronicznego

2014-12-10

Punkt Kontaktowy dla Usługodawców i Usługobiorców „e-PUNKT” to serwis, który pozwala przedsiębiorcom i konsumentom zwiększyć świadomość korzystania z Internetu. Dzięki niemu użytkownicy mogą lepiej zrozumieć m.in. kwestie prawne związane z e-zakupami.

Przedłużony termin naboru do II rundy projektu Polski Most Krzemowy

2014-12-09

PARP ogłosiła przedłużenie naboru wniosków do projektu Polski Most Krzemowy (nowy termin: 15 grudnia 2014 r.) oferującego wsparcie dla przedsiębiorców ze środków UE w rozwoju działalności na rynku Stanów Zjednoczonych Ameryki. Celem projektu jest powiązanie polskich firm z branż nowych technologii z przedsiębiorcami , inwestorami oraz doradcami działającymi w Dolinie Krzemowej w USA - jednym z głównych światowych ośrodków innowacji - a tym samym ułatwienie im dostępu do finansowania zewnętrznego i stworzenia sieci kontaktów branżowych.

Urządzenia do poboru e-myta obowiązkowe w Norwegii od 1 stycznia 2015 r.

2014-12-05

W wyniku wprowadzenia w Norwegii nowych przepisów od 1 stycznia 2015 r. wszystkie samochody użytkowe o masie powyżej 3,5 tony muszą mieć nadajnik do automatycznego poboru opłat drogowych, zainstalowany na wewnętrznej stronie przedniej szyby. Właściciele lub kierowcy pojazdów, które nie spełnią tego wymogu, będą podlegać karze w wysokości 8000 NOK (prawie 1000 EUR).

Ankieta nt. umowy UE - USA

2014-12-01

W związku z aktualnie toczącymi się negocjacjami dotyczącymi umowy handlowej TTIP (Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji) między UE i USA, Komisja Europejska przygotowała dla firm z sektora MŚP ankietę on-line, której celem jest jak najpełniejsze przedstawienie stanu wymiany handlowej prowadzonej przez europejskie MŚP z USA.

Listopad

rusza II runda projektu Polski Most Krzemowy

2014-11-24

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła nabór wniosków do II rundy projektu systemowego Polski Most Krzemowy finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt skierowany jest do przedsiębiorców z branż wysokotechnologicznych*, zainteresowanych rozwojem swojej działalności na rynku Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej do Kanady

2014-11-14

Uprzejmie informujemy o możliwości wzięcia udziału w misji gospodarczej do Kanady organizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, która odbędzie sie w dniach 3-5.12.2014.

W dniu 10.11.2014 biuro Izby będzie zamknięte

2014-11-07

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniu 10.11.2014 biuro Izby będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

"DOING BUSINESS IN UK" wydarzenie dla firm 27/11/2014

2014-11-05

Masz startup/firmę? Interesuje cię start lub ekspansja na rynek brytyjski? Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM wraz UK Trade & Investment, zapraszają na spotkanie, na którym dowiesz się m.in.:

Minął pierwszy kwartał rosyjskiego embarga.

2014-11-03

W ciągu ostatnich trzech miesięcy Rosja zablokowała import produktów spożywczych z krajów Unii Europejskiej. Zakazem objęto nie tylko jabłka i gruszki, lecz także owoce pestkowe, wszystkie odmiany kapusty, wieprzowinę, wołowinę, podroby wołowe, skrawki, drób, ryby, warzywa, sery, mleko. W tym czasie w Polsce ruszyły dwie kampanie społeczne: „Made in Poland” oraz „Jem bo polskie”, których celem jest wypromowanie krajowych produktów wśród polskich konsumentów i na azjatyckich rynkach. Rząd obiecał 3,5 mld zł wsparcia dla polskich przedsiębiorców, UE zaś 125 mln euro. Według prognoz straty producentów owoców i warzyw wyniosą niemal 500 milionów euro, a na początku 2015 roku dynamika eksportu do Rosji spadnie z 15 procent do jedynie 2-3 procent. Tak w kilku zdaniach można streścić pierwszy kwartał rosyjskiego embarga i jego skutki. Poniżej prezentujemy szczegółowe kalendarium tego krytycznego pierwszego kwartału i opinie przedstawicieli różnych obszarów biznesu.

Październik

KIG - Misja Gospodarcza na Białoruś 24-26 listopada 2014

2014-10-30

Szanowni Państwo, Zapraszamy do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej na Białoruś, organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą w terminie 24-26 listopada br. Misji gospodarczej towarzyszyć będzie Polsko-Białoruskie Forum Gospodarcze i spotkania z białoruskimi przedsiębiorcami.

Szkolenie nt. współpracy z krajami arabskimi - 24-26.11.2014

2014-10-22

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: „Jak skutecznie sprzedawać na rynkach zagranicznych - możliwości współpracy i potencjał rynków arabskich i Turcji”

EUROPEJSKI NAKAZ ZAPŁATY - SKUTECZNE ODZYSKIWANIE NALEŻNOŚCI W UE

2014-10-20

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji wraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt."EUROPEJSKI NAKAZ ZAPŁATY - SKUTECZNE ODZYSKIWANIE NALEŻNOŚCI W UE" w dniu 5 listopada 2014r. Wraz ze wzrostem mobilności przedsiębiorców na terenie Europy, spory o charakterze międzynarodowym są coraz częstszym zjawiskiem. Postępowania sądowe, które są wszczynane w tego rodzaju sprawach charakteryzują się znacznym stopniem skomplikowania ze względu na konieczność stosowania międzynarodowych przepisów prawa, barierę językową czy utrudnienia związane z przesyłaniem dokumentów poza granice kraju.

Gala Klubu Kobiet Przedsiębiorczych

2014-10-17

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie. 22 października, z okazji 6-lecia działalności naszego Klubu, zorganizowana zostanie Gala Klubu Kobiet Przedsiębiorczych. W programie Gali m.in. prelekcja pt. „Zmiana ? przyszłość przedsiębiorczości” Ani Wróblewskiej z Concordia Design i wspólna rozmowa z Gośćmi Specjalnymi, poczęstunek, koncert ? niespodzianka, tradycyjna loteria wizytówkowa i wiele innych niespodzianek!

"Jak finansować rozwój firmy: Anioły Biznesu, Fundusze PE/VC, Banki czy Giełda" Poznań 22 października, City Park Hotel - zaproszenie.

2014-10-13

Przedsiębiorstwa nie mogą się rozwijać bez inwestycji, które są jednak kosztowne, wymagają zaangażowania własnego lub pożyczonego kapitału. W warunkach globalizacji i zmieniających się technologii wybór właściwej, najbardziej opłacalnej metody inwestowania nie należy do łatwych. Kryzys finansowy udowodnił, że w trudnych czasach receptą na dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji rynkowej mikro, małych i średnich firm jest umiejętność pozyskiwania kapitału.

Możliwości wejścia na rynki azjatyckie - zaproszenie na spotkanie

2014-10-10

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym, przeznaczonym dla przedstawicieli przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego, pt.: "MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA NA RYNKI AZJATYCKIE". Termin i miejsce spotkania: 14.10.2014 r. w HOTELU PIETRAK, ul. Kościuszki 47, WĄGROWIEC. Spotkanie odbędzie się w godzinach 10.00-15.30.

Transgraniczne spory prawne

2014-10-08

Wraz ze wzrostem mobilności obywateli i przedsiębiorców na terenie Europy, spory o charakterze transgranicznym są coraz częstszym zjawiskiem. Są trudniejsze ze względu na konieczność stosowania obcych przepisów prawa, barierę językową czy utrudnienia związane z przesyłaniem dokumentów poza granice kraju. Konsekwencją braku wiedzy na temat istniejących narzędzi usprawniających tego typu postępowania jest niska liczba wszczynanych spraw, w których strona sporu pochodzi z innego kraju UE.

„Wschodzący azjatycki tygrys: Filipiny - Twój Partner biznesowy w Azji” - Poznań, 21.10.2014

2014-10-06

W imieniu Ambasady Filipin w Warszawie serdecznie zapraszamy na spotkanie na temat możliwości współpracy gospodarczej wielkopolskich przedsiębiorstw z Filipinami, które odbędzie się w 21.10.2014 o godz.: 10:00 w hotelu Sheraton (sala AB) w Poznaniu. Prezentację na temat możliwości współpracy z Filipinami osobiście wygłosi Pani Patricia Ann V. Paez, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Filipin w Polsce.

Wrzesień

”PRAWO WE WŁASNEJ FIRMIE” - zaproszenie na bezpłatny warsztat - 14-15.10, 21-22.10.2014

2014-09-26

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w BEZPŁATNYM WARSZTACIE pt.: ”PRAWO WE WŁASNEJ FIRMIE”. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych. Czterodniowy warsztat jest adresowany dla zarejestrowanych firm oraz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, które chciałyby zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu: rodzajów i form prowadzenia działalności gospodarczej, stosowania umów cywilnych w obrocie gospodarczym, podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej za granicą, stosowanych form zatrudnienia pracowników i obowiązków z tym związanych, ochrony dóbr niematerialnych.

„Co eksporter wiedzieć powinien?” - MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA NA RYNKI AZJATYCKIE

2014-09-25

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym w zakresie rozwoju eksportu, przeznaczonym dla przedstawicieli przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego, w ramach projektu systemowego pt: „Sieć Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów?: Termin spotkania: 1 października 2014 r., w godz. 10.00 ? 15.30. Miejsce: Biurowiec DELTA, ul. Towarowa 35 /poziom A/ Poznań

„EFEKTYWNA SPRZEDAŻ” - zaproszenie na bezpłatny warsztat, Poznań, 09-10.10.2014

2014-09-25

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w BEZPŁATNYM WARSZTACIE pt.: „EFEKTYWNA SPRZEDAŻ” Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych. Dwudniowe szkolenie jest adresowane do zarejestrowanych firm, oraz osób fizycznych planujących rozpocząć działalność gospodarczą, które chciałyby zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu efektywnych technik sprzedażowo-marketingowych.

„60 lat współpracy między Polską a Indiami: stan obecny i perspektywy dla polskich przedsiębiorców”

2014-09-25

Szanowni Państwo! W imieniu Polsko - Indyjskiej Izby Gospodarczej oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu zapraszamy na spotkanie pt. „60 lat współpracy między Polską a Indiami: stan obecny i perspektywy dla polskich przedsiębiorców”, które rozpocznie się 7 października o godz. 13:00 w World Trade Center (s. 112, 1. piętro) w Poznaniu.

Kampania wrześniowa z Kompass Poland

2014-09-17

Kompass Poland, firma dostarczająca biznesowe bazy danych, od września tego roku oferuje specjalny pakiet kompleksowych działań promocyjnych na jednym, wybranym rynku zagranicznym.

Nowe pożyczki w ramach inicjatywy JEREMIE

2014-09-12

Uprzejmie informujmy, że są już dostępne nowe środki dla przedsiębiorstw w ramach inicjatywy JEREMIE.

DOTACJE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ!

2014-09-11

W związku z pozyskaniem dodatkowych środków z Funduszu Pracy na aktywizację osób bezrobotnych, Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu w okresie od dnia 10.09.2014r. do dnia 22.09.2014r. będzie przyjmować wnioski o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. W ramach pozyskanych środków przyznanych zostanie 40 dotacji. Aktualna kwota dofinansowania wynosi 20.000 zł.

Pomoc w odzyskiwaniu należności eksportowych

2014-09-11

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość podejmowania działań windykacyjnych w Rosji i na Ukrainie informujemy Państwa, iż w kancelarii TENET (członka PIGIEiK) działa komórka specjalizująca się w odzyskiwaniu należności eksportowych w tych krajach. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej oceny wierzytelności na wschodzie Europy pod kątem realności jej odzyskania. Bezpłatnych, telefonicznych konsultacji udzielą Państwu prawnicy specjalizujący się w problematyce handlu międzynarodowego, oraz profesjonaliści z kilkunastoletnim doświadczeniem w windykacji zagranicznej.

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia

2014-09-03

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: „Jak skutecznie sprzedawać na rynkach zagranicznych - możliwości współpracy i potencjał rynków państw byłej WNP (m.in. Rosja, Białoruś, Ukraina, Kazachstan, Uzbekistan)”, oraz „Rozwój zasobów ludzkich”.

Belgijska firma poszukuje partnera

2014-09-03

Belgijska firma produkująca i handlująca zaworami wszystkich typów dla przemysłu poszukuje partnera biznesowego/przedstawiciela w Polsce.

Witamy w gronie firm członkowskich Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych P.J. Sowisło & Topolewski

2014-09-03

Mamy zaszczyt powitać w gronie firm członkowskich Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych P.J. Sowisło & Topolewski.

Krajowa Izba Gospodarcza partnerem merytorycznym programu „Talent Zgłoś Się!”

2014-09-03

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza została partnerem merytorycznym nowego programu TVP „Talent Zgłoś Się!”, a prezes Andrzej Arendarski został członkiem Kapituły, która decydować będzie, które projekty przejdą do kolejnego etapu.

Miłośnicy nowych technologii, mody i designu połączą siły podczas Startup Weekend Fashion & Tech Poznań

2014-09-02

Po dwuletniej przerwie ruszyła rejestracja na odbywający się w ramach Global Fashion Battle, Poznań Startup Weekend. Trzecia z kolei edycja odbędzie się w dniach od 26 do 28 września w Starym Browarze, a jej uczestnicy skupią się na rozwiązaniach łączących modę i design z nowymi technologiami. W pracy nad projektami pomagać im będzie 30 mentorów, a zwycięski zespół weźmie udział w finale GFB, który odbędzie się w październiku w ramach Art & Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk.

Dyżury radcy prawnego w siedzibie Izby

2014-09-02

Przypominamy, że z uwagi na stale wzrastające zapotrzebowanie na profesjonalne usługi prawne nasza Izba w porozumieniu z Kancelarią Radcy Prawnego Sylwia Maciaszek-Kasprzak podjęła inicjatywę organizowania w każdy piątek w godz. od 8.00 do 12.00 dyżurów w zakresie udzielania informacji prawnych.

Sierpień

Europejski Parlament Przedsiębiorstw 2014

2014-08-18

16 października 2014 r. ponad 750 przedsiębiorców reprezentujących kraje Unii Europejskiej oraz 19 krajów spoza UE weźmie udział w III edycji Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw 2014, wydarzenia organizowanego cyklicznie przez Europejskie Stowarzyszenie Izb Przemysłowo ? Handlowych EUROCHAMBRES w siedzibie Parlamentu Europejskiego.

Propozycja spotkania - zabezpieczanie ryzyk w handlu zagranicznym

2014-08-14

W czerwcu br. Odbyło się spotykanie z ekspertami z Banku Zachodniego WBK S.A. (członka PIGIEiK) w zakresie eksportu pt.: Jak bezboleśnie wprowadzić firmę na rynki zagraniczne” Spotkanie miało na celu pokazanie w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie realizować transakcje w handlu zagranicznym.

Nowa siedziba Kancelarii Doradcy Podatkowego Joanny Rudzkiej

2014-08-13

Z przyjemnością informujemy, iż zakończyły się już prace związane z otwarciem biura członka naszej Izby - Kancelarii Doradcy Podatkowego Joanny Rudzkiej w Poznaniu.

Mołdawia - nowy partner w Europie!

2014-08-12

Podczas gdy z doniesień medialnych nie znikają informacje o kolejnych sankcjach, embargach i innych utrudnieniach w relacjach gospodarczych z Rosją, czy niespokojnej sytuacji na Ukrainie, to niewielki wschodnioeuropejski kraj wyrasta na nowego, niezwykle atrakcyjnego partnera dla polskiego biznesu.

Współpraca z Intertour Polska sp. z o.o.

2014-08-11

Uprzejmie informujemy, ze nasza izba podpisałam porozumienie o współpracy z biurem podróży Intertour Polska Sp. z o.o.- touroperatora specjalizującego się od lat w kompleksowym organizowaniu podróży biznesowych na rynki Europy Środkowo-Wschodniej i Azji (głównie do Rosji, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Gruzji, Armenii, na Ukrainę, Białoruś, do Chin).

Poznan Open Innovation Marketplace

2014-08-04

Na poznańskiej Rubieży trwają wielkie przygotowania do Poznan Open Innovation Marketplace (POIMP). 11-go września, w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM, spotkają się - z jednej strony - start-upy, utalentowani naukowcy, wynalazcy i innowatorzy (solvers). Z drugiej - giganci biznesu - tacy jak Beiersdorf, Bertelsmann, Philips czy Synthos (challengers). Cel jest jeden - duzi szukają nowych rozwiązań dla swoich firm. Ci mniejsi, mogą je dostarczyć.

Lipiec

IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

2014-07-11

IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w Katowicach w dniach 22-25 września 2014r. Wydarzenie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach jest kontynuacją idei spotkania biznesowego sektora MŚP zainaugurowanego w 2011 roku - poprzednie trzy edycje Kongresu dowiodły, że jest on najważniejszym w Europie wydarzeniem gospodarczym dedykowanym sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw.

11.07.br. dyżur radcy prawnego w siedzibie Izby nie odbędzie się

2014-07-09

Uprzejmie informujemy, że 11.07.2014 (najbliższy piątek) dyżur radcy prawnego - Pani Sylwii Maciaszek-Kasprzak nie odbędzie się. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z usług radcy w kolejnych tygodniach.

Sąd Arbitrażowy przy Polskiej Izbie Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji

2014-07-07

Uprzejmie informujemy, że z inicjatywy Pana Mecenasa Krzysztofa Bobińskiego (Członka Wielkopolskiego Klubu Kapitału) w dniu 1 stycznia 2014 r. rozpoczął działalność Sąd Arbitrażowy przy Polskiej Izbie Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu. Jest on samodzielną i wyodrębnioną jednostką organizacyjną działającą przy Izbie.

Zaproszenie na szkolenie "Zielone Budowanie.Szkolenia z proekologicznych rozwiązań w budownictwie energooszczednym w Wielkopolsce"

2014-07-04

W imieniu Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią sp. z o.o. serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu Zielone Budowanie. Projekt skierowany jest do pracowników i pracodawców z branży architektonicznej, instalatorskiej i budowlanej z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu woj. wielkopolskiego. Szkolenia mają na celu podniesienie wiedzy i umiejętności branżowych uczestnika z zakresu zastosowania proekologicznych rozwiązań w budownictwie.

Współpraca z Nigerią

2014-07-03

Uprzejmie informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z obywatelem Nigerii, przebywającym czasowo od kilkunastu miesięcy w Polsce, posiadającym bardzo dobre kontakty biznesowe w Nigerii. Osoba ta poszukuje na terenie naszego kraju partnera celem zorganizowania wspólnego przedsięwzięcia zajmującego się importem towarów z Nigerii do Polski.

Witamy w gronie firm członkowskich Kancelarię Adwokacką Adwokata Roberta Głowackiego

2014-07-01

Kancelaria Adwokacka Adwokata Roberta Głowackiego jest dynamiczną firmą prawniczą wyspecjalizowaną w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców.

Dyżury radcy prawnego w siedzibie Izby

2014-07-01

Z uwagi na stale wzrastające zapotrzebowanie na profesjonalne usługi prawne nasza Izba w porozumieniu z Kancelarią Radcy Prawnego Sylwia Maciaszek-Kasprzak podjęła inicjatywę organizowania w każdy piątek w godz. od 8.00 do 12.00 dyżurów w zakresie udzielania informacji prawnych.

Czerwiec

Węgierska spółka poszukuje potencjalnych poddostawców w Polsce

2014-06-30

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o węgierskiej spółce poszukującej na terenie Polski potencjalnych partnerów gospodarczych.

Współpraca ze Stanem Pendżab w Indiach

2014-06-16

Uprzejmie informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z Punjab Small Industries & Export Corporation Ltd. Jest to instytucja powołana przez władze stanu Pendżab w Indiach do nawiązywania i rozwoju stosunków gospodarczych z tym stanem.

Szkolenie „Biznesplan. Aspekty praktyczne”

2014-06-13

Kancelaria Gospodarcza i Miasto POZnań zapraszają na bezpłatne warsztaty realizowane w ramach programu „Biznes Mentor” - „Biznesplan. Aspekty praktyczne”

Nabór wniosków do działania 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstw

2014-06-13

Uprzejmie informujemy, że zarząd województwa wielkopolskiego jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 ? 2013 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów konkurs nr 23/I/2014 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: Działanie 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstw Schemat I Projekty inwestycyjne.

Poszukujemy producentów wyposażenia sal szpitalnych, operacyjnych

2014-06-12

W związku z ciągłym rozwojem współpracy z rynkiem Irackiego Kurdystanu poszukujemy producentów wyposażenia sal szpitalnych, operacyjnych pod konkretną ofertę inwestycyjną.

Witamy w gronie firm członkowskich CAPS S.A.

2014-06-10

CAPS Retail to propozycja spółki CAPS Group dla powierzchni handlowych. Oferuje wysoce indywidualne i kompleksowe usługi wyposażania wnętrz. Zapewnia opracowanie koncepcji, przygotowanie projektu, produkcję i instalację. Specjalizuje się w przygotowaniu indywidualnych projektów, ale sprzedaje także gotowe rozwiązania.

Zaproszenie na spotkanie: Co eksporter wiedzieć powinien?

2014-06-04

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym w zakresie wsparcia eksportu: Co eksporter wiedzieć powinien?

Maj

„Jak bezboleśnie wprowadzić firmę na rynki zagraniczne?” - zapraszamy na spotkanie 04.06.2014

2014-05-27

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z ekspertami biznesu z Banku Zachodniego WBK SA pt.: „Jak bezboleśnie wprowadzić firmę na rynki zagraniczne?”

Seminarium Biznesowe Polska-Meksyk w Poznaniu

2014-05-22

Dnia 26 czerwca br. we współpracy z Miastem Poznań, Ambasada Meksyku organizuje Seminarium Biznesowe Polska-Meksyk, które odbędzie się w Sali Białej UM Poznań.

Pierwsze środki finansowe w ramach europejskiego programu ramowego „Horyzont 2020”

2014-05-16

Uprzejmie informujemy, że zostały uruchomione pierwsze środki finansowe dla przedsiębiorców na wdrażanie innowacji na rynku międzynarodowym w ramach europejskiego programu ramowego „Horyzont 2020”.

Kwiecień

Zaproszenie na śniadanie biznesowe

2014-04-30

Serdecznie zapraszamy na śniadanie biznesowe z ekspertami z ALIOR banku na temat: zarządzania ryzykiem rynkowym w przedsiębiorstwie, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka kursowego oraz finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa z wykorzystaniem faktoringu

Szkolenie "Marketing w małej firmie"

2014-04-29

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt. ”MARKETING W MAŁEJ FIRMIE”

Szkolenie „Jak skutecznie sprzedawać na rynkach zagranicznych - możliwości współpracy i potencjał rynków afrykańskich”

2014-04-29

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w BEZPŁATNYM WARSZTACIE pt.: „Jak skutecznie sprzedawać na rynkach zagranicznych - możliwości współpracy i potencjał rynków afrykańskich”

Bezpłatne szkolenie: Efektywna sprzedaż

2014-04-25

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w BEZPŁATNYM WARSZTACIE pt.: „EFEKTYWNA SPRZEDAŻ”. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Wielkopolski Klaster Energii Odnawialnej na Targach BUDMA 2014 - podsumowanie

2014-04-25

Przedsiębiorstwa zrzeszone w ramach Wielkopolskiego Klastra Energii Odnawialnej - sieci powiązań budownictwa energooszczędnego koordynowanego przez Izbę prezentowały się na wspólnym stoisku podczas ostatniej edycji Targów Budma 2014 (11-14.03.2014) - największym spotkaniu branży budowlanej w Europie Centralnej.

Dni Przedsiębiorczości Poznań

2014-04-23

W dniach 7-8 maja o godzinie 10:00 Sala Ziemi w Pawilonie 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się uroczysta inauguracja Dni Przedsiębiorczości Poznań (DPP).

China Homelife Show 2014

2014-04-23

Jak bezpiecznie importować z Chin? Jak zmniejszyć ryzyko nieudanej transakcji do minimum? Czy import z Chin gwarantuje zysk? Jakie są najdogodniejsze sposoby transportu towarów z Dalekiego Wschodu? Jak skutecznie negocjować z chińskimi partnerami? Co jest mitem, a co faktem w temacie importu z Państwa Środka? - odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące współpracy handlowej z partnerami z Chin będzie można uzyskać podczas targów Homelife Show, które odbędą się w Poznaniu w dniach 28-30 maja 2014.

Poszukiwani dostawcy z branży metalowej

2014-04-23

Uprzejmie informuję, że otrzymaliśmy informacje o słowackiej firmie poszukującej dostawców następujących produktów: - odlewy żeliwne i sferoidalne - odlewy aluminiowe - obróbka mechaniczna na obrabiarkach sterowanych numerycznie - koła zębate w tym śrubowe i stożkowe.

Poszukiwani producenci rur karbowanych

2014-04-22

Poszukujemy producentów rur karbowanych przeznaczonych do instalacji grzewczych, sanitarnych oraz gazowych.

Futurallia 2014

2014-04-09

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprasza do udziału w Forum Rozwoju Biznesu FUTURALLIA RHÔNE-ALPES 2014

Oferta firmy Major sp. z o.o.

2014-04-08

MAJOR Sp. z o.o. ( członek naszej Izby) jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się polskich brokerów ubezpieczeniowych. Reprezentuje interesy Klientów w relacjach z zakładami ubezpieczeń w procesie negocjowania, aranżowania polis ubezpieczeniowych oraz rozliczania i zaspokajania roszczeń.

kurs AutoCad w Wyższej Szkole Zawodowej KdE

2014-04-07

W imieniu naszej firmy członkowskiej, Wyższej Szkoły Zawodowej "Kadry dla Europy", serdecznie zapraszamy do udziału w następujących kursach: Kurs AutoCad oraz Kurs przygotowujący na studia inżynierskie - Architektura i Urbanistyka.

Marzec

Misja Gospodarcza do Izraela MIXiii Biomed&Hitech 2014

2014-03-24

W imieniu Izby Przemysłowo - Handlowej Polska - Izrael w Warszawie, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie i Ambasady Izraela w Warszawie serdecznie zapraszamy do udziału w misji gospodarczej na innowacyjne targi i konferencję ISRAEL MIXiii BIOMED & HI-TECH 2014

Zaproszenie do udziału w wyjeździe z udziałem Prezydenta Miasta Poznania do Brna i Györ

2014-03-21

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy od Pana Ryszarda Grobelnego ? Prezydenta Miasta Poznania zaproszenie skierowane do Członków Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz Wielkopolskiego Klubu Kapitału do wzięcia udziału w wyjeździe w ramach wizyty studyjnej poznańskich przedsiębiorców w partnerskich miastach Brnie i Györ, w terminie 24-25 kwietnia br.

Miód z Ukrainy

2014-03-17

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację dotyczącą projektu "Miód z Ukrainy". Projekt jest ukierunkowany na zwiększenie produkcji miodu na Ukrainie i jego eksport do krajów UE.

Elektroniczny Punkt Kontaktowy

2014-03-14

Krajowa Izba Gospodarcza jako partner Ministerstwa Gospodarki w realizacji projektu „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego”, serdecznie zaprasza do zapoznania się z funkcjonalnościami elektronicznego Punktu Kontaktowego (ePK).

PILNE: Zmiana siedziby

2014-03-07

Uprzejmie informujemy, że z dniem 01 marca 2014 Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji zmienia swoją siedzibę.

Izba objęła patronatem warsztaty z cyklu Akademia Przedsiębiorcy

2014-03-05

Akademia Przedsiębiorcy to cykl bezpłatnych warsztatów dla przedsiębiorców. Jest skierowany do właścicieli, prezesów i członków zarządów, dyrektorów i kierowników a także księgowych. Warsztaty odbędą się w 50 miastach Polski. Tegoroczna edycja Akademii odbędzie się pod hasłem: „Strategia zwycięstwa na biznesowym polu walki”.

35. Hemisferyczny Kongres Latynoamerykańskich Izb Handlowych (CAMACOL)

2014-03-05

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, działająca we współpracy z Ministerstwem Gospodarki, Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie oraz Polsko-Amerykańską Izbą Gospodarczą Florydy zaprasza do udziału w 35. Hemisferycznym Kongresie Latynoamerykańskich Izb Handlowych (CAMACOL), który odbędzie się w dniach 2-5 czerwca br., w Miami.

Luty

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców - zakończenie projektu

2014-02-22

Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i kooperacji jako jedna z kilku Instytucji Pośredniczących w naszym kraju, realizujących program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców właśnie zakończyła realizację projektu.

Wsparcie w ramach dużego bonu

2014-02-12

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków w ramach programu „Wsparcie w ramach dużego bonu”

Zaproszenie na Spotkanie Biznesowe / 25 luty 2014 godz. 11:00 / Hotel MERCURE

2014-02-10

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na niezwykłe Spotkanie Biznesowe, które odbędzie się w dniu 25 lutego 2014 r /wtorek/ o godzinie 11:00 w Hotelu MERCURE (ul. Roosevelta 20, 60-829 Poznań)

Witamy w gronie firm członkowskich

2014-02-03

Mamy zaszczyt powitać w gronie firm członkowskich Major sp. z o.o. - licencjonowanego brokera ubezpieczeniowego.

Styczeń

Wzmocnienie pozycji na rynku i rozwój konkurencyjności - Spotkania biznesowe z ekspertami innowacyjności z Berlina

2014-01-23

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji jako partner komunikacyjny projektu „Design Innovation & Exchange Programme | Berlin Poland 2013-2014” z ramienia generalnego organizatora mającego siedzibę w Berlinie serdecznie zaprasza średnie i duże przedsiębiorstwa z terenu całej Polski do udziału w spotkaniach biznesowych - „Droga do rozwoju”.

Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości

2014-01-22

Już po raz jedenasty przedsiębiorcy z miasta Poznania oraz Powiatu Poznańskiego mają szansę powalczyć o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w jednej z czterech kategorii mikro, małego, średniego przedsiębiorcy oraz startup. Wygrana w konkursie to nie tylko prestiż, ale też możliwość zdobycia cennych nagród.

Koniec projektu PK KSU

2014-01-20

Uprzejmie informujemy, że z dniem 31.12.2013r. nastąpiło zakończenie realizacji projektu dotyczącego działalności Punktu Konsultacyjnego KSU finansowanego w ramach projektu systemowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pt. „Zapewnienie usług z zakresu rozwoju firmy dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w formule one-stop-shops” i jednocześnie świadczenie usług na dotychczasowych zasadach.

Rusza projekt Polski Most Krzemowy

2014-01-16

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków do pierwszego etapu projektu Polski Most Krzemowy (zamknięcie naboru: 28 stycznia 2014 r.). Jest to projekt systemowy PARP finansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Targi branżowe w Taipei 2014

2014-01-15

W imieniu Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei zachęcamy do udziału w imprezach targowych organizowanych w marcu 2014 roku na Tajwanie.

Zaproszenie na spotkanie w zakresie tematów: Poręczenia kredytowe oraz Polskich planów wykorzystania funduszy w latach 2014-2020.

2014-01-15

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji wraz z Funduszem Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A. informuje o możliwości udziału w spotkaniu poświęconemu tematom: Poręczeń kredytowych oraz Polskich planów wykorzystania funduszy w latach 2014-2020.

Oferta firmy członkowskiej WSZ "Kadry dla Europy"

2014-01-14

Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty kursów oraz wynajmu sal Wyższej Szkoły Zawodowej "Kadry dla Europy" - członka naszej Izby. Szczegółowe informacje znajdują się w dziale "Oferty".

Legalizacja dokumentów handlowych

2014-01-10

Twój partner handlowy wymaga zalegalizowania dokumentu handlowego, świadectwa pochodzenia lub zaświadczenia? Zgłoś się do nas!!! Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji posiada uprawnienia do legalizacji w imieniu Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie dokumentów związanych z transakcjami w handlu zagranicznym ( na podstawie art.12 w związku z ust. 1,2 i ust. 4 pkt 3 ustawy o izbach gospodarczych z dnia 30.05.1989 r. Dz.U. Nr 35 z 1989 r. i Nr 75 z 1992 r.) z późniejszymi zmianami.

Zaproszenie na szkolenie z Izbą Celną

2014-01-10

Uprzejmie informujemy, że Izba Celna w Poznaniu we współpracy z Wielkopolskim Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów i Pierwszym Urzędem Skarbowym w Poznaniu zaprasza przedsiębiorców na szkolenie w dniu 30 stycznia 2014 r.

Eksport odzieży z Bangladeszu

2014-01-08

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o firmie zainteresowanej eksportem odzieży z Bangladeszu.

Informacja o możliwości pozyskania funduszy unijnych

2014-01-08

Przypominamy, że trwa II nabór wniosków w konkursie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców na dofinansowanie projektów polegających na wdrożeniu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Oferta dla firm zainteresowanych rynkiem RPA

2014-01-03

Uprzejmie informujemy, że poszukujemy firm, które byłyby zainteresowane współpracą na rynku Republiki Południowej Afryki.

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy