Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Archiwum

Grudzień

Jak być świadomym użytkownikiem Internetu?

2013-12-20

Powszechność Internetu oraz korzystanie z jego usług jest coraz bardziej związane z naszym życiem. Jednocześnie rola Internetu w prowadzeniu działalności gospodarczej wzrasta. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które aktywnie wykorzystują narzędzia internetowe są w stanie szybciej zwiększyć przychody i zatrudnienie oraz uzyskać większy zasięg działania i poziom eksportu.

Listopad

Szkolenie w zakresie zmian w podatku dochodowym i w podatku VAT

2013-11-29

Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie zaprasza serdecznie na szkolenie prowadzone przez pracowników Urzędu Skarbowego w Gnieźnie w zakresie zmian w podatku dochodowym i w podatku VAT oraz najczęściej popełnianych błędach przez podatników.

Witamy nową firmę członkowską

2013-11-20

Mamy zaszczyt powitać w gronie firm członkowskich P.H.U. EFEKT.

New Connect w PPNT FUAM

2013-11-14

Uprzejmie informujemy, że 25 listopada Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM organizuje spotkanie dla przedsiębiorców zainteresowanych wejściem na rynek New Connect.

Bezpłatny warsztat ABC małej firmy

2013-11-13

W imieniu Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. ABC małej firmy.

Polsko-niemiecka konferencja gospodarcza

2013-11-12

Projekt Enterprise Europe Network wraz z partnerami: IHK Ostbrandenburg, Zukunftsagentur Brandenburg (ZAB) oraz ZSRG SCP Szczecin mają zaszczyt zaprosić na konferencję polsko-niemiecką dotyczącą sytuacji na rynku. Wydarzenie będzie miało miejsce we Fraknfurcie (Oder) 05.12.2013 od godz. 9:30 do godz. 16:30.

Zaproszenie na spotkanie w zakresie tematów: Poręczenia kredytowe oraz Polskich planów wykorzystania funduszy w latach 2014-2020.

2013-11-08

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji wraz z Funduszem Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A. serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu poświęconemu tematom: Poręczeń kredytowych oraz Polskich planów wykorzystania funduszy w latach 2014-2020.

Zaproszenie na spotkanie: Możliwości eksportu polskich towarów i usług na rynek Północnego Iraku (Kurdystanu) i innych krajów arabskich

2013-11-04

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji zapraszamy na bezpłatne spotkanie pt. Możliwości eksportu polskich towarów i usług na rynek Północnego Iraku (Kurdystanu) i innych krajów arabskich, które odbędzie się 12.11.2013 o godzinie 10.00 - 11.30 w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Październik

Zaproszenie: „Przewodnik przedsiębiorcy - czyli co przedsiębiorca wiedzieć powinien”

2013-10-28

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Przewodnik przedsiębiorcy - czyli co przedsiębiorca wiedzieć powinien”.

Raporty handlowe - współpraca z VERDICT

2013-10-25

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji dzięki współpracy z VERDICT oferuje Państwu raporty handlowe.

Zaproszenie na spotkanie - nowe formy finansowania inwestycji innowacyjnych 23.10.2013

2013-10-14

W imieniu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Poznańskiego Parku Technologiczno- Przemysłowego z dużą przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na spotkanie, którego tematem będą: „Nowe formy finansowania inwestycji dla innowacyjnych firm w ramach inicjatywy JEREMIE”

Dostępne dofinansowanie bezzwrotne na rozpoczęcie działalności gospodarczej

2013-10-14

Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji informuje o dostępnych bezzwrotnych środkach na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Zaproszenie na seminarium: Hesja: lider technologii środowiskowych

2013-10-02

Jako partner przedsięwzięcia serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt. Hesja: lider technologii środowiskowych, które odbędzie się 9. października 2013, godz. 10.00 w paw. 10 (Centrum Prasowe MTP) w ramach M.T. POLEKO 2013 w Poznaniu.

Wrzesień

Oferta dla dostawców kamienia naturalnego

2013-09-20

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o producentach kamienia naturalnego z Turcji poszukujących polskich dostawców tego materiału.

Oferta dla importerów ryżu, cukru, produktów z soi

2013-09-20

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o indyjskiej firmie pragnącej nawiązać współpracę z importerami ryżu, cukru i produktów z soi.

Zaproszenie na konferencję: Rozwój małych i średnich przedsiębiorstw branży spożywczej poprzez zagraniczną współpracę klastra. Wymiana wiedzy, dobre praktyki, partnerstwo

2013-09-19

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji pt. "Rozwój małych i średnich przedsiębiorstw branży spożywczej poprzez zagraniczną współpracę klastra. Wymiana wiedzy, dobre praktyki, partnerstwo” organizowanej przez Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o. o. Konferencja odbędzie się dnia 27 września 2013 roku w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lesznie, ul. Geodetów 1.

Oferta kenijskiego eksportera kawy

2013-09-12

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o firmie z Kenii zainteresowanej nawiązaniem współpracy z polskimi importerami kawy.

Polsko-Tajwańskie Seminarium Gospodarcze

2013-09-11

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce serdecznie zapraszamy do udziału w Polsko-Tajwańskim seminarium Gospodarczym, które odbędzie się 3 października br w Warszawie.

IV Poznański Dzień i Tydzień Organizacji Pozarządowych

2013-09-09

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszej Izby (stanowisko nr 39A) podczas IV Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 14 września br na Placu Wolności.

Skrzydła Biznesu 2013

2013-09-08

Dziennik Gazeta Prawna już po raz czwarty zaprasza wszystkich przedsiębiorców i ludzi biznesu do udziału w Skrzydłach Biznesu. Skrzydła Biznesu kompleksowy projekt skierowany do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, który łączy w każdej edycji prestiżowy ranking firm, cykl konferencji oraz merytorycznych dodatków edukacyjnych ukazujących się w całym nakładzie Dziennika Gazety Prawnej. Podczas spotkań zaproszeni eksperci pomogą w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: „jak zarządzać firmą w trudnych czasach gospodarczych?”

Prawo we własnej firmie - bezpłatne szkolenie

2013-09-05

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”PRAWO WE WŁASNEJ FIRMIE”

Ofera współpracy - elektrownie wiatrowe, solarne, gazowe

2013-09-02

Uprzejmie informuję, że otrzymaliśmy informację o firmie, która realizuje projekt inwestycyjny w Arfyce. Firma poszukuje inwestorów i wykonawców elektrowni wiatrowych, solarnych i gazowych o mocy 6MW (docelowo 2GW).

Oferta współpracy - budowa domów

2013-09-02

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o firmie budującej w Afryce (Senegal) domy. Firma zainteresowana jest współpracą z producentami systemów Izodom.

Sierpień

Dni Polskie w Czarnogórze, Podgorica 24-26 października 2013

2013-08-29

Uprzejmie informujemy, że Ambasada RP w Czarnogórze w dniach 24-26 października 2013 r. organizuje w Podgoricy Dni Polskie połączone z Forum Gospodarczym. Forum będzie okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych, rozpoznania rynków zbytu i warunków inwestycyjnych oraz promocji polskich produktów i usług.

III Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

2013-08-27

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu Państw.

II Międzynarodowy Kongres Bioekonomii

2013-08-26

Uprzejmie informujemy, że w ramach Bioeconomy Week w dniu 20 września br. w andel's Hotel Łódź (ul. Ogrodowa 17) odbędzie się II Międzynarodowy Kongres Bioekonomii.

Oferta współpracy - import kurzych jaj

2013-08-23

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o zagranicznej firmie chcącej importować z Polski kurze jaja do Iraku.

Współpraca z Nigerią

2013-08-20

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy zaproszenie do zorganizowania w końcu listopada wyjazdu biznesowego dla wybranej grupy branżowej do Nigerii.

Oferta współpracy dla producentów: porcelany, części samochodowych

2013-08-14

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o rzetelnym odbiorcy z Północnego Iraku poszukującego w Polsce potencjalnych partnerów do współpracy.

Career EXPO Poland sp. z o.o.

2013-08-13

Career EXPO Poland sp. z o.o. - Organizator największych wydarzeń rekrutacyjnych i employer brandingowych w Polsce. Dla rozwijających się firm jest to najlepsza i najefektywniejsza szansa na dotarcie do nowych pracowników (studentów, absolwentów i specjalistów z doświadczeniem), a także promocji swoich usług. Najbliższe wydarzenie już 14 listopada w Poznaniu i 21 listopada we Wrocławiu.

Lipiec

Zmiany godzin pracy Punktu Konsultacyjnego KSU

2013-07-12

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w terminie 12.07-16.08.2012 godziny pracy Punktu Konsultacyjnego ulegają zmianie. Ze względu na okres urlopowy główny Punkt Konsultacyjny KSU przy Izbie w Poznaniu będzie czynny 4 h. Prosimy o wcześniejsze umawianie się z konsultantem. Jednocześnie informujemy, że w dniu 16.08.2013 PK KSU oraz biuro Izby będzie zamknięte. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Spotkanie dotyczące poddziałania 5.4.1 POIG

2013-07-11

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie informacyjne dla podmiotów zainteresowanych ubieganiem się o dofinansowanie projektu w ramach poddziałania 5.4.1 Wsparcie na uzyskanie/realizację ochrony własności przemysłowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Czerwiec

Ostrzeżenie przed oszustami

2013-06-28

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji nie współpracuje w żadnej formie z firmami, które prowadzą komercyjną sprzedaż książek i płyt dotyczących dotacji unijnych, a które powołują się na naszą Izbę.

Nabór wniosków do działania 6.1 "Paszport do eksportu"

2013-06-28

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako Instytucja Wdrażająca Działanie 6.1 „Paszport do eksportu" w ramach PO Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013 ogłosiła konkurs projektów w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu".

Witamy nową firmę członkowską

2013-06-27

Miło nam poinformować, że do grona firm członkowskich naszej Izby dołączyła Antara sp. z o.o. Firma jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę turbin wiatrowych o osi pionowej Windside.

Polska agencja konsularna w Irbilu

2013-06-27

Podczas wizyty w Iraku minister Radosław Sikorski otworzył w Irbilu polską agencję konsularną.

Druga edycja sesji coachingowo-doradczych

2013-06-24

Rozpoczął się nabór na DRUGĄ EDYCJĘ SESJI COACHINGOWO-DORADCZYCH dedykowanych wielkopolskim przedsiębiorcom z sektora małych i średnich firm. Sesje dają przedsiębiorstwom szansę dofinasowanego w 100% skorzystania z indywidualnej, dostosowanej do ich potrzeb i specyfiki, pomocy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, których usługi bardzo często nie są dostępne dla MŚP z uwagi na wysokie ceny.

Zaproszenie na spotkanie - nowe formy finansowania inwestycji innowacyjnych

2013-06-14

W imieniu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Poznańskiego Parku Technologiczno- Przemysłowego pragniemy zaprosić Państwa na spotkanie, którego tematem będą „Nowe formy finansowania inwestycji dla innowacyjnych firm w ramach inicjatywy JEREMIE”.

Konferencja: Polska-Turcja. Horyzonty współpracy gospodarczej

2013-06-10

Ambasada Turcji, Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, World Trade Center Poznań sp. z o.o. oraz Polsko-Turecka Izba Gospodarcza serdecznie zapraszają na Konferencję pt. "Polska-Turcja. Horyzonty współpracy gospodarczej. Szanse i wyzwania dla polskich przedsiębiorców".

Elastyczne szkolenia BHP

2013-06-07

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu wdraża nową usługę „Elastyczne szkolenia BHP”. Zatrudniliśmy dla Państwa dwóch doświadczonych inspektorów BHP, którzy będą realizować szkolenia wstępne i okresowe w preferencyjnych cenach.

Zagraniczny stażysta w Twojej firmie. Zero kosztów, wiele korzyści!

2013-06-03

Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji zaprasza doświadczonych przedsiębiorców (>3 lat działalności) do udziału w programie Erasmus for Young Entrepreneurs (EYE).

Maj

Witamy nową firmę członkowską

2013-05-27

Mamy zaszczyt powitać w gronie naszych Członków firmę KGP sp. z o.o.

CHINY po raz drugi wystawiały się w Poznaniu

2013-05-27

Druga edycja Targów China Homelife Show 2013, odbyła się w dniach 22-24.05.2013 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zaproszenie na spotkanie dla firm zainteresowanych współpracą z rynkiem rosyjskim

2013-05-17

W imieniu własnym, Wielkopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Współpracy Polsko-Rosyjskiej oraz firmy POL-RUS mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie pt. Współpraca handlowa z rynkiem rosyjskim - jej specyfika, uwarunkowania, niebezpieczeństwa, które odbędzie się 23.05.2013 w Poznaniu (CK Zamek, Św. Marcin 80/82, sala 117) o godzinie 10:00.

Spotkanie biznesowe POLSKA - CZECHY 23 maj 2013 w KIG z okazji oficjalnej wizyty prezydenta Miloša Zemana

2013-05-16

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Izby Gospodarczej Republiki Czeskiej oraz Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie uprzejmie informujemy, że w dniach 23 - 24 maja 2013 r. przybywa do Polski delegacja czeskich przedsiębiorców, towarzysząca oficjalnej wizycie nowo wybranego prezydenta Republiki Czeskiej, Pana Miloša Zemana.

Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości

2013-05-14

Uprzejmie informujemy, że 20 maja 2013 r. rozpoczyna się rekrutacja do udziału w Virtualnym Inkubatorze Przedsiębiorczości - innowacyjnym projekcie realizowanym na terenie Wielkopolski. VIP realizowany jest przez Fundację ProRegio w Poznaniu wraz z Kaliskim Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz szwedzką Fundacją Teknikdalen.

Zaproszenie na spotkanie: Wsparcie dla przedsiębiorstw - Inicjatywa Jeremie

2013-05-09

W związku z kończącymi się Funduszami Unijnymi w okresie programowania 2007 -2013 kończą się również możliwości wsparcia finansowego w postaci bezzwrotnych dotacji dla przedsiębiorców pragnących rozpocząć działalność gospodarczą lub chcących ją rozwinąć.

Nowy oddział Kancelarii Brykczyński i Partnerzy

2013-05-08

Miło nam poinformować, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów 15 maja 2013 r. planowane jest otwarcie oddziału Kancelarii w Szamotułach. Nowym oddziałem kierować będzie adwokat Anna Brykczyńska - partner Kancelarii Adwokackiej Brykczyński i Partnerzy.

Konferencja pt. Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie GigaCon 2013

2013-05-07

Jako Partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XXVII edycji konferencji informatycznej poświęconej najnowszym technologiom elektronicznego przetwarzania, składowania i obiegu informacji w polskich instytucjach, organizacjach oraz przedsiębiorstwach.

Techniczne aspekty fotowoltaiki oraz projektowanie fotowoltaicznych systemów dachowych

2013-05-07

Jako Patron i Współorganizator wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt „Techniczne aspekty fotowoltaiki oraz projektowanie fotowoltaicznych systemów dachowych”, które odbędzie się 16.05.2013r. w Poznaniu

Spotkanie informacyjne dotyczące działania 4.4 POIG

2013-05-06

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na spotkania informacyjne poświęcone Działaniu 4.4 "Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym" w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Kwiecień

Efektywne zarządzanie ryzykiem rynkowym w przedsiębiorstwie - zaproszenie

2013-04-26

Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji, Alior Bank oraz firma ERNST & YOUNG pragną serdecznie zaprosić Państwa na szkolenie na temat "Efektywne zarządzanie ryzykiem rynkowym w przedsiębiorstwie", podczas którego uzyskają Państwo kompleksową wiedzę w tematyce związanej z zarządzaniem ryzykiem walutowym, na które narażeni są polscy eksporterzy i importerzy.

Zmiany w Punkcie Konsultacyjnym

2013-04-25

Uprzejmie informujemy, że w dniach 02.05.2013 i 31.05.2013 Punkt Konsultacyjny KSU będzie nieczynny

HOMELIFE SHOW - Wygraj bilet lotniczy do Chin

2013-04-24

Jako Partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału w targach Homelife Show, które odbędą się w dniach 22-24 maja w Poznaniu.

Umowa o roboty budowlane - podwykonawstwo

2013-04-23

Istotną kwestią z punktu widzenia umowy o roboty budowlane jest umowa o podwykonawstwo. W praktyce bardzo często zdarza się, że generalni wykonawcy zawierają umowy o podwykonawstwo z innymi wykonawcami. Kancelaria Adwokacka Brykczyński i Partnerzy zajmuje się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych z zakresu prawa budowlanego.

Kancelaria Radców Prawnych Weremczuk Bobeł i Wspólnicy polską Kancelarią Roku 2013 w zakresie prawa handlowego

2013-04-18

Jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych czasopism branży finansowej ACQ Finance Magazine ogłosiło wyniki konkursu na najlepsze kancelarie prawne w poszczególnych państwach.

XVI edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości rozpoczęta

2013-04-12

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie, rozpoczęła nabór projektów do XVI edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości.

Konferencja z cyklu Prospects in Poland - 17 kwietnia Poznań

2013-04-12

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji z cyklu Prospects in Poland "Invest in Poznań. Perspektywy rozwoju dla Stolicy Wielkopolski”, której Gospodarzem jest Urząd Miasta Poznania.

Witamy w gronie firm członkowskich

2013-04-09

Witamy w gronie firm członkowskich firmę Genpower sp. z o.o.

Nowa książka mec. Jakuba Brykczyńskiego

2013-04-08

Adwokat Jakub Brykczyński - partner Kancelarii Adwokackiej Brykczyński i Partnerzy (firmy członkowskiej Izby) od wielu lat zajmuje się szeroko rozumianą obsługą prawną podmiotów leczniczych i reprezentacją klientów w procesach medycznych. W związku z prowadzoną działalnością mecenas Jakub Brykczyński wydał publikację - kompendium wiedzy "Odpowiedzialność cywilna lekarzy i podmiotów leczniczych za szkodę medyczną".

Witamy w gronie firm członkowskich

2013-04-05

Witamy w gronie firm członkowskich Kancelarię Finansową Tenet - jedyną firmę windykacyjną w Polsce specjalizującą się wyłącznie w windykacji zagranicznej.

Legalizacja pobytu na terenie RP i UE

2013-04-04

Kancelaria Adwokacka Brykczyński i Partnerzy sp. p. (członek naszej Izby) od wielu lat pomaga cudzoziemcom - imigrantom w legalizacji ich pobytu na terenie RP i UE. Ma to szczególne znaczenie w przypadku związania się takich osób z obywatelami RP.

III edycja Targów Przedsiębiorczości

2013-04-04

24 i 25 kwietnia 2013r. w Hali nr. 15 MTP po raz III w Poznaniu odbędą się Targi Przedsiębiorczości.

Marzec

Gratulacje dla firmy Open Nexus sp. z o.o.

2013-03-28

Zarząd i pracownicy Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji składają najserdeczniejsze gratulacje firmie - Open Nexus sp. z o.o. z okazji zdobycia tytułu Laureata w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski” w kategorii „MIKRO PRZYSZŁOŚCI”

Wsparcie na wdrożenie CSR - nowy konkurs PARP

2013-03-28

W dniu dzisiejszym Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców na dofinansowanie projektów polegających na wdrożeniu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Oferta Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

2013-03-22

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM zaprasza do skorzystania ze swoich usług. Podczas blisko osiemnastu lat działalności stworzyliśmy i rozwinęliśmy narzędzia wsparcia dla firm technologicznych oraz infrastrukturę badawczą. Nieustanne inwestycje w rozwój Parku pozwalają na ciągłe podnoszenie standardu i zakresu oferty.

Witamy nową firmę członkowską

2013-03-22

Mamy zaszczyt powitać w gronie firm członkowskich firmę Europort Media Public Relations sp. z o.o.

Dofinansowanie "Paszport do eksportu" - ostatnia szansa

2013-03-22

Proponujemy Państwu usługę związaną z pomocą w pozyskaniu dofinansowania na rozwój działalności eksportowej. „Paszport do eksportu” to jedyny tego typu program, dający zwrot 75% poniesionych kosztów promocji na rynkach zagranicznych i dużą dowolność co do wybranych rynków i działań na rynkach. Najbliższy nabór wniosków będzie ostatnią szansą na pozyskanie tego dofinansowania!

Litewska firma poszukuje dostawców

2013-03-19

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o jednej z największych litewskich firm budowlanych która poszukuje dostawców materiałów budowlanych i usług z Polski.

Bon na innowacje

2013-03-18

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków w ramach VI edycji Programu Bon na innowacje.

Zaproszenie na spotkanie - Prawne sposoby zabezpieczania umów - jak zabezpieczyć umowę, aby skutecznie dochodzić swoich roszczeń

2013-03-15

Wspólnie z Kancelarią Adwokacką Brykczyński i Partnerzy sp.p. (firmą członkowską naszej Izby) mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w warsztacie pt.: Prawne sposoby zabezpieczania umów - jak zabezpieczyć umowę, aby skutecznie dochodzić swoich roszczeń.

Patronat nad Projektem RIO

2013-03-15

Nasz Izba objęła patronatem projekt badawczy dotyczący doradztwa w zarządzaniu interkulturowym przedsiębiorstw przy zastosowaniu aplikacji internetowej RIO (z ang. Ratio of Interculturalism of Organization).

Targi Przedsiębiorczości

2013-03-12

24 i 25 kwietnia 2013r. w Hali nr. 15 MTP po raz III w Poznaniu odbędą się Targi Przedsiębiorczości.

Wyszukiwarka projektów POIG

2013-03-08

Uprzejmie informujemy, że ruszyła wyszukiwarka projektów POIG. Serdecznie zachęcamy do przetestowania.

Zmiany w kryteriach wyboru projektów w działaniach POIG

2013-03-08

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 lutego 2013 r. Komitet Monitorujący PO IG zatwierdził nowe brzmienie kryteriów wyboru projektów dla niektórych działań.

Kancelaria Brykczyński i Partnerzy w roli eksperta

2013-03-04

Miło nam Państwa poinformować, że w dniach 15?17 marca 2013 r. Kancelaria Brykczyński i Partnerzy po raz kolejny weźmie udział w VII kongresie medycznym Top Medical Trends.

Wsparcie na wdrożenie CSR

2013-03-01

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości planuje ogłoszenie na przełomie marca i kwietnia br konkursu, w ramach którego mikro, mali i średni przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dofinansowanie na realizację projektów polegających na wdrożeniu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w danej firmie.

e-usługi dla przedsiębiorców czyli jak rozliczać się z urzędem bez wychodzenia z domu

2013-03-01

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu pt. e-Usługi dla przedsiębiorców czyli jak rozliczać się (i nie tylko!) z urzędem bez wychodzenia z domu. Spotkanie odbędzie się 06.03.2013r. (środa) w Ośrodku Doradczo-Szkoleniowym WDGR przy ul. Matejki 50 w Poznaniu.

Dzień Informacyjny IEE Poznań 7 marca 2013

2013-03-01

Serdecznie zapraszamy na Dzień Informacyjny Programu „Inteligentna Energia - Europa”, który odbędzie się w dniu 7 marca 2013 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu w Sali im. W. Celichowskiego.

Luty

Twórcy InternetowyKantor.pl wśród najbardziej kreatywnych Polaków

2013-02-28

Michał Czekalski i Łukasz Olek, właściciele InternetowyKantor.pl SA (członek naszej Izby), zajęli czwarte miejsce w Rankingu 50 najbardziej kreatywnych Polaków w biznesie. Ranking co roku publikuje marketingowo-biznesowy magazyn BRIEF.

Współpraca w zakresie odszkodowań OOU Ławica

2013-02-28

Kancelaria Adwokacka Brykczyński i Partnerzy reprezentuje podmioty gospodarcze oraz osoby fizyczne w postępowaniach odszkodowawczych. W ramach oferowanych usług współpraca może obejmować sprawy odszkodowawcze w ramach utworzonego obszaru ograniczonego użytkowania (OOU) dla lotniska Poznań-Ławica.

Wirtualna platforma, realne oszczędności

2013-02-27

Głównym przedmiotem działalności Open Nexus Sp. z o.o. (członka naszej Izby) jest optymalizacja kosztów zakupów w firmach. Firma dokonuje tego poprzez: konsulting w zakresie optymalizacji kosztów zakupów oraz wprowadzenie platformy zakupowej Open Nexus.

Oferta Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

2013-02-26

Poznański Park Naukowo-Technologiczny to instytucja działająca z myślą o rozwoju regionu oraz wzroście konkurencyjności przedsiębiorstw i podnoszeniu ich innowacyjności. PPNT jako multidyscyplinarny ośrodek wsparcia nauki i biznesu oferuje liczne udogodnienia infrastrukturalne i usługi stanowiące pomoc w prowadzeniu działalności oraz umożliwiające podejmowanie wyzwań ambitnych przedsiębiorców. Liczne powiązania z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza stanowią silne wsparcie dla prowadzonych prac badawczych i podejmowanej współpracy z gospodarką.

Wygrana Kancelarii Adwokackiej Brykczyński i Partnerzy

2013-02-25

Kancelaria Adwokacka Brykczyński i Partnerzy (członek naszej Izby) zajmuje się szeroko rozumianą obsługą prawną podmiotów leczniczych i reprezentacją klientów indywidualnych w procesach medycznych.

Zaproszenie - Seminarium biznesowe, 14.03.2013, Warszawa

2013-02-25

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez Hong Kong Trade Development Council bezpłatnym Seminarium Biznesowym, które odbędzie się 14 marca 2013 w Hotelu Sheraton w Warszawie.

Śniadanie z...

2013-02-19

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM startuje z nową inicjatywą dla przedsiębiorców z Wielkopolski

Możliwość dofinansowania e-usług

2013-02-14

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków do Działania 8.1 PO IG Wsparcie w dziedzinie gospodarki elektronicznej, który trwać będzie od 18 lutego do 1 marca 2013 r.

Oferta wydawnictwa Nowela

2013-02-13

Pragniemy zainteresować Państwa dwoma ciekawymi pozycjami wydawnictwa Nowela - członka naszej Izby.

Oferta współpracy z Chorwacji

2013-02-12

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informacje o chorwackim przedsiębiorstwie zainteresowanym nawiązaniem współpracy z producentami ceramiki i porcelany.

Styczeń

Audyt innowacji - spotkania

2013-01-25

Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. wraz z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM rozpoczynają cykl spotkań dla przedsiębiorców z całej Polski, realizowany w ramach wspólnego przedsięwzięcia - „Audyt Innowacji”.

Witamy w gronie firm członkowskich

2013-01-17

Mamy zaszczyt powitać w gronie firm członkowskich Kancelarię Weremczuk Bobeł i Wspólnicy. Kancelaria posiada ugruntowaną pozycję na rynku usług prawnych oraz bogate doświadczenie w obsłudze firm.

Dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy

2013-01-16

W imieniu Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu informujemy, że w okresie od dnia 28.01.2013r. do dnia 08.02.2013r. przyjmowane będą wnioski o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach posiadanych przez Urząd środków z Funduszu Pracy oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego (projekt „Lepsze jutro”).

Witamy w gronie firm członkowskich

2013-01-15

Mamy zaszczyt powitać w gronie firm członkowskich nową firmę MBC Smart. Firma jest dynamicznie rozwijająca się agencja doradztwa personalnego, aspirująca do pozycji lidera w swojej branży. Działa na rynku od 2010 roku. Realizuje kompleksowe projekty rozwijające zasoby ludzkie w firmach na terenie całego kraju oraz zagranicą.

Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości

2013-01-14

Już po raz dziesiąty przedsiębiorcy z miasta Poznania oraz Powiatu Poznańskiego mają szansę powalczyć o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w jednej z trzech kategorii mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy. Wygrana w konkursie to nie tylko prestiż, ale też możliwość zdobycia cennych nagród. Konkurs już po raz trzeci odbywa się w ramach Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, największej imprezy dla przedsiębiorców w naszym regionie.

Zacznij.biz

2013-01-09

1 grudnia 2012 r. wystartowała III edycja konkursu Zacznij.biz Pomysł - biznes - sukces!. Konkurs to szansa dla tych, którzy planują przekształcić swoje innowacyjne projekty w przedsięwzięcia biznesowe. Autorzy najlepszych projektów będą mogli osobiście zaprezentować je inwestorom - Aniołom Biznesu, by pozyskać środki na rozwój przedsięwzięć i wdrożenie nowych technologii.

Bezpłatne spotkanie dot. audytu innowacji

2013-01-09

Miło nam poinformować, że 30 stycznia br. firma F5 Konsulting (członek naszej Izby) organizuje bezpłatne spotkanie edukacyjne dotyczące usługi Audyt Innowacji.

Witamy nową firmę członkowską

2013-01-02

Mamy zaszczyt powitać w gronie firm członkowskich firmę BiuroInter.pl sp. z o.o.. Firma działa od 2011r. Misją firmy jest dostarczanie Klientom komplementarnych usług, efektywnie ułatwiających realizację Ich celów biznesowych, a jednocześnie obniżających koszty stałe.

Oferty importowe z Korei

2013-01-02

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy najnowsze oferty importowe z Korei.

Newsletter

Kalendarium

Grudzień 2022

P W Ś C P S N
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy