Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Archiwum

Grudzień

E-punkt PARP

2012-12-31

Przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości funkcjonuje Punkt Kontaktowy ds. e-handlu dla Usługodawców i Usługobiorców „e-PUNKT”. Do głównych zadań e-PUNKTU należą: szerzenie wiedzy na temat prawa obrotu elektronicznego w celu ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych przez przedsiębiorców oraz pomoc w bezpiecznym i swobodnym korzystaniu z ofert tych przedsiębiorców przez ich klientów.

Spotkanie z delegacją z północnego Iraku

2012-12-20

19 grudnia br. w siedzibie naszej Izby podjęliśmy delegację kierownictwa Izby Gospodarczej z Erbilu. W tamtejszym rejonie (północny Irak, Kurdystan) nie toczą się żadne walki, jest to strefa całkowicie bezpieczna a jednocześnie bardzo otwarta na współpracę i posiadająca dużo pieniędzy na zakupy i inwestycje.

Usługi firmy budowlanej PIOTR

2012-12-17

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy budowlanej PIOTR (członka naszej Izby). Firma posiada 15letnie doświadczenie w usługach budowlanych, jej działalność polega na "awaryjnym" wykonywaniu zleceń w branży: budowlanej, elektrycznej, instalacyjnej.

Witamy nową firmę członkowską

2012-12-17

Serdecznie witamy w gronie firm członkowskich Kancelarię Adwokacką Brykczyński i Partnerzy Sp.p. Kancelaria działa na rynku od 2005r., zatrudnia wykwalifikowany zespół złożony z adwokatów, radców prawnych, notariuszy, prawników, ekonomistów - w tym doradców podatkowych posiadających doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów.

Oferta współpracy

2012-12-14

W związku z 18letnim doświadczeniem i działaniami podejmowanymi na różnych rynkach świata poszukujemy firm, które wyspecjalizowały się we współpracy z konkretnymi rynkami zagranicznymi i chciałyby podjąć się świadczenia usług w tym zakresie dla członków naszej Izby.

Nowy produkt Celiko

2012-12-11

Informujemy, że członek naszej Izby - firma Celiko wprowadziła do sieci Piotr i Paweł nowy produkt - chrupiący, otrzymany ze świeżych owoców batonik Frupp.

Nowe możliwości eksportu

2012-12-10

Informujemy, że posiadamy kontakty na rynku Północnego Iraku dające możliwość wprowadzenia tam polskich firm (zarówno w kwestii dostaw towarów jak i inwestycji czy usług np. medycznych). W związku z powyższym poszukujemy firm zainteresowanych możliwością wejścia na tamtejszy rynek.

Wielkopolskie Centrum Klasteringu

2012-12-05

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji wzięła udział w spotkaniu inaugurującym Wielkopolskie Centrum Klasteringu (WCK), które miało miejsce 22 listopada br w Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

Oferta importowa z Algierii

2012-12-04

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy ofertę współpracy od algierskiego przedsiębiorstwa zainteresowanego importem różnego rodzaju produktów metalurgicznych oraz pomp elektrycznych, wag, drewna budowlanego, taczek, drabin itd.

Ułatwiony dostęp do poręczeń

2012-12-03

Chcąc zaciągnąć kredyt bankowy każdy przedsiębiorca oprócz wykazania się zdolnością kredytową musi w jakiś sposób ów kredyt zabezpieczyć. Najczęstszym zabezpieczeniem jest majątek firmy lub majątek osobisty przedsiębiorcy (maszyny, urządzenia, gotówka w banku, papiery wartościowe) w tym zabezpieczenie hipoteczne na nieruchomościach. Bardzo często formy zabezpieczenia, które może zaproponować przedsiębiorca są dla niego nie tylko bardzo uciążliwe, ale często trudne do zaakceptowania przez bank.

Listopad

Oferta współpracy

2012-11-27

Uprzejmie informujemy, że do naszej izby zgłaszają się przedsiębiorcy poszukujący porad prawnych związanych z prowadzeniem firmy, zainteresowanych obsługą prawną.

Trzeci polsko-izraelski konkurs na projekty badawczo-rozwojowe

2012-11-19

Uprzejmie informujemy, że Narodowe Centrum Badań I Rozwoju wspólnie z Izraelskim Centrum Badań i Rozwoju dla Przemysłu MATIMOP/ISERD ogłosiło konkurs na projekty badawczo-rozwojowe, ukierunkowane na rozwijanie innowacyjnych produktów oraz rozwiązań technologicznych mających realne perspektywy zastosowań komercyjnych.

Oferta kooperacyjna

2012-11-14

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o holenderskiej firmie, która poszukuje polskiego partnera z branży budowlanej tj. spawania konstrukcji stalowych, połączeń hydraulicznych, kontenerów wykorzystywanych przy platformach wiertniczych.

Dofinansowanie do targów, wystaw, misji gospodarczych

2012-11-13

W dniu wczorajszym rozpoczął się ostatni tydzień naboru wniosków o dotację do promocji zagranicznej (Działanie 6.1 Paszport do eksportu). Nabór dotyczy wsparcia z przeznaczeniem na udział w targach i wystawach, misjach gospodarczych, celowych wyjazdach służbowych, uzyskanie certyfikatów i innych dokumentów dostępu do rynku zagranicznego.

Warsztat - Strategiczna Rola Zakupów

2012-11-12

Wspólnie z Open Nexus sp. z o.o. (firmą członkowską naszej Izby) mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w warsztacie pt.: Strategiczna Rola Zakupów - Jak ją wykorzystać dla podniesienia przewagi konkurencyjnej i efektywności działania przedsiębiorstwa.

Witamy nowego Członka Izby

2012-11-12

Miło nam poinformować, że do grona naszych firm członkowskich dołączyła firma InternetowyKantor.pl - pierwszy w Polsce e-kantor umożliwiający bezpieczną i tanią wymianę walut przez Internet.

Nabór wniosków do działania 8.1 POIG

2012-11-12

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs projektów w ramach działania 8.1 "Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej".

Misja gospodarcza dla przemysłu transportowego do Indii

2012-11-09

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza wspólnie z Polsko - Indyjską Izbą Gospodarczą oraz Indyjsko-Polską Izbą Gospodarczą jako przedstawiciel Europejskiego Centrum Technologii i Biznesu (EBTC) New Delhi w Polsce organizuje misję gospodarczą przemysłu transportowego do Indii New Delhi w dniach od 4 - 9 grudnia 2012 r.

Coaching i mentoring w służbie przedsiębiorczości

2012-11-08

Uprzejmie informujemy, że 23.11.2012 w Poznaniu odbędzie się spotkanie pt. Coaching i mentoring w służbie przedsiębiorczości

Październik

Zamknięcie Punktu Konsultacyjnego 02.11.2012

2012-10-30

Uprzejmie informujemy, że w dniu 02.11.2012 Punkt Konsultacyjny KSU będzie zamknięty. W związku z powyższym w dniach 05.11 - 9.11.2012 i 12.11 - 14.11.2012 Punkt czynny będzie dłużej - od 7:00 do 16:00

Zaproszenie „Przewodnik przedsiębiorcy - czyli co przedsiębiorca wiedzieć powinien”

2012-10-30

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dwudniowym bezpłatnym szkoleniu pt. Przewodnik przedsiębiorcy - czyli co przedsiębiorca wiedzieć powinien.

Innowacyjność i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw

2012-10-30

Zapraszamy do udziału w spotkaniu pt. Innowacyjność i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw - gdzie leży pies pogrzebany? - sesja tematyczna w ramach VII Kongresu Obywatelskiego „Postawy i umiejętności kluczem do rozwoju Polaków i Polski”, 10 listopada 2012 roku, Politechnika Warszawska.

Oferta dla branży budowlanej

2012-10-26

Uprzejmie informujemy, że izraelska firma Israel Ports & Assets zachęca polskie firmy do udziału w przetargu.

E-seminarium "Nowa dyrektywa konsumencka a zakupy przez interent"

2012-10-25

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w e-seminarium pt. "Nowa dyrektywa konsumencka a zakupy przez Internet" organizowanego przez Punkt Kontaktowy ds. e-handlu dla Usługodawców i Usługobiorców, działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wielkopolskie Forum CSR-podsumowanie

2012-10-25

17 października w Poznaniu w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, odbyła się Konferencja pn. „Wielkopolskie Forum CSR” organizowana przez Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych im. Cyryla Ratajskiego, Polską Izbę Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz Konińską Izbę Gospodarczą w ramach projektu Wielkopolski Klub CSR - budowanie platformy promocji i wymiany doświadczeń CSR w Wielkopolsce.

Dzień kształcenia ustawicznego w Wielkopolsce

2012-10-24

W imieniu Wojewódzkiego Urzędu Pracy uprzejmie informujemy, że w sobotę, 17 listopada 2012 r., w pięciu wielkopolskich miastach: Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile i Poznaniu zaplanowany został Dzień Kształcenia Ustawicznego w Wielkopolsce.

Szkolenie: Transakcje w obrocie krajowym i zagranicznym

2012-10-16

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach szkoleniowych pt. Transakcje w obrocie krajowym i zagranicznym.

Szkolenie: Przewodnik przedsiębiorcy-czyli co przedsiębiorca wiedzieć powinien

2012-10-16

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Przewodnik przedsiębiorcy-czyli co przedsiębiorca wiedzieć powinien.

Rynek walutowy w praktyce - mechanizmy, narzędzia, trendy - zaproszenie

2012-10-12

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnym seminarium pt. "Rynek walutowy w praktyce - mechanizmy, narzędzia, trendy" organizowanym przez dziennik "Rzeczpospolita" oraz Alior Bank. Cykl seminariów odbywa się na terenie całej Polski.

I Międzynarodowy Kongres Bioekonomii

2012-10-09

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Międzynarodowym Kongresie Bioekonomii, który odbędzie się w Łodzi, w dniu 9 listopada br., w andel's Hotel Łódź, ul. Ogrodowa 17.

Targi Edukacji i Pracy

2012-10-05

W imieniu Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Poznaniu zapraszamy do udziału w Tragach Edukacji i Pracy, które odbędą się w dniach 15-16 października 2012 roku.

Konferencja Wielkopolskie Forum CSR

2012-10-04

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w konferencji pn. „Wielkopolskie Forum CSR” organizowanej przez Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych im. Cyryla Ratajskiego, Polską Izbę Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz Konińską Izbę Gospodarczą w ramach projektu Wielkopolski Klub CSR - budowanie platformy promocji i wymiany doświadczeń CSR w Wielkopolsce.

Medyczny Poznań

2012-10-03

Dnia 5 października 2012 w Wielkopolskiej Szkole Medycznej (ul. Rodziewiczówny 27/29 w Poznaniu) i 26 października 2012 w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii (ul. Grabowa 22 w Poznaniu) zostanie przeprowadzony projekt Medyczny Poznań.

Wrzesień

V edycja konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju

2012-09-27

Uprzejmie informujemy, że do 15.10.2012 można przesyłać zgłoszenia do udziału w V edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju".

Dotacja z Powiatowego Urzędu Pracy

2012-09-25

Uprzejmie informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu od dnia 25.09.2012r. do dnia 03.10.2012r. rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej z Funduszu Pracy w ramach programów z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Oferty importowe z Korei

2012-09-19

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy aktualne oferty firm z Korei.

Możliwość zwrotu pieniędzy za przygotowanie wniosków do międzynarodowych programów innowacyjnych

2012-09-19

Uprzejmie informujemy, że do 15 października br. trwa nabór w ramach II rundy programu Wsparcie na uzyskanie grantu.

Konkurs Wielkopolskie Grand Prix CSR - Patronat i Kapituła Honorowa

2012-09-17

Uprzejmie informujemy, że patronat honorowy nad Konkursem Wielkopolskie Grand Prix CSR objęła Pani Minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, w Kapitule Honorowej Konkursu zasiądzie Wojewoda Wielkopolski Pan Piotr Florek.

Konferencja w ramach projektu Świadoma Przedsiębiorczość

2012-09-17

Partnerzy Projektu "Świadoma przedsiębiorczość" mają zaszczyt zaprosić na konferencję podsumowującą konkurs na najlepszy biznes plan, pod tytułem "KREOWANIE ŚWIADOMEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WŚRÓD MŁODYCH LUDZI", która odbędzie się w dniu 26.09.2012 r. o godz. 11:00 w Hotelu MERCURE na ul. Kraszewskiego 1/3 w Toruniu.

Oferty importowe z Korei

2012-09-13

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację o koreańskich przedsiębiorstwach zainteresowanych współpracą.

Bezpłatna sesja informacyjna

2012-09-07

Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji serdecznie zaprasza Mikroprzedsiębiorców oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą z Suchego Lasu i okolic na bezpłatną sesję informacyjną na temat dofinansowania bezzwrotnego dla projektów w ramach działania 4.1/413 PROW

Poszukujemy pracownika

2012-09-06

Informujemy, że aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko specjalista ds. marketingu.

III Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

2012-09-06

Uprzejmie informujemy, że 8 września 2012 od godziny 10.00 do 18.00 konsultanci i doradcy naszej Izby będą obecni na placu Wolności w Poznaniu w ramach III Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych.

Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

2012-09-05

Uprzejmie informujemy, że „ruszyło” bezzwrotne dofinansowanie dla projektów w ramach działania 4.1/413 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW)

Nowy członek Izby

2012-09-04

Mamy zaszczyt powitać w gronie firm członkowskich kolejną firmę: Open Nexus sp. z o.o.

Aktualne oferty współpracy z firmami koreańskimi

2012-09-04

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy zapytania koreańskich przedsiębiorców, którzy zainteresowani są współpracą.

Sierpień

Oferty współpracy z firmami koreańskimi

2012-08-29

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informacje o koreańskich firmach zainteresowanych współpracą.

Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku

2012-08-28

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór wniosków w ramach pilotażowego konkursu "Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku". O wsparcie mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Oferty współpracy z firmami chorwackimi

2012-08-27

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informacje o 2 chorwackich przedsiębiorstwach zainteresowanych nawiązaniem współpracy.

Oferty współpracy z firmami ze Sri Lanki

2012-08-24

Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informacje od firm ze Sri Lanki, które zainteresowane są współpracą.

Konkurs WIELKOPOLSKIE GRAND PRIX CSR

2012-08-23

W imieniu partnerów projektu Wielkopolski Klub CSR - Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji, Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych oraz Konińskiej Izby Gospodarczej pragniemy Państwa zainteresować wzięciem udziału w konkursie WIELKOPOLSKIE GRAND PRIX CSR, pod Patronatem Honorowym Pani Minister Agnieszki Kozłowskiej - Rajewicz, Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania.

Oferty współpracy z firmami koreańskimi

2012-08-23

Uprzejmie informujemy, że posiadamy informacje o 4 koreańskich przedsiębiorstwach zainteresowanych współpracą z firmami z Polski.

Nabór wniosków na rozpoczęcie działalności gospodarczej - dotacje bezzwrotne po 20.000,00 PLN

2012-08-22

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu informuje, że w okresie od dnia 24.08.2012r. do dnia 03.09.2012r. przyjmowane będą wnioski o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Lepsze jutro”. Aktualna kwota dofinansowania wynosi maksymalnie 20.000 PLN.

Bezpłatne usługi informacyjne oraz doradztwo - Oferta Punktu Konsultacyjnego KSU.

2012-08-21

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji serdecznie zaprasza Przedsiębiorców oraz Osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą do skorzystania z bezpłatnych usług Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług.

Nowy członek Izby

2012-08-10

Mamy zaszczyt powitać w gronie firm członkowskich nowego przedsiębiorcę: Podlaskie Zakłady Spożywcze Spółdzielnia Pracy.

Przedłużenie naboru wniosków - informacja

2012-08-03

Informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu przedłużył do dnia 06.08.2012r. przyjmowanie wniosków o przyznanie osobom niepełnosprawnym zamieszkującym na terenie pow. poznańskiego środków PFRON na podjęcie działalności. Aktualna kwota dotacji wynosi max do 35.200,-zł

Lipiec

Środki na podjęcie działalności dla osób niepełnosprawnych

2012-07-24

Informujemy, że w związku z realizacją przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu, zadań z zakresu pomocy dla osób niepełnosprawnych ze środków PFRON od 23-07-2012r. do 01-08-2012r. przyjmowane będą wnioski osób niepełnosprawnych, zamieszkujących tylko na terenie powiatu poznańskiego, o przyznanie środków na podjęcie działalności.

Erasmus dla młodych przedsiębiorców - program wymiany przedsiębiorców w Europie

2012-07-23

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji jako organizacja pośrednicząca od czerwca 2012r. wspólnie z włoską organizacją CIA-Confederazione Italiana Agricoltori działającą jako lider realizuje dofinansowany z UE projekt ERASMUS dla młodych przedsiębiorców.

Zmiany godzin pracy Punktu Konsultacyjnego KSU

2012-07-10

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w terminie 10.07-08.08.2012 godziny pracy Punktu Konsultacyjnego ulegają zmianie. Ze względu na okres urlopowy główny Punkt Konsultacyjny KSU przy Izbie w Poznaniu będzie czynny 4 h. Prosimy o wcześniejsze umawianie się z konsultantem. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Maj

Nabór wniosków do konkursu w ramach Działania 6.1 Paszport do eksportu PO IG

2012-05-31

Szanowni Państwo, Informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła pierwszy w tym roku nabór wniosków do konkursu w ramach Działania 6.1 Paszport do eksportu PO IG według nowych zasad określonych Rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego.

Rozwiń swój biznes w oparciu o innowacje - bezpłatne spotkanie 13.06.2012

2012-05-31

Polska Izba Gospodarcza Eksporterów, Importerów i Kooperacji, Laboratorium Innowacji i Fundacja Centrum Innowacji FIRE serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne pt: "Bezpłatna usługa dla MSP w zakresie ochrony własności przemysłowej"

Centrum Doradztwa i Zgłaszania Potrzeb na Innowacje w czasie targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska - 29.05-01.06.2012

2012-05-17

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (PPNT) wraz z Partnerami Wspierającymi ? Centrum Innowacji, Rozwoju i Transferu Technologii Politechniki Poznańskiej oraz Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji zapraszają przedsiębiorców do udziału w wydarzeniach organizowanych w czasie targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, które odbędą się w dniach 29 maja - 1 czerwca 2012 w Poznaniu.

Zmiana terminu spotkania - Działalność gospodarcza w Niemczech- Spotkanie biznesowe skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw

2012-05-15

Uprzejmie informujemy , że doradztwo Biznesowe AWT Gruppe proponuje Państwu spotkanie w mniejszym gronie, tzn. z udziałem naszej Izby, BRE-Banku i AWT Gruppe, które odbędzie się dnia 24.05.2012 r. o godz. 11:00 w siedzibie BRE-Banku przy ul. Półwiejskiej 42, Stary Browar - Artrium 4th floor, 61-888 Poznań.

Zaproszenie na bezpłatne warsztaty ”MARKETING W MAŁEJ FIRMIE”

2012-05-09

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”MARKETING W MAŁEJ FIRMIE”. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Kwiecień

Bezpłatne warsztaty "Transakcje w obrocie krajowym i zagranicznym”

2012-04-27

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”TRANSAKCJE W OBROCIE KRAJOWYM I ZAGRANICZNYM”. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Bezpłatne warsztaty "Prawo we własnej firmie"

2012-04-26

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”PRAWO WE WŁASNEJ FIRMIE”. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Klastry: Zaproszenie do współpracy

2012-04-26

uprzejmie informuję, że Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperacji, jako partner lokalny oraz Krajowa Izba Gospodarcza - lider realizuje sieciowy projekt pn. „KIGNET INNOWACJE - izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw”, współfinansowany przez UE, w ramach POIG. Projekt ten stanowi kontynuację projektu pn. „KIGNET - izbowy system wsparcia konkurencyjności przedsiębiorstw”, realizowanego w latach 2005 ? 2008, w którym uczestniczyło 86 instytucji otoczenia biznesu (głównie izb gospodarczych z całej Polski), tworząc sieć współpracy: Sieć KIGNET. Główne cele aktualnie prowadzonego projektu to świadczenie usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym dla przedsiębiorstw, nawiązywanie i rozwijanie współpracy sektorów biznesu i nauki oraz utworzenie izbowej sieci wsparcia, współpracy i promocji klastrów.

Zmiana terminu spotkania - Działalność gospodarcza w Niemczech- Spotkanie biznesowe skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw

2012-04-23

Uprzejmie informujemy, że zmianie uległ termin spotkania biznesowego "Działalność gospodarcza w Niemczech" . Spotkanie odbędzie się dnia 16 maja 2012 r. w środę w godzinach od 16.00 do 20.00, w siedzibie BRE- Banku w Poznaniu, przy ul. Półwiejskiej 42, (Stary Browar - Atrium, 4 piętro).

Dodatkowy miliard na dotacje dla przedsiębiorców

2012-04-23

600 mln zł na pilotażowy projekt wsparcia tych małych i średnich przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy wdrażają wynalazki oraz 400 mln złotych na dofinansowanie projektów z listy rezerwowej w ramach Działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym, Programu Innowacyjna Gospodarka (POIG). Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, wspólnie z Ministerstwem Gospodarki, zaproponuje ten podział do zatwierdzenia przez Komitet Monitorujący, na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się 24 kwietnia 2012 r.

Podsumowanie II edycji Poznańskich Dni Przedsiębiorczości

2012-04-23

W dniach 17 - 18 kwietnia 2012 roku Władze Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego, Międzynarodowych Targów Poznańskich, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo - Handlowej, Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wspólnie z partnerami - instytucjami otoczenia biznesu zorganizowały Poznańskie Dni Przedsiębiorczości. Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji również brała czynny udział w powyższym wydarzeniu poprzez zorganizowanie warsztatów dotyczących przedsiębiorczości.

Zmiany zasad udzielania dotacji w ramach POIG 8.1 i 8.2 na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej

2012-04-06

29 marca 2012 r. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało w Dzienniku Ustaw RP rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego z 13 marca 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.

Zapraszamy na spotkanie w ramach Wielkopolskiego Klubu CSR

2012-04-05

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu Wielkopolskiego Klubu CSR, które odbędzie się 16.04.2012 roku (poniedziałek) o godz. 12.00 w Centrum Kultury Zamek, Poznań, ul. Św. Marcin 80/82, sala 304, III piętro. Tematem spotkania, które poprowadzi Pan dr Paweł Jakub Kowalski będzie CSR a zrównoważony rozwój lokalny: perspektywy - zadania - wyzwania.

Konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.4 „Wsparcie projektów celowych” POIG został uruchomiony

2012-04-05

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 kwietnia 2012 r. ogłoszony został konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Wsparcie projektów celowych.” W ramach Działania 1.4 dofinansowaniu będzie podlegać prowadzenie przez przedsiębiorców projektów celowych w części obejmującej badania przemysłowe lub prace rozwojowe (część badawcza).

Czasoprzestrzeń dla biznesu!

2012-04-04

W dniach 17-18 kwietnia 2012r. w Poznaniu po raz drugi odbędą się Poznańskie Dni Przedsiębiorczości (PDP). Zorganizowane po raz pierwszy w dniach 6-7 kwietnia tego roku, Poznańskie Dni Przedsiębiorczości okazały się być swoistym "poznańskim świętem przedsiębiorczości" i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W trakcie ich trwania o biznesie rozmawiano w wielu miejscach Poznania, a w ponad 30 różnych spotkaniach, warsztatach i panelach udział wzięło łącznie około 4000 uczestników (w tym około 700 przed ekranami komputerów).

Marzec

Zapraszamy na spotkanie biznesowe "Działalność gospodarcza w Niemczech", 26.04.2012, Poznań

2012-03-19

Serdecznie zapraszamy małe i średnie firmy na organizowane przez naszą Izbę wraz z Doradztwem Podatkowym AWT Gruppe (Steuerberatungsgesellschaft mbH, Hamburg), z Wielkopolską Izbą Przemysłowo- Handlową z Poznania oraz BRE- Bankiem spotkanie biznesowe na temat: "Działalność gospodarcza w Niemczech", które odbędzie się dnia 26 kwietnia 2012 r. w godzinach od 16.00 do 20.00, w siedzibie BRE- Banku w Poznaniu, przy ul. Półwiejskiej 42, (Stary Browar ? Atrium, 4 piętro)

Zapraszamy na praktyczne warszaty "ABC Małej Firmy" - udział bezpłatny

2012-03-14

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”ABC MAŁEJ FIRMY” Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Izba nowym partnerem merytorycznym Ośrodka Doradczo-Szkoleniowego Wydziału Działalności Gospodarczej Urzedu Miasta Poznania

2012-03-12

Izba została partnerem Ośrodka Doradczo-Szkoleniowego WDG. Ośrodek Doradczo-Szkoleniowy Wydziału Działalności Gospodarczej (ODS WDG) uruchomiony został 1 stycznia 2012r. Oficjalne otwarcie Ośrodka miało miejsce 6 lutego 2012r. Ośrodek mieści się w budynku Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50, pok. 4-6. Zadaniem ODS WDG jest organizacja i prowadzenie różnorodnych programów wsparcia dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej i firm sektora MŚP oraz organizowanie współpracy innych jednostek i instytucji obsługujących przedsiębiorców z terenu Poznania i aglomeracji poznańskiej.

17-18 kwietnia 2012r. TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

2012-03-12

Przedsiębiorczym można być zawsze, będąc właścicielem firmy, studentem, uczniem... Ta cecha charakteru przydaje się w różnych sytuacjach, warto więc dowiedzieć się o przedsiębiorczości więcej, poznać ludzi którzy dzięki odnieśli sukces i zastanowić się jak wykorzystać ją na swojej własnej ścieżce kariery zawodowej czy biznesowej. Dla wszystkich, którzy już weszli na drogę przedsiębiorczości oraz dla tych, którzy się nad tym zastanawiają, zorganizowaliśmy, po raz drugi w Poznaniu, Targi Przedsiębiorczości.

Ogólnopolska Konferencja „Rynek energetyczny w nowej perspektywie” Poznań, 24-25 kwietnia 2012 roku

2012-03-10

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Rynek energetyczny w nowej perspektywie”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-25 kwietnia 2012 roku. Zakres merytoryczny Konferencji koncentruje się na aktualnych wyzwaniach stojących przed krajowym i europejskim rynkiem energii. Celem Projektu będzie odpowiedź na pytanie: jak w najbliższej dekadzie będzie się zmieniał i ewoluował rynek energii w Polsce oraz Unii Europejskiej?

Polsko-Austriackia Inicjatywa Współpracy Gospodarczej - nowy partenr Izby

2012-03-09

Uprzejmie informujemy, że Izba podpisała porozumienie o współpracy z Polsko-Austriacką Inicjatywą Współpracy Gospodarczej. PAIWG (Polsko-Austriacka Inicjatywa Współpracy Gospodarczej) jest organizacją, zrzeszającą firmy z różnych branż oraz różnej wielkosci, zainteresowane polsko-austriacką współpracą gospodarczą, a także specjalistów z dziedziny handlu zagranicznego, ekonomii, marketingu i prawa.

Punkt Konsultacyjny dla osób rozpoczynających działalność gospodarczych i przedsiębiorstw

2012-03-02

Uprzejmie informujemy, że w wyniku rozstrzygnięcia konkursu na „Świadczenie usług informacyjnych i doradczych w sieci Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług” Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji w dniu 22 lutego 2012 r. rozpoczęła świadczenie dofinansowywanych usług informacyjnych i doradczych dla osób rozpoczynających działalność gospodarczych i przedsiębiorstw.

Luty

Misja Gospodarcza ILSI Biomed do Izraela 20-24 maja 2012

2012-02-27

Izba Przemysłowo ? Handlowa Polska ? Izrael w Warszawie, we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Krajową Izbą Gospodarczą zaprasza do udziału w MISJI GOSPODARCZEJ NA TARGI i KONFERENCJĘ ILSI ? BIOMED 2012 TEL AWIW/IZRAEL w dniach 20 -24 maja 2012 r.

Dzien Informacyjny IEE w Poznaniu 28 lutego 2012

2012-02-22

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. jako Krajowy Punkt Kontaktowy Programu „Inteligentna Energia ? Europa”, przy współpracy z Wielkopolską Agencją Zarządzania Energią Sp. z o.o., organizuje Dzień Informacyjny na temat możliwości finansowania projektów w ramach tego programu. „Inteligentna Energia ? Europa” jest programem europejskim wspierającym działania nieinwestycyjne

Jak, w co i kiedy zainwestować z zyskiem dla firmy i środowiska - nowe możliwości rozwoju wielkopolskich przedsiębiorstw

2012-02-20

Instytut na rzecz Ekorozwoju i Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan wraz z Wielkopolskim Związkiem Pracodawców Prywatnych im. Cyryla Ratajskiego mają zaszczyt zaprosić na debatę: „Jak, w co i kiedy zainwestować z zyskiem dla firmy i środowiska - nowe możliwości rozwoju wielkopolskich przedsiębiorstw” Podczas spotkania omówione zostaną m.in kwestie gdzie szukać pomysłów na własny interes? Jak dzielić się dobrymi i złymi przykładami? Gdzie szukać subsydiów i funduszy na rozwój „zielonego” biznesu? Jaka powinna być rola tzw. otoczenia biznesu?

IX edycja Konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”

2012-02-01

Podkreślenie roli zatrudniania młodych osób na staże lub praktyki, docenienie wieloletniego funkcjonowania na rynku oraz dodatkowe nagrody fundowane przez Członków Kapituły, to tylko niektóre ze zmian, które mają na celu zachęcić firmy z sektora MSP z terenu aglomeracji poznańskiej do udziału w Konkursie o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”. Na najlepszych przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o innowacyjne technologie, produkty bądź usługi powstałe w wielkopolskich ośrodkach naukowo-badawczych, czekają certyfikaty "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości Akademickiej".

Styczeń

Zaproszenie na spotkanie Wielkopolskiego Klubu CSR - 06.02.2012r.

2012-01-31

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu Wielkopolskiego Klubu CSR. W 2011 roku podczas spotkań naszego Klubu prezentowaliśmy Państwu głównie wiedzę teoretyczną z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W bieżącym roku chcemy położyć nacisk na praktykę, dlatego najbliższe spotkanie będzie miało charakter warsztatowy. Treści merytoryczne zostaną zaprezentowane z wykorzystaniem ćwiczeń oraz na podstawie case study. Tematem spotkania będzie „Komunikacja z interesariuszami w praktyce”, a poprowadzi je Pani Ewa Zamościńska ? Starszy Konsultant CSR (CSRinfo).

Harmonogram targów w obwodzie Zaporoskim na 2012 rok

2012-01-31

W imieniu Wydziału Ekonomicznego Ambasady Ukrainy w RP przedstawiamy poniżej harmonogram targów w obwodzie Zaporoskim na Ukraionie na rok 2012. Wszystkie targi będą się odbywać w kompleksie wystawowym "Kozak Pałac".

projekt SPOCS - Jak rozpocząć działalność gospodarczą poza granicami Polski?

2012-01-26

Instytut Logistyki i Magazynowania z rekomendacji Ministerstwa Gospodarki realizuje razem z partnerami ze Wspólnoty Europejskiej pilotowe wdrożenie elektronicznych procedur transgranicznych. Prace realizowane są w ramach dużej skali międzynarodowego informatycznego projektu badawczego nazywanego w skrócie SPOCS (ang. Simple Procedures Online for Cross-Border Services www.eu-spocs.eu).

ETP - Executive Training Programme - program szkoleniowy w Japonii i Korei

2012-01-25

Executive Training Programme w Japonii i Korei (ETP) to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu wzmocnienie handlu i inwestycji pomiędzy Unią Europejską a Azją. Jest to program rozwoju kadr skierowany do europejskiej kadry kierowniczej oraz firm, które chciałyby lepiej zrozumieć rynek japoński i koreański. Najbliższy cykl szkoleniowy potrwa od listopada 2012 do listopada 2013 roku. Termin składania aplikacji mija w maju 2012 r.

Wybór wykonawcy audytu dla Punktu Konsultacyjnego

2012-01-18

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji informuje, że dokonała wyboru dostawcy usługi doradczej przeprowadzenia audytu dla Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji w ramach projektu na prowadzenie Lokalnego Punktu Konsultacyjnego umowa nr PK/2.2.1/2008/L/15-03 z dnia 09 października 2008 r. Wybrano ofertę firmy AKCEPT Biuro Biegłych Rewidentów Sp. z o.o. z Konina. Dziękujemy wszystkim za złożenie ofert.

Oferta targowa w krajach Zatoki Arabskiej na 2012 rok.

2012-01-17

Szanowni Państwo, W imieniu Wydziału Ekonomicznego Ambasady RP w Rijadzie przedstawiamy ofertę targową w krajach Zatoki Arabskiej na 2012 rok. Jest to lista targów w których Wydział Ekonomiczny Ambasady RP w Rijadzie planuje brać udział organizując swoje stoisko w celu promocji polskich firm. Jak co roku, chcemy promować polskie firmy na tutejszym rynku, czekamy tylko na zatwierdzenie planów przez MG.

Dotacje dla przedsiębiorstw w 2012 roku

2012-01-16

Szanowni Państwo, Poniżej zamieszczamy informacje na temat dotacji dla firm jakie przewidziano na 2012 rok. Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z poniższych środków zachęcamy do kontaktu z biurem Izby, gdzie uzyskają Państwo szczegółową informację na temat zasad ubiegania się dotacje unijne wraz z analizą możliwości uzyskania dotacji przez Państwa firmę na planowaną inwestycję.

Dla Przedsiębiorców - ruszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu do działania 1.2

2012-01-13

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosi w I kwartale 2012 roku (przewidywany termin: luty 2012) nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu do Działania 1.2 Wsparcie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zaproszenie do składania ofert na usługi doradztwa zawodowego w zakresie przedsiębiorczości

2012-01-05

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji stosując zasadę konkurencyjności (wartość usługi przekroczyła kwotę 14 000 euro netto w ramach budżetu całego projektu), w ramach projektu „Świadoma Przedsiębiorczość” Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Poddziałanie 2.2.1: Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności (UDA-POKL.02.02.01-00-024/09-00) zaprasza do złożenia oferty na wykonanie doradztwa zawodowego w zakresie przedsiębiorczości jako możliwej ścieżki przyszłego rozwoju zawodowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dyżury PK w Obornikach i Szamotułach

2012-01-02

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od 01 stycznia 2012 r. dyżury konsultantów Punktu Konsultacyjnego w Obornikach zostają odwołane. Dyżury w Szamotułach są wstrzymane do końca miesiąca w związku z procedurą konkursową o kontynuację działania Punktu Konsultacyjnego przy Izbie.

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy