Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Archiwum

Grudzień

Polski Produkt Przyszłości - innowacyjne wyroby i technologie.

2009-12-10

Masz pomysł na innowacyjny produkt, usługę lub technologię, jednak nie wiesz od czego zacząć wdrażanie go w życie? A może zastanawiasz się, jak zaistnieć na rynku z opracowaną już innowacją, jak skutecznie ją wypromować i uczynić towarem eksportowym? Konkurs Polski Produkt Przyszłości stanowi odpowiedź na Twoje potrzeby!

Listopad

Biuro Izby nieczynne w dniu 24.12 oraz 31.12.

2009-11-22

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że w dniach 24.12.br. oraz 31.12.br. zarówno biuro Izby, jak i Punkt Konsultacyjny są nieczynne.

Zmiana dyżuru w Szamotułach.

2009-11-20

Szanowni Państwo! W związku z tym, że biuro Polskiej Izby Gospodarczej Importerów Eksporterów i Kooperacji jest nieczynne w dniu 24.12.2009., dyżur Punktu Konsultacyjnego w Szamotułach z dnia 24.12.br. zostaje przesunięty na środę 23.12. Godziny dyżuru (9:30 - 13:30) pozostają bez zmian. Za utrudnienia przepraszamy.

Październik

Konferencja poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu.

2009-10-20

Serdecznie zapraszamy do udziału w dwudniowej konferencji poświęconej społecznej odpowiedzialności biznesu, która odbędzie się 2 i 3 grudnia br. w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Podczas konferencji 100 przedstawicieli przedsiębiorstw oraz 100 przedstawicieli organizacji pozarządowych i liderów społecznych pozna ideę, formy oraz dobre praktyki z zakresu CSR z terenu Wielkopolski, Polski i świata. Każdy z uczestników otrzyma zestaw materiałów konferencyjnych zawierający między innymi ciekawe publikacje dotyczące CSR.

Wrzesień

Zmiana dyżuru w Obornikach w październiku.

2009-09-20

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji prowadząca Punkt Konsultacyjny uprzejmie informuje o przesunięciu terminu dyżuru planowanego w Starostwie Powiatowym w Obornikach z dnia 15.10.br. na dzień 14.10.br. (środa).

W dniu 15.10.2009 Punkt Konsultacyjny będzie nieczynny.

2009-09-15

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15.10.br. Punkt Konsultacyjny działający przy Izbie jest nieczynny. Jednocześnie godziny otwarcia PK w dniach 19 - 28.10.br. zostają wydłużone o godzinę i w tych dniach zapraszamy Państwa w godzinach 7:00 - 16:00.

Bezpłatna konferencja "Partnerstwo lokalne integrujące rynek pracy w dobie zmian gospodarczych".

2009-09-10

W obecnej sytuacji gospodarczej zatrudnienie jest jednym z czynników bardzo aktywnie wpływających na kondycję wielkopolskich firm. Rentowność przedsiębiorstw zależy od umiejętności aktywnego reagowania na zmiany w otoczeniu biznesowym, sprawnej redukcji kosztów, a przede wszystkim efektywnego wykorzystania zasobów ludzkich. Stawiając czoła nowym okolicznościom ekonomicznym, trzy organizacje: Wielkopolska Izba Przemysłowo ? Handlowa, Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz Wielkopolska Izba Budownictwa podjęły realizację Projektu „RAZEM ? partnerstwo na rzecz rynku pracy”, którego celem jest wsparcie wielkopolskich przedsiębiorstw w zmieniającej się sytuacji gospodarczej, szczególnie w zakresie długofalowego planowania zatrudnienia.

Ogólnopolski Ranking Liderzy Eksportu.

2009-09-02

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Rankingu Liderzy Eksportu pod honorowym patronatem: Ministerstwa Gospodarki.

Sierpień

Zasady współpracy sektora biznesu z sektorem B+R w inicjatywach klastrowych w Wielkopolsce.

2009-08-25

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji serdecznie zaprasza do udziału w warsztacie na temat: „Zasady współpracy sektora biznesu z sektorem B+R w inicjatywach klastrowych w Wielkopolsce”, który odbędzie się 18 września 2009 roku w Centrum Kultury Zamek, Poznań ul. Św. Marcin 80/82, sala 304 (III piętro), o godz. 9.00.

Warsztaty "Klastry jako instrument rozwoju branż i planowania zatrudnienia" 29 - 30.09.2009 r. Wronki.

2009-08-20

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych z cyklu warsztatach realizowanych w ramach Projektu „RAZEM ? partnerstwo na rzecz rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Warsztaty nr V i VI, skierowane odpowiednio do przedstawicieli sektorów budownictwa i przemysłu oraz handlu i usług, odbędą się w Hotelu OLYMPIC we Wronkach w terminie 29 - 30 września 2009 roku. Tym razem tematem spotkania będzie: „Klastry jako instrument rozwoju branż i planowania zatrudnienia".

UWAGA - Zmiana terminu dyżuru w Obornikach.

2009-08-15

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że drugi dyżur Punktu Konsultacyjnego w Obornikach w miesiącu wrześniu zostaje przełożony. Dyżur odbędzie się 16.09 (środa), a nie 17.09 (czwartek).

Skorzystaj z programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców!

2009-08-10

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców (Erasmus for Young Enterpreners) to program pilotażowy finansowany przez Komisję Europejską, który umożliwia przedsiębiorcom zdobycie praktycznej wiedzy na temat zarządzania oraz rozwijania małej lub średniej firmy, a także zachęca do podejmowania własnej działalności gospodarczej.

BEZPŁATNE warszaty „Strategia rozwoju TWOJEJ firmy w oparciu o fundusze UE”.

2009-08-01

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza wraz z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo - Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: „Strategia rozwoju TWOJEJ firmy w oparciu o fundusze UE”.

Lipiec

BEZPŁATNE warsztaty "WŁASNA FIRMA".

2009-07-20

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz Wielkopolską Izbą Przemysłowo - Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznym, BEZPŁATNYM WARSZTACIE pt.: "WŁASNA FIRMA" 3-dniowy warsztat doradczy dla osób planujących założenie działalności gospodarczej.

BEZPŁATNE warsztaty "INKUBATOR - doradztwo biznesowe dla początkujących przedsiębiorstw".

2009-07-15

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo - Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.: ”INKUBATOR ? doradztwo biznesowe dla początkujących przedsiębiorstw”.

Akademia PO KL.

2009-07-12

Szanowni Państwo, w związku ze stale rosnącym zainteresowaniem środkami płynącymi z Unii Europejskiej oraz skomplikowanymi procedurami podczas realizacji projektów, firma F5 Konsulting, posiadająca jedne z największych w skali kraju doświadczeń w pozyskiwaniu i realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE, zaprasza na cykl szkoleń - Akademia PO KL. Szkolenia będą prowadzone przez wieloletnich pracowników / współpracowników firmy F5. Konsulting, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, udzielą cennych wskazówek w zakresie pozyskiwania i realizacji projektów, a także pomogą rozwiązać problemy, z jakimi spotykają się Państwo przy pisaniu wniosków oraz realizacji projektów.

Produkty codziennego użytku z Hongkongu i Kantonu w Warszawie!

2009-07-08

Produkty codziennego użytku z Hongkongu i Kantonu na targach w Warszawie! Niezwykłe wydarzenie targowe, obejmujące takie branże jak elektronika i sprzęt elektryczny, artykuły reklamowe i upominki, modne akcesoria oraz artykuły gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz będzie miało miejsce w dniach 21 - 23 września br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Międzynarodowe spotkania kooperacyjne POLAGRA 2009.

2009-07-05

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na spotkania kooperacyjne, które odbędą się w dniu 15 września 2009 r. podczas targów Polagra 2009, pawilon 15, sala 402. Spotkania kooperacyjne - to spotkania biznesowe, które stwarzają możliwość promocji własnych osiągnięć produktowych i technologicznych oraz poszukiwania rozwiązań technicznych i technologicznych istotnych dla rozwoju przedsiębiorstw. W ramach tej imprezy będą zorganizowane indywidualne spotkania biznesowe dla zarejestrowanych uczestników, które są okazją do zapoznania się i nawiązania współpracy z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Czerwiec

Strategie zarządzania międzynarodowego oparte na własności intelektualnej.

2009-06-15

Projekt „Strategie zarządzania międzynarodowego oparte na własności intelektualnej. Promocja korzyści z ochrony własności intelektualnej w polskich przedsiębiorstwach” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 5.4. Zarządzanie własnością intelektualną. Projekt ma na celu wskazanie przedsiębiorcom oraz osobom zarządzającym przedsiębiorstwami korzyści wynikających z właściwego zarządzania ochroną własności intelektualnej, jak również zbudowanie przekonania, że włączenie zarządzania własnością intelektualną w strategie rozwojowe firm jest opłacalne.

Projekt „Strategie zarządzania międzynarodowego oparte na własności intelektualnej".

2009-06-10

Projekt „Strategie zarządzania międzynarodowego oparte na własności intelektualnej. Promocja korzyści z ochrony własności intelektualnej w polskich przedsiębiorstwach”. Projekt ma na celu wskazanie przedsiębiorcom oraz osobom zarządzającym przedsiębiorstwami korzyści wynikających z właściwego zarządzania ochroną własności intelektualnej, jak również zbudowanie przekonania, że włączenie zarządzania własnością intelektualną w strategie rozwojowe firm jest opłacalne.

Maj

Wspólny rynek pracy i usług, bezpłatne spotkanie, 25.06.2009 r., Berlin.

2009-05-20

Ekonomiczna integracja na obszarze Europy przyczyniła się do utworzenia w UE wiodącego obszaru gospodarczego. Jednakże znaczny potencjał sektora usług dla wzrostu i zatrudnienia nie został jeszcze wyczerpany. Dotyczy to zarówno Unii Europejskiej w ogóle, jak i polsko - niemieckiego regionu granicznego, dla którego obowiązują ramy prawne przepisów UE.

Możliwości współpracy sektora MSP z sektorem B+R w Wielkopolsce - bezpłatny warsztat, 08.06.2009 r.

2009-05-15

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji serdecznie zaprasza do udziału w warsztacie na temat: "Możliwości współpracy sektora MSP z sektorem B+R w Wielkopolsce w ramach transferu wiedzy i technologii",

Wykorzystanie narzędzi planowania strategicznego w sytuacji dekoniunktury gospodarczej: 9 - 10.06.2009 r.

2009-05-12

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych z cyklu warsztatach realizowanych w ramach Projektu "RAZEM - partnerstwo na rzecz rynku pracy" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Warsztaty nr III i IV, skierowane odpowiednio do przedstawicieli sektorów budownictwa i przemysłu oraz handlu i usług, odbędą się w Dymaczewie k/Poznania (Hotel Lake) w terminie 9 - 10 czerwiec 2009 roku.

Zmiana dyżurów PK.

2009-05-10

Zmiana terminów dyżurów - Punkt Konsultacyjny.

"Wspieranie i rozwój klastrów w województwie wielkopolskim".

2009-05-05

W maju 2009 roku Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji rozpoczęła realizację projektu pn. "Wspieranie i rozwój klastrów w województwie wielkopolskim", w ramach wspierania realizacji zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy w roku 2009. Istotą projektu jest przybliżenie przedsiębiorcom korzyści wynikających ze współpracy z jednostkami badawczo rozwojowymi.

Kwiecień

Przesunięcie dyżuru PK w Szamotułach z 14.05.2009. na dzień 22 maja 2009 r. (piątek).

2009-04-22

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy o przesunięciu najbliższego dyżuru PK w Szamotułach z 14.05.2009. na dzień 22 maja 2009 r. (piątek).

Warsztaty w ramach projektu "RAZEM - partnerstwo na rzecz rynku pracy".

2009-04-10

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach realizowanych w ramach Projektu "RAZEM - partnerstwo na rzecz rynku pracy" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Warsztaty nr I i II, które odbędą się w terminie 5 - 6 maja 2009 roku w Dymaczewie k/Poznania rozpoczną cykl spotkań poświęconych tematyce lokalnego rynku pracy oraz długofalowego planowania zatrudnienia.

INKUBATOR - doradztwo biznesowe dla początkujących przedsiębiorstw.

2009-04-06

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo - Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.:

Marzec

Bezpłatny warsztat "Procesu budowania inicjatywy klastrowej": 27.04.2009 r.

2009-03-21

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji serdecznie zaprasza do udziału w warsztacie na temat "Procesu budowania inicjatywy klastrowej" organizowanego w ramach realizowanego projektu "Wsparcie rozwoju inicjatywy klastrowej na obszarze województwa wielkopolskiego, w szczególności w branży energii odnawialnej".

Targi Tajlandia Expo w Warszawie 28-31 maja 2009 r.

2009-03-05

Targi Tajlandia Expo 2009 Made in Thailand już po raz drugi w Polsce. Thai Trade Center Warsaw - Biuro Radcy Handlowego Ambasady Królestwa Tajlandii ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w targach Tajlandia Expo 2009 Made in Thailand, które będą się odbywać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie od 28 do 31 maja br.

Rajd Samochodowy Nordconnect Trial 2009 - Polska.

2009-03-01

W niedzielę 3 maja na placu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończy się drugi etap wyścigu samochodowego pod nazwą Nordconnect Trial. W rajdzie udział wezmą samochody w trzech kategoriach: oldtimery, samochody współczesne oraz samochody na paliwa alternatywne. Wyścig stanowi połączenie misji handlowej ze sportowymi emocjami. Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji z Północnych Niderlandów pokonają w ciągu 9 dni ok. 3700 km w rundzie "wokół Morza Bałtyckiego". Organizatorzy liczą, że tak niecodzienne wydarzenie przykuje uwagę na istniejące już relacje oraz zaowocuje rozwojem współpracy międzynarodowej. Dla mieszkańców Poznania będzie to znakomita okazja, aby zobaczyć piękne samochody, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Luty

Bezpłatne warsztaty "Strategia rozwoju TWOJEJ firmy w oparciu o fundusze UE".

2009-02-20

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą wraz z oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.:

Styczeń

Weź udział w programie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców!

2009-01-20

Zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, a może już odnosisz sukcesy jako przedsiębiorca? Jeśli tak, to możesz skorzystać z programu "Erasmus dla młodych przedsiębiorców". Program "Erasmus dla młodych przedsiębiorców" daje początkującym przedsiębiorcom możliwość pracowania przez okres do 6 miesięcy wraz z doświadczonym przedsiębiorcą w jej/jego siedzibie w innym kraju UE.

Zmiana terminu dyżurów w marcu 2009 r. w Szamotułach.

2009-01-15

Szanowni Państwo! Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji uprzejmie informuje o przesunięciu terminów dyżuru PK w Szamotułach w miesiącu marcu 2009 r.

Konferencja: "RAZEM - partnerstwo na rzecz rynku pracy".

2009-01-10

W obecnej sytuacji gospodarczej zatrudnienie jest jednym z czynników bardzo aktywnie wpływających na kondycję wielkopolskich firm. Rentowność przedsiębiorstw zależy od umiejętności aktywnego reagowania na zmiany w otoczeniu biznesowym, sprawnej redukcji kosztów, a przede wszystkim efektywnego wykorzystania zasobów ludzkich.

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy