Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Aktualności

33 Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów FOODEX JAPAN 2008.

2008-03-27

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji wspólnie z Ambasadą RP w Tokio oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych już po raz piąty zorganizowała grupowe wystawiennictwo polskich firm na najbardziej prestiżowych w całej Azji Międzynarodowych Targach Żywności i Napojów FOODEX JAPAN 2008, które odbyły się w dniach 11-14.03.2008 w Makuhari (miejscowości oddalonej o 40 km od Tokio).


Tegoroczna edycja była dużym sukcesem ze względu na bardzo dużą frekwencję wystawców, którzy eksponowali swoje produkty na 181 m2 powierzchni. Polski mini-pawilon uświetniło stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W targach udział wzięły następujące firmy:

 • P.P.S Polmos w Warszawie S.A.,
 • Animex,
 • Biogran GmbH Sp. z o.o.,
 • Dębowa Polska,
 • Nalewki Staropolskie,
 • SNS TRADING Sp. z o.o,
 • STANPOL Sp. z o.o.,
 • Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy reprezentujące 14 firm członkowskich.
 •  

Jak co roku na targach firmy wystawiały się zarówno na stoiskach samodzielnych, jak również korzystały z gościny na stoisku promocyjnym Ambasady RP w Tokio oraz na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dla firm, które nie mogły aktywnie uczestniczyć w targach istniała możliwość promocji pośredniej za pomocą materiałów informacyjnych.
Przedsiębiorcom towarzyszyła delegacja rządowa: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki, były Minister Rolnictwa Pan Andrzej Śmietanko, Prezes Agencji Rynku Rolnego Pan Bogdan Twarowski oraz Inspektor Weterynarii pani Ewa Lech.
Na targach swoje produkty reprezentowało 2 412 wystawców z 65 krajów. Podczas czterech dni trwania, targi odwiedziła rekordowa ilość zwiedzających 96 328 osób (głównie kierownicy zaopatrzenia supermarketów, domów towarowych, sklepów spożywczych, firm handlowych, importerzy, hurtownicy, producenci żywności i przetwórcy, kierownicy sprzedaży firm handlowych, importerów, hurtowni, szefowie restauracji, barów "fast food", firm cateringowych, barów, sklepów z kawą, właściciele kawiarni i hoteli).

Dla podkreślenia obecności władz rządowych oraz polskich firm na targach FOODEX JAPAN 2008 zostały przygotowane specjalne imprezy promocyjne:

 • w dniu 11.03 br. w Klubie Korespondentów Zagranicznych w Tokio Ambasada RP przygotowała przyjęcie promocyjne "Polska - kraj kolorowych pól i dobrego smaku", podczas którego około 200 gości - członków Klubu Korespondentów Zagranicznych w Japonii oraz liczących się szefów firm, przy dźwiękach muzyki Chopina degustowało przysmaki polskiej kuchni oraz wznosiło toasty polskimi alkoholami; gościem honorowym imprezy był Pan Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pan Marcin Rybicki - Ambasador Polski w Japonii,
 • w dniu 12.03 br. Ambasada RP w Tokio, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowały seminarium promocyjne: "Polska zdrowa żywność - atrakcyjne możliwości biznesowe" oraz "Możliwości współpracy w zakresie przemysłu opakowaniowego w Polsce".
 •  

 


Jesienią tego roku rozpoczniemy przygotowania do kolejnej edycji targów (termin: 3 - 6.03.2009.), na które już teraz wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy - kontakt: Maria Narożniak, tel. 061 854 21 90, e-mail: m.narozniak@pcc.org.pl

 

< zobacz listę aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy