Doradzamy przedsiębiorcom

Aktualności

Najnowsze wydarzenia

Tarcza Antykryzysowa - Wyszukaj wsparcie dla swojej firmy

2020-04-02

Poniżej znajdą Państwo link do informacji, gdzie znajdują się szczegółowe informacje nt. dostępnego wsparcia dla firm, w zależności od wielkości firmy, wraz z linkami do poszczególnych wniosków, np.: do ZUS, związanych ze zwolnieniem, czy odroczeniem płatności składek ZUS i wszystkich innych. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami.

Pakiet dot. tarczy antykryzysowej wszedł w życie

2020-04-01

Ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, to główne cele pakietu projektów ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową. Przewiduje on m.in.: zwolnienie mikrofirm, które zatrudniają do 9 osób, ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec-maj) - zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby; skorzystać mogą także samozatrudnieni z przychodem do 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia, którzy opłacają składki tylko za siebie; świadczenie postojowe w kwocie do ok. 2 tys. zł - dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników - do wysokości 40% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy - dla firm w kłopotach. Pakiet, który ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa, 1 kwietnia 2020 r. wszedł w życie.

Konkurs projektowy IŚE w związku z walką z epidemią COVID19

2020-04-01

W ślad za informacją otrzymaną z Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Rozwoju w załączeniu przesyłamy informację o nadzwyczajnym konkursie projektowym, ogłoszonym przez Sekretariat Wykonawczy Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (IŚE). W porozumieniu z państwami członkowskimi IŚE ogłosił konkurs w związku z walką z epidemią COVID19. Łącznie w ramach konkursu IŚE do rozdysponowania będzie ok 600 tys. euro. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dotację IŚE do 100% wartości projektu, maksymalnie do kwoty 40 tys. euro.

Tarcza Antykryzysowa ma ochronić firmy i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa

2020-03-19

Poniżej przesyłamy podsumowanie rządowego programu "Tarcza antykryzysowa" Jednocześnie uprzejmie prosimy o przesyłanie ew. komentarzy do zaproponowanych rozwiązań, własnych propozycji. Chcemy jako samorząd gospodarczy zebrać wszystkie głosy przedsiębiorców, żeby rządzący wiedzieli, co działa, jaka jest sytuacja w firmach, jakie są realne potrzeby przedsiębiorstw. Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników - temu ma służyć Tarcza Antykryzysowa o wartości 212 mld zł, którą rząd przygotował jako lekarstwo w związku z epidemią koronawirusa. Program ten zawiera rozwiązania dla: pracowników, mikro, małych, średnich i dużych firm. Dzięki niemu każdy przedsiębiorca będzie mógł np. przesunąć w czasie opłatę składek czy podatków bez dodatkowych opłat prolongacyjnych.

Ważny komunikat

2020-03-12

Szanowni Państwo, W związku z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Urzędu Miasta Poznania, Zarząd Izby podjął decyzję o przyłączeniu się do działań profilaktycznych w związku z występującym w Polsce koronawirusem (COVID-19) i odwołaniu wszelkich naszych aktywności (warsztaty, szkolenia) do odwołania. W przypadku pytań lub chęci konsultacji pozostajemy do dyspozycji drogą mejlową lub telefoniczną.

Newsletter

Kalendarium

Kwiecień 2020

P W Ś C P S N
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Punkt konsultacyjny

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy