Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów I Kooperacji

Doradzamy przedsiębiorcom

Chiny, Singapur, Senegal - ruszył nabór wniosków w ramach Polskich Mostów Technologicznych

2021-12-07

Uprzejmie informujemy, że został otwarty nabór wniosków dla mikro, małych i średnich firm i potrwa do końca grudnia br. W ramach dofinansowania możecie Państwo otrzymać 120 tyś. PLN i przeznaczyć środki finansowe na m.in następujące działania: działania marketingowe i promocyjne, Koszty doradztwa związane z wprowadzeniem produktu/usługi/technologii na rynek, Udział w targach, konferencjach branżowych, misjach branżowych, Koszty doradztwa dotyczące: wzornictwa opakowań, projektowania katalogów i opisów technicznych produktów, projektowania logotypów i marek produktowych, Koszty doradztwa związane z zakupem wartości niematerialnych i prawnych

Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie - Kraje Zatoki Perskiej/ konferencja online, 13.12.2021

2021-12-03

zapraszamy na konferencję online z cyklu Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie - tym razem Kraje Zatoki Perskiej, które są coraz ważniejsze dla polskiego eksportu. W latach 2001-2020 wartość eksportu towarów do wszystkich krajów Bliskiego Wschodu zwiększyła się z około 0,5 do 5,1 mld dolarów, a ich udział w polskim eksporcie wzrósł z 1,2 do 2,2%. To jednak wciąż mało - mniej niż mają choćby Węgry (2,5%). Warto tam być, bo to rynki duże, uzależnione od importu, do tego z zasobnym społeczeństwem, a europejskie produkty są tam wyjątkowo pożądane. Jak więc działać biznesowo w krajach z obszaru GCC (Gulf Cooperation Council), w skład którego wchodzi Kuwejt, Katar, Bahrajn, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman - o tym już 13 grudnia od godz. 10:00. Wydarzenie organizowane jest przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji.

Książka "Etykieta biznesu w kontaktch międzynarodowych. Przewodnik po krajach świata" - doskonały pomysł na świąteczny prezent dla współpracowników i klientów.

2021-12-02

Serdecznie zapraszamy do zakupu książki: "Etykieta biznesu w kontaktach międzynarodowych. Przewodnik po krajach świata". Jest to przewodnik po 90 krajach świata na temat istniejących zwyczajów i sposobów zachowania się towarzyszących kontaktom biznesowym. W szczególności omawiane się kwestie takie jak: umawianie spotkań, powitanie i tytułowanie, przyjęcia oficjalne i towarzyskie, ubiór, rozmowy i zachowania negocjacyjne, gestykulację i zachowania publiczne, wręczanie i przyjmowanie upominków. Zawarte w książce porady mają pomóc firmom w prowadzeniu międzynarodowych negocjacji handlowych i realizowaniu z sukcesem swoich biznesów na rynkach zagranicznych. Przewodnik jest podsumowaniem przygotowywanych przez lata dla przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie „Zwyczajów w biznesie”. Obecne opracowanie zostało zaktualizowane i uzupełnione o kolejne kraje. Jest to doskonały przewodnik dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani ekspansją na rynki zagraniczne. Książka została wydana w twardej oprawie, w atrakcyjnej formie.

wszystkie aktualności

Newsletter

Zostań członkiem izby

Członkiem Izby może zostać osoba prawna lub fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą

więcej

Przeglądaj oferty

Nawiąż nowe kontakty biznesowe. Przeglądaj oferty zrzeszonych przedsiębiorstw.

więcej

Kontakt

Pl. Wolności 18
61-739 Poznań
Tel. 61 851 78 48
E-mail: izba@pcc.org.pl

więcej

Nasi partnerzy